Re: цензії
- 22.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськТалановиті Броди
- 20.02.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівПоет від природи: книга памʼяті
- 19.02.2026|Віктор ВербичЗцілення від синдрому загубленої пам’яті та закон бумеранга
- 18.02.2026|Оксана Дяків, письменниця«Фрактали» Олександра Козинця: про світло Любові й красу Жінки
- 16.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськГукання на сполох
- 07.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськМаска щасливої
- 07.02.2026|Ігор Зіньчук«Вербальний космос української літератури»
- 01.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськУсе, що entre-nous* … (ніщо)
- 23.01.2026|Віктор Палинський…І знову казка
- 23.01.2026|Ніна БернадськаХудожніми стежками роману Ярослава Ороса «Тесла покохав Чорногору»
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
Новини
«Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періоду
«Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періоду, збагачені культурологічним есеєм Євгенії Моляр.
«Українські радянські мозаїки. Переосмислене» / “Ukrainian Soviet Mosaics. Revisited” — це і безцінний візуальний архів, що документує збережені, пошкоджені і втрачені роботи 1960–1980-х років. Серед них мозаїки Алли Горської, Івана Литовченка, Валерія Ламаха, Галини Зубченко, Ернеста Коткова та багатьох інших. Це і дослідження, що комплексно ставить складні питання, рефлексія над якими важлива для усвідомлення нашої ідентичності.
Як монументальне мистецтво використовувалось для просування тоталітарної ідеології та колоніального пригнічення, і як це впливає на нас сьогоднішніх? Чи є щось сутнісно українське і вартісне у цьому явищі й чи можливо виокремити українську сутність і цінність із загального радянського наративу? Які уроки процесу декомунізації, і як впливає на сприйняття монументальних мозаїк новий деколонізаційний дискурс? Врешті-решт, як поводитись з цією культурною спадщиною?


Відправною точкою для нової книги був фотопроєкт Євгена Нікіфорова, що розпочався з його особистої зацікавленості монументальними мозаїками. Протягом 12 років Євген створював і систематизував своє зібрання, відвідуючи сотні міст і сіл України та фотографуючи понад 6000 об’єктів. Вперше частина фотоматеріалу, представлена у новій книзі, увійшла до фотокниги “Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics”, виданій в «Основах» 2017 року. До нової книги увійшло багато нових фотографій та зображень нових обʼєктів.



Книга «Українські радянські мозаїки. Переосмислене» вийде двома мовами окремими виданнями — українською та англійською. Книга вже доступна до передзамовлення на сайті видавництва:
https://www.osnovypublishing.com/
Коментарі
Останні події
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
- 25.01.2026|08:12«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 24.01.2026|08:44«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
- 23.01.2026|18:01Розпочався прийом заявок на фестиваль-воркшоп для авторів-початківців “Прописи”
