Re: цензії
- 25.04.2026|Галина Новосад, книжкова оглядачка, блогерка, волонтерка«Містеріум»: простір позачасся і прихованих зв’язків
- 23.04.2026|Ігор Бондар-ТерещенкоМагія дитинства, або Початок великої дороги
- 23.04.2026|Віра Марущак, письменниця, голова Миколаївської обласної організації НСПУРимована магія буденності: Літературна подорож сторінками книги Надії Бойко «Сорока на уроках»
- 23.04.2026|Ігор ЗіньчукПізнати глибше, щоб відновити цілісність
- 16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, ЛьвівДух щемливого чекання
- 16.04.2026|Олексій СтельмахМайбутнє приходить зненацька
- 15.04.2026|Михайло Жайворон«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
- 15.04.2026|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель УкраїниМандрівка в «химерні» світи Юрія Бондаренка
- 11.04.2026|Богдан СмолякТутешні час і люди
- 11.04.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДо себе приходимо з рідними
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Новини
Алла Рогашко. "Містеріум"
Галина Патугяк про сьому книгу авторки: «Читаючи новий роман Алли Рогашко, я спіймала себе на єретичній думці, що вікторіанська епоха була і в Україні: сувора і розбещена, вільна і невільна, химерна і прагматична. Хай обмежена, більше схожа на відлуння, але була. Якщо шукати аналогії в тогочасній українській літературі, то це насамперед «Блакитна троянда» Лесі Українки. Тільки у Алли крізь троянди вперто пробиваються чорнобривці, мальви і любисток. Чи то мені здається, чи це дійсно так, але письменниця створила власний естетичний код і втілила його у напрочуд складному сюжеті, як це вона вміє. Її проза житиме довго, бо вільна від жодної кон’юнктури і модних трендів».
«Цей роман — про силу духу і вади душі, про дружбу і родинний зв’язок, про вірність і шляхетність, підступність і зраду, таємні змови і приховані секрети, парадокси і логічну закономірність. А ще — про любов. У найширшому, всеохопному сенсі. Про музику, що наповнює, надихає і дозволяє перетинати час і простір. І все це — оповите магією. Магією м і с т е р і у м у ...», — ділиться авторка.
Анотація:
ХХІ століття. До рук літнього пана — невідбулого музиканта — дивом потрапляє столітній портрет панича з флейтою. Щось у ньому є особливе: чоловік отримує здатність перетинати часові проміжки, потрапляє в дивовижні простори й зрештою усвідомлює надважливе...
Кінець ХІХ століття. Огорнена імлою дивна з’ява потрясає молодого талановитого флейтиста, композитора Єремію Созонського під час музикування на славетному підмості. Звідтоді парубка захоплює містерійний коловорот, наповнений невипадковими зустрічами, непояснимим і незбагненним, що приводить його до таємного товариства.
Крізь час і простір перетинаються шляхи двох музикантів, і ключем, що відмикає портал, слугують чарівні елегії, написані Єремією.
Рогашко Алла. Містеріум: Роман. Київ: «Видавництво "Український пріоритет"», 2025. - 336 с.
Коментарі
Останні події
- 23.04.2026|09:27Французький джаз в «Книгарня «Є»
- 22.04.2026|09:51Стали відомі імена лавреатів Літературної премії імені Ірини Вільде 2026 року
- 22.04.2026|07:08«Архіпедагогіка»: у Києві презентують дослідження про фундаментальні коди західної освіти
- 17.04.2026|09:16Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
- 15.04.2026|18:40Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
- 15.04.2026|18:25В Україні запускається Korali Books - перше видавництво, повністю орієнтоване на жіночу аудиторію
- 11.04.2026|09:11Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
- 11.04.2026|08:58Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
