Інфотека - письменники

Крук Галина

Поет, літературознавець, перекладач

Народилася 30 листопада 1974 року у Львові. За освітою – філолог-медієвіст.

Захистила дисертацію на тему «Українське низове бароко: поетика стилю і жанру» (2001). Авторка поетичних збірок «Мандри у пошуках дому» (Львів, 1997), «Сліди на піску» (Київ, 1997) та «Обличчя поза світлиною» (Київ, 2005), а також численних публікацій у літературній періодиці. Тексти перекладалися англійською, німецькою, шведською, російською, польською, сербською, хорватською та іншими мовами.

Пише вірші та оповідання для дітей. Авторка двох книжок «Марко мандрує довкола світу» і «Важко бути найменшим» (2003). Перекладає з польської, російської, білоруської мов.

Лауреат міжнародних літературних конкурсів «Гранослов» (1996) і «Привітання життя» ім. Б.-І.Антонича (1996), стипендіат програм «Gaude Polonia» міністра культури Польщі (2003) та Homines Urbani на Віллі Деціуша у Кракові (2005), а також Балтійського центру письменників і перекладачів (Ґотланд, Швеція, 2007). Член Асоціації українських письменників. Живе у Львові, викладає зарубіжну літературу у Львівському національному університеті імені І.Франка.Партнери