Re: цензії
- 30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськFemina est…
- 30.12.2024|Віктор ВербичКоли любов триваліша за життя
- 30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор«Небо єднати з полем...»
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
Видавничі новинки
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
Події
Гриць Семенчук: «Ми хочемо, щоб місто на кілька днів занурилося в літературу»
7. Львівський міжнародний літературний фестиваль (з 2006-го) з фокусною темою «Подорожі до літератури» - один із найбільших літературних фестивалів Європи. Цьогоріч його учасниками є 250 письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів із України та 18-ти країн світу. Міжнародний літфест об’єднує понад 200 мистецьких акцій.
Координатор Міжнародного літературного фестивалю Гриць Семенчук розповідає про те, заради чого варто побувати цього року Літфесті.
- 7-й Літфест особливий тим, що вперше за довгі роки проведення у фестивалю з´явилися два патрони - Григорій Сковорода і Бруно Шульц, і весь фестиваль існуватиме в полі напруги цих полюсів. Велика подія - приїзд ДіБіСі П´єра. Вперше в Україні - букерівський лауреат. Але ми сподіваємося не в останнє. Ми плануємо проект, щоб не тільки на Форум , а й на інші ярмарки, події, івенти, кожного року привозили когось із Букерівських лауреатів. Цього року відкриття літературного фестивалю відбуватиметься в невластивому для нас приміщенні - у Домініканському соборі. Якщо раніше у нас на відкритті виступали поети, то цього року на відкритті звучатиме проза - три публічних есеї відповідно про Шульца, Сковороду і подорожі до літератури, які прочитають Адам Загаєвський, ДіБіСі П´єр та Іздрик. І ще буде багато музикантів - від Тріо Марініта до хорової капели «Трембіти».
Наскрізна тема Форуму - подорожі...
Тема «Подорожі до літератури», продиктована мандрами Сковороди і тріпами ДіБіСі П´єра. Під цю тему ми запросили письменників з різних країн Петера Штайна з Австрії, а також письменників з Азербайджану, Сербії, Хорватії. Але тема є настільки широкою, що в неї вписується творчість багатьох авторів - учасників Літфесту, Юрія Андруховича, приміром, якого обожнює аудиторія Форуму.
Як би ти окреслив, що для тебе подорожі до літератури, як ти розумієш цю тему?
Мені найкраще пишеться в дорозі. Але якщо говорити про фестивальну тему «Подорожі до літератури», то це літератури різних країн, які ми презентуємо в Україні. До нас вони були тут майже невідомі, а чесно кажучи - часто геть невідомі. Потім протягом року ми бачимо плоди своєї роботи: виходять їхні книжки, перекладаються твори, і, в результаті, вони повертаються до нас до Львова. Є й такі, які вже мають добру традицію їздити до нас на Літфест. Цього разу, наприклад, вже третій раз в нас буде Андрій Ріцман, письменник з Росії, який нині мешкає в США. Відома поетка і театральний режисер Вірляна Ткач у нас уже втретє. Маємо надію, що цього року нарешті добереться до Львова Лінор Горалік. Двічі ми її оголошували в програмі, але в останній момент у неї все зривалося. Цього року нам уже залізно пообіцяли, що її відвезуть в аеропорт і посадять на літак.
Кого б ти назвав хедлайнерами фестивалю?
Це головний гість Форуму -ДіБіСі П´єр. Також Адам Загаєвський, спеціальний гість, один із учасників відкриття фестивалю. До речі, він приїжджає напередодні офіційного початку Форуму - творча зустріч з ним відбудеться 11 вересня. Після того презентуємо проект Вірляни Ткач з львівськими етномузикантами, карпатськими гуцулами. Особисто для мене важливий як письменник, як дослідник, як культурний менеджер Мартін Поллак (Австрія), на Форумі він завжди бажаний гість. Його творчість також близька темі подорожі, бо він пише про Галичину, Центральну і Східну Європу, про її історичну роль. У нас буде Вєра Полозкова, яка пише як дихає, є дуже популярна як блогер, поет. Зараз вона ще й музикою займається. Безперечними хедлайнерами Літфесту є Андрухович і Забужко. Мені є важливим приїзд Валерія Шевчука, якого я ніколи не бачив, а мені дуже цікаво, що це за людина, яка написала ті книжки, якими я зачитувався в дитинстві. З Сербії буде дуже поважний професор і перекладач, дослідник Михайло Пантич. Вийшов український переклад, який презентуватиметься теж на форумі. Польська частина дуже гарно представлена, бо буде і Богдан Задура, відомий поет і перекладач української літератури на польську, і Петер Зоммер, відомий в Польщі поет і журналіст. На фестивалях у нас завжди потужно представлені поляки і росіяни, що, в принципі, зрозуміло, бо це наші найближчі сусіди. Але для нас характерно і те, що, що в нас,завдяки добрим координаторам, традиційно якісно представлені Балкани (Сербія, Хорватія, Боснія) і Скандинавія.
