Кримінальне чтиво

Суто жіночі пригоди

Оксана Скрипка. Скарб ювеліра. – Тернопіль, Джура, 2010. – 152 с.

Жанр: для жіночої сумочки 

«Я закінчила читати детектив Дарії Донцової», «Бавитися в Агату Крісті небезпечно» - ці цитати з пропонованого збірника невеличких повістей Оксани Скрипки мусять чітко окреслити першоджерела історій «Скарб ювеліра» й «Подвійна підміна». Правда, Агата Крісті тут - швидше бренд, за яким упізнається якісний детектив узагалі. Хоча насправді авторка напевне мала на увазі стареньку міс Марпл, героїню відомого циклу письменниці. Тобто, українська авторка ймовірно хотіла сказати, що її героїня, художниця Наталя, просто грається в детектива-аматора, а не в оповідача-професіонала.

Пропонована гра, що має категоричний підзаголовок «Жіночий детектив», дійсно орієнтована винятково на жіночу аудиторію. Згідно світогляду пересічної читачки подібних легких книжок, чоловіки придумані Богом для того, аби заробляти гроші, а жінки - витрачати їх на забаганки. Купувати білизну, наприклад. Чи вештатися по кафешкам, попивати винце в гостях одна у одної, між іншим займатися такою гламурною справою, як художня галерея, словом - жити в своє задоволення. Та ще й при цьому строїти своїх благовірних. Котрі, безперечно, шикуються за першою ж командою, ще й несуть у зубах різні подарунки, мов вірні пси.

За цими всіма необтяжливими клопотами втрапити в детективну історію для Наталі та її подруги Ірки - лише розвага. Тим більше, що нічого небезпечного для себе в цих пригодах вони не переживають. У першому випадку, описаному в повісті «Скарб ювеліра», героїня отримує якійсь дивний пакунок, після чого її квартиру грабують. Звісно ж, ані вона, ані не менш цікава Ірка самі розслідування не починають. Повністю віддавши справу в чоловічі руки, вони сидять та чекають, поки мужчини розберуться й розкажуть, в чому кримінал. Аналогічно - в «Подвійній підміні»: під час виставки в галереї з´ясовується, що одна з робіт відомого художника - копія. Жіночки знову навантажують чоловіків, знову за короткий час отримують пояснення, і самого процесу проникнення в не надто моторошні та сенсаційні таємниці ми не бачимо.

Єдине, в чому можна бути впевненим на сто відсотків: українські жінки справді потребують саме таких історій. Де пліткарству, з´ясуванням нижчої ролі чоловіка в суспільному житті та наскокам на магазини приділяється значно більше уваги, ніж власне розплітанню детективної загадки. Не страшно, зате корисно для нервової системи.

 

Оцінка *** (-)

Кожен текст оцінюється за 5-тибальною системою. Кожна оцінка дає твору наступну характеристику:    

*  Жодної надії; 
   

** Погано, але не настільки. Хоча шкода витраченого часу;    

*** Ідея є, потрібен редактор. Вчить матчастину;    

**** Хочеться краще, але загалом поживно;    

***** Так тримати!    

Значок (+) біля оцінки - Автор може краще.   

Значок (-) біля оцінки - Аби не гірше.     

Книжки з низької полиці. Введення в рубрику 

P.S. Тут і далі українським авторам нагадується заклик подавати про себе коротку інформацію.http://bukvoid.com.ua/criminal/2011/11/15/084230.html#commsДодаткові матеріали

Вбити бота
Темне минуле
Війна завжди війна
Праворуч, де серце…
5 cпроб налякати Україну
Невидимий дим від вогню зачисток
Львівський Арсен Люпен
Наш герой не працюватиме на владу!
Український народний блатняк
Мир хатам, війна ментам!
Мир хатам, війна ментам!
Конспект пригод
Між іншим – маніяк
ТОП-5 кращих українських детективів – 2011. Авторський рейтинг
«Зелена» варта
Всі страхи вдячного підкаблучника
Шпигун із роздвоєнням особистості
Ключ до життя
З бандитським привітом!
Корона української імперії
Наші проти всіх
Андрій Кокотюха збирає базу з авторів детективів
Помста «білих колготок»
Нестрашна помста
Таємниці української діаспори
Води майже не видно
Сильна Україна
Кохання і трошки смерті
Вкрадений слон та інші злочини
Єврейський скарб
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери