Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Культура

Події

Що читати влітку школярам, випускникам шкіл та тим, хто лише готується до школи?

Вже зовсім скоро закінчиться ще один навчальний рік. Хтось восени лише піде у перший клас, хтось перейде в наступний, а хтось і взагалі вперше піде до вищого навчального закладу. Що ж робити влітку? Як проводити його весело, але й з користю, аби вже 1 вересня мати новий багаж знань? Влаштовуйтесь зручніше, беріть із собою записник і занотовуйте собі перелік книг, які варті вашої уваги або уваги ваших дітлахів.
 
Що читати малюкам напередодні школи?
 
Як підготувати наймолодшеньких до школи так, щоб зацікавити їх, а не відбити бажання вчитись? З чого почати вивчати літери й цифри, та як привити у діток любов до науки? Запам’ятовуйте книжки, які точно стануть вам у нагоді:
Абетка обкладинка
«Абетка», Оