Re: цензії

23.11.2025|Ігор Зіньчук
Світло, як стиль життя
21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук
Світлотіні свободи
18.11.2025|Ігор Чорний
У мерехтінні зірки Алатир
17.11.2025|Ігор Зіньчук
Темні закутки минулого
Лірика поліської мавки
08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Світлойменність
05.11.2025|Віктор Вербич
Коли життя і як пейзаж, і як смерть
Галичани та духи мертвих: історія одного порозуміння
04.11.2025|Надія Гаврилюк
“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Іспит на справжність

Re:цензії

23.11.2025|12:58|Ігор Зіньчук

Світло, як стиль життя

Олександр Козинець. Усі вже знають. Поезії. – К.: Видавництво Ліра-К, 2025 –160 с.

Світло, як стиль життя – саме такий посил нової збірки поезій «Усі вже знають» письменника, хориста, музиканта, викладача, логопеда Олександра Козинця. Навіть у назві збірки відчувається певна іронія, критичність, потаємний зміст, який хочеться спізнати, адже після прочитання душа наповнюється світлом, а серце – надією та вірою у краще майбутнє. 

Коли пишу ці рядки, Україна оговтується від чергової нічної цинічної ракетно – дронової атаки російських військ, якщо відверто, то, в якусь мить, темрява здається непроглядною, але саме тому, так важливо у найважчі моменти читати більше світлих віршів про життя, взаємини між людьми, прості, але такі дієві поради на щодень, як ось:

 

 «...і перш ніж виходити в прохолоду осені

намащувати руки й шкіру обличчя 

теплими літніми спогадами та обіймами.»

 

Цікаво, що всі вірші збірки абсолютно вільні за своєю формою. Письменник дуже щирий із читачами. В текстах немає нудних повчань, моралізаторства, тут просто толерантне нагадування про важливі істини: повагу до людей, важливість вміння бути вдячним Богові за кожний прожитий день, «підслухані» розмови в кафе у дуже різних побутових ситуаціях, які можуть трапитися щодня. Автор дуже уважно спостерігає навколишній світ, оточуючих людей, вміє «слухати тишу» і прислухатися до себе,  наприклад, перебуваючи на прогулянці в лісі у вільний день або подорожуючи за місто у важливих справах. 

Важливими темами збірки є:

  • Спілкування рідною українською мовою, для збереження ідентичності нашого народу;

  • Гармонія людини з природою для того, аби відчувати внутрішню гармонію і бути сповненим енергії творення добра, підтримки, якою готовий так щедро ділитися з іншими;

  • Швидкоплинність життя;

  • Збереження пам`яті та традицій роду.

Олександр Козинець спонукає читача відкрити нові власні можливості, через вдосконалення у будь-якій сфері діяльності, яка приносить вам натхнення, відчуття задоволення, вірити в унікальність долі та призначення кожної людини, що прийшла у цей світ волею Творця. У збірці немає виразних релігійних мотивів, Бог – це абсолютна енергія, що присутня в нашому серці.

Смерть на сторінках книжки осмислено у філософському контексті не лише, як болісну втрату близької людини, яка була поруч з нами тут, у земному житті, а й як перехід душі людини у Вічність для того, аби духовна сутність людини з`єдналася зі Світлом.

Автор проникливо акцентує, що людина сама відповідальна за своє тіло, здоров`я, долю, життя:

 

«...ми – архітектори як тіла свого

так і простору довкола

як молодості своєї й краси

так і старості своєї й страхів

Блажен той хто контролює свої думки

хто в спокої й радості

день проживає »

 

«Усі вже знають» – легка для читання книжка про важливі сенси, емоції, відчуття, зустрічі, розмови, яких так часто не помічаємо у круговерті наших буднів, що сповнені турбот і тривог, однак ці сенси такі необхідні для збереження своєї внутрішньої гармонії, а отже й стійкості до можливих випробувань, які чекають у майбутньому. 

Найголовніше – впустити у своє серце промінець надії, тепла, відкритості допомагати іншим, вдячності за кожну хвилину життя, а отже й впевненості в тому, що все що робимо, то недаремно й цінно, бо «треба жити зараз!», і навіть, якщо раптово зникає світло, то це зовсім не проблема, а радше можливість, шанс  знайти більше вільного часу на читання цікавих книг, написаних рідною українською мовою.  



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

17.11.2025|15:32
«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
17.11.2025|10:29
Для тих, хто живе словом
17.11.2025|10:25
У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
16.11.2025|10:55
У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
13.11.2025|11:20
Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
08.11.2025|16:51
«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
05.11.2025|18:42
«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
04.11.2025|10:54
Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
03.11.2025|18:29
Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
03.11.2025|10:42
"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"


Партнери