Колись форуму закидали, що все надто серйозно й академічно. Тепер уже чути такі нарікання, що забагато шоу - музики, розваг, кулінарії...
Форум - це таке явище, до якого всі хочуть долучитися. І якщо кримські татари хочуть танцювати, то прошу дуже танцювати. Якщо є ідея провести кулінарний майстер-клас Бориса Бурди, Віктора Шендеровича або Олени Костюкович, яка є ще й поеткою і перекладачем, то прошу дуже - є добрі партнери «Кумпель», які залюбки запропонували для цього свої ресторани. У нас відбуваються кінопокази в дворику Ратуші, які роблять наші партнери Центр ім. О.Довженка і нашими партнерами Wiz-Art, які покажуть відреставровані фільми Дзиґи Вєтрова. Оцифровану копію фільму Гаса «Санаторій під Клєпсидрою» за творами Бруно Шульца покажуть в рамках Шульцівського фестивалю. У нас 16 музичних проектів. Приїдуть і сестри Тельнюк з постановкою за творами Оксани Забужко, є проект молодих виконавців, які збираються представити Стуса в блюзовій обробці. В нас буде словацький поет Бене Пеко, який є реп-зіркою в Словаччині, виступає на найбільших фестивалях в Європі. Його приїзд - це результат нашої дружби із словацьким фестивалем «Співаючі поети», куди ми відправляли кілька українських проектів. Є добра традиція приїжджати на Форум у групи «Перкалаба», от вони цього року захотіли приїхати, тому що дружать з російським письменником Захаром Прилєпіним, і хочуть Захарові заграти наживу, бо він на їх концертах ніколи не був. В нас відбуваються виставки, інсталяції, перформенси. Буде читка п´єс Павла Ар´є студентами театрального факультету. Павло Ар´є - львівський драматург, який зараз живе в Берліні, працює в офісі Берлінського кінофестивалю, переможець «Коронації слова», учасник фестивалю «Драбина» . Один з найперспективніших українських драматургів, що пише українською. Він уже третій раз підряд буде в нас на фестивалі, цього року крім власне читки, буде й окрема дискусія, присвячена літературі й театру. Літературний фестиваль вже давно вийшов за рамки просто літератури. Ми не пуристи. Письменник на нашому фесті постає як багатогранна особистість, а література - у зв´язку з іншими мистецтвами. Ми реагуємо на ті процеси, які відбуваються навколо нас. У нас є така мета - ми хочемо, щоб місто на кілька днів занурилося в літературу. Щоб література, а не політика чи комунальні проблеми, стали львівським навколишнім середовищем.
Додаткові матеріали
- Програма Оксани Забужко на Форумі видавців
- Книгарня "Є". Розклад заходів під час Форуму видавців
- Оголошено імена фіналістів конкурсу «Молода республіка поетів»
- На Форумі видавців Микола Хомич проведе благодійну акцію
- "Спадщина-Інтеграл" на Форумі видавців
- Музична програма Форуму видавців
- На Форумі видавців презентують Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі
- Бандерівці захоплять львівський Форум видавців
- Шендерович і Бурда виступлять у кулінарній програмі Міжнародного літфестивалю
- У Львові відбудеться Видавничий бізнес-форум. ПОВНА ПРОГРАМА
- У Києві відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал"
- У Києві презентують Форум видавців
- Журнал «ШО» на 7-му Міжнародному літфесті у Львові
- «Los Colorados» примусять львівський Форум видавців танцювати
- Бруно Шульца на Форумі видавців представлять Юрій Андрухович, Віктор Єрофеєв, львівські гноми та інші
- «Твердиня» на XІХ Форумі видавців у Львові
- На Форумі видавців Ігор Павлюк презентує дві книги
- Валерій Шевчук презентує на Львівському форумі видавців книгу «Птахи з невидимого острова»
- У Львові відбудеться Бруно-фест
- На Форумі видавців перекладачі об’єднаються у спілку та проголосять маніфест: «Перекладач не дивак-ентузіаст»
- На 19-му Форумі видавців відбудеться фестиваль «Від Сковороди до Сковороди: 290 років від дня народження»
- Мартін Поллак розкаже, як просувати українську літературу на світових фестивалях
- Карпа, Андрухович, Забужко та ще 100 письменників приїдуть на 19-й Форум видавців
Коментарі
Останні події
- 30.12.2024|13:38«Літературний Чернігів»: КРІЗЬ ПРИЗМУ ЧАСУ
- 27.12.2024|15:35Український фільм «Редакція» вийшов онлайн на Netflix
- 27.12.2024|15:32«Крабат»: похмуре історичне фентезі чи історія нашого покоління?
- 27.12.2024|15:25Найкращі українські книжки 2024 року за версією ПЕН
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року