Кримінальне чтиво

15.11.2011|08:42|Буквоїд

Андрій Кокотюха збирає базу з авторів детективів

Андрій Кокотюха, автор проекту «Кримінальне чтиво UA», має намір створити першу в Україні базу даних, до якої, за його задумом, ввійдуть українські автори, котрі пишуть гостросюжетну прозу.

- Дотепер єдиної такої бази в Україні не існує, - поскаржився він «Буквоїду» - Нашому проекту вже скоро три роки. До мене дзвонять та пишуть видавці, журналісти, продюсери з метою дати ту чи іншу інформацію про того чи іншого автора. А в мене - лише книжки та особиста думка про ці тексти.  

За словами Кокотюхи, такі українські літературні спільноти, як фантасти та поети, на сьогоднішній день організовані найкраще. Навіть якщо в їхньому колі є «об`єднання за інтересами», все одно на поетичні акції чи заходи, пов´язані з популяризацією фантастики, народ можна зібрати досить легко. Та й інформація про тих же фантастів більш-менш систематизована. Тоді як автори гостросюжетної літератури часто не знають про існування один одного, не можуть висловитися, не мають для цього майданчику. 

- Скажімо, в Росії існує «Фантсовет» - спільнота, котра об´єднує тих, хто пише фантастику й пригодницьку літературу, - говорить Кокотюха. - Правда, ця структура існує при їхній Спілці письменників. У нас, кажуть, теж щось жевріє, проте робити ставку на нашу Спілку якось не той... Але навіть «Фантсоветом» російські автори не обмежуються. На Заході подібних спільнот значно більше. Вони навіть мають певний авторитет, визначають кращих, вручають премію, пропагують детективну та пригодницьку літературу. Адже всюди, крім України, ці жанри є локомотивом видавничого життя. 

Аби якось виправити ситуацію, Андрій Кокотюха для початку має намір створити базу даних, куди планує внести по можливості всіх колег, котрі працюють у гостросюжетних жанрах. За його словами, цікавить все, крім мелодрами і фантастики: з цими в Україні все в порядку. Автори детективних та пригодницьких романів (у тому числі - історико-пригодницьких та авантюрних, з елементами гумору, жанрові пародії), а також - трилерів та романів жахів будуть радо вітатися.  

Кожен, хто надішле до «Кримінального чтива UA» свої контакти та коротку довідку про себе, включаючи бібліографію, отримає майданчик для висловлювань, спілкування, полеміки. Вони зможуть коментувати ті чи інші події та новинки, а також - висловлювати свою думку про стан української та іноземної гостросюжетної літератури, тим самим вийшовши з підпілля, у якому перебувають. Та в перспективі - привертати до себе та своєї творчості більшу увагу.            

- Я не збираюся бути нічиїм продюсером та просувати твори й рукописи якогось окремого автора чи колективу авторів! Це - не продюсерське агентство, Боже збав!- заявляє при цьому Кокотюха. - Будучи в першу чергу журналістом, мене цікавить заповнення в інформаційному простору України ніші, яка тепер цілком вільна. У кожному окремому випадку автор домовляється з видавцем сам. Але якщо він є в нашій спільній базі даних, йому буде легше додатково «засвітитися», висловитися, заявити про себе. 

Всіх зацікавлених Андрій Кокотюха просить писати на свою адресу: koka_a@ukr.net, або на адресу «Буквоїду» з поміткою «Кримінальне чтиво». Якщо автор підписується псевдонімом, на що має повне право, в довідці про себе треба вказати справжнє прізвище - для внутрішнього користування. Українські автори, котрі пишуть гостросюжетну прозу російською мовою, так само радо вітаються, вважаються повноправними партнерами та сприймаються без жодних упереджень. До речі, якщо в Україні пишуть детективи чи трилери кримсько-татарською мовою, це теж було б цікаво, додає Кокотюха.Додаткові матеріали

Помста «білих колготок»
Нестрашна помста
Таємниці української діаспори
Води майже не видно
Сильна Україна
Кохання і трошки смерті
Вкрадений слон та інші злочини
Єврейський скарб
Діаманти не вічні
Війна з павуками
Проклятий обруч
Сало для Сканера
Чоловіки тут не герої
Пухнастий чекіст
Неформатні в Україні
Не донецька мафія
І хто ж це в нас там під куполом?
Легенди, міфи та маніяки
ТОП-5 кращих українських детективів-2010. Авторська версія
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.05.2024|11:49
Завершується передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
19.05.2024|11:47
В Україні видали першу частину з трилогії Соми Морґенштерна
19.05.2024|11:41
«Мій розмір – Чернівці»: у «Видавництві 21» триває передпродаж нової книжки Володимира Килинича
19.05.2024|11:36
Вільні голоси Криму. До друку готують документальну книжку про кримських політв’язнів
17.05.2024|14:06
Оголошено короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
10.05.2024|18:25
ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
07.05.2024|08:27
11-12 травня у Львові відбудеться Coffee, Books & Vintage Festival #4
03.05.2024|13:07
Видавництво "Комубук" відкрило передзамовлення на новий роман Софії Андрухович "Катананхе"
02.05.2024|06:31
У Києві відкриється виставка фоторобіт Максима Кривцова
30.04.2024|08:08
100 найкращих книжок фестивалю «Книжкова країна»


Партнери