Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
Події
У Ляйпцигу презентують два альманахи українських письменників німецькою мовою
Одразу два альманахи перекладів фрагментів творів сучасних українських письменників німецькою мовою вийдуть друком до Ляйпцизького книжкового ярмарку, що відбудеться 14-17 березня 2013 року в Німеччині.
Перший альманах, підготований ГО «Форум видавців», міститиме уривки текстів німецькою мовою та біо-бібліографію українських письменників, що представлятимуть цього року Україну на Книжковому ярмарку в Ляйпцигу. Це - Андрій Бондар, Катерина Бабкіна, Сашко Дерманський, Наталя Гузеєва, Сергій Жадан, Галина Крук, Тарас Малкович, Галина Малик, Мар´яна Савка, Григорій Семенчук, Остап Сливинський та Наталя Сняданко та Олександр Гаврош. Альманах надає також інформацію про українсько-німецьких перекладачів, короткий літературний календар та опис ключових літературних проектів. Замість передмови до альманаху вміщено тексти Юрка Прохаська, Ірини Славінської і Тимофія Гавриліва. Видання стимулюватиме просування сучасної літератури для німецьких читачів, але може знадобитися також видцям і агентам. «Це видання є гранично важливим, оскільки зацікавившись українськими авторами під час читань і дискусій, видавці, перекладачі або просто читачі зможуть отримати більше інформації про них в привабливому оформленні й доступною мовою, абсолютно безкоштовно - говорить Григорій Семенчук, директор Літературного фестивалю Форуму Видавців й один з упорядників альманаху, - важливо наголосити, що альманах представляє не лише сучасну прозу й поезію, а й літературу для дітей та підлітків».
До другого альманаху, підготованого в рамках проекту «Більше країн-більше книжок», увійшли тексти Лариси Денисенко, Тимофія Гавриліва, Марини Гримич, Євгенії Кононенко, Антона Кушніра, Ірисі Ликович, Галини Пагутяк та Юрія Винничука. «Міжвидавничі Альманахи таких перекладів є ефективним інструментом просування - говорить Анетта Антоненко, директор видавництва «Кальварія», котре теж буде представлене в Ляйпцигу цього року, - На сьогодні таких Альманахів є лише два: французькою і норвезькою. Вже підготовлено і вийде до Ляйпцигського книжкового ярмарку німецькомовний»
Український стенд в Ляйпцигу другий рік поспіль організовує громадська організація «Форум видавців». Цього року партнером Форуму виступає одна з найвідоміших у світі українських ІТ-компаній «Елекс». Україна буде представлена в Ляйпцигу в рамках програми «Транзит», що існує з ініціативи дирекції ярмарку та фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Український стенд зосереджено на просуванні книг та авторів в доступній формі. В Літературній кав´ярні на стенді будуть доступні книжки українських авторів німецькою мовою, журнальні публікації, фрагменти перекладів. На плазмі та на планшетах можна буде переглянути авторські відеочитання з німецькими субтитрами. Українські автори, перекладачі, журналісти й видавці візьмуть участь в понад 20 заходах впродовж трьох днів ярмарку.
«Всі дії, спрямовані на просування сучасної української літератури, мають бути системні. Основними гравцями на цьому полі мають бути українські видавці. Поодинокі дії, після котрих западає мовчанка, не є ефективними. Такий підхід є цивілізованим, хоч в нас і широко розповсюджена думка, що автор має сам пробиватись і сам пропонувати себе» - переконанан Анетта Антоненко. Її проект «Більше країн-більше книжок» працює на просування українських авторів закордон та оцивілізовування правових відносин в видавничій галузі. «Модель правовласник /агент - видавець успішно діє по всьому світу. Саме видавцеві необхідна постійна присутність на професійних виставках, до яких треба готуватись: укладати списки цікавих закордонних видавництв, враховуючи специфіку читання в кожній країні, бути в контакті з редакторами іноземної літератури, готувати каталоги нових пропозицій».
Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців» і організатор української присутності на Ляйпицзькому книжковому ярмарку, переконана, що «для ефективної діяльності з просування української літератури за межами України, всім стейкхолдерам - авторам, перекладачам, видавцям, агентам, громадським організаціям, благодійним фондам і державним структурам, - необхідно насамперед об´єднати організаційні зусилля та фінансові ресурси, визначити чіткі цілі й пріоритети такого просування, сформувати тривалу програмну стратегію. Це дозволить не тільки ефективніше використовувати кошти, які виділяє для цієї мети фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» , а й отримати доступ до фінансів відповідних програм Євросоюзу та міжнародних благодійних фондів. Найкращим прикладом такої кооперації є програма «Транзит: Польща, Білорусь, Україна», яка здійснюється завдяки ресурсам і зусиллям кількох інституцій в Німеччині й Україні. І саме так ми плануємо діяти в майбутньому. ГО «Форум видавців» - це організація, яка долає межі і об´єднує всіх навколо книги».
Олег Гнатів, директор популярного в Німеччині гурту Перкалаба, що виступить в Ляйпцигу на книжковому ярмарку 2013 для насичення української атмосфери, переконаний, що для просування української культури закордон потрібно просто скасувати візовий режим - тоді культура вільно пошириться сама собою: попит на неї є.
Прес-інформація проекту «Ляйпциг читає Україну»
Коментарі
Останні події
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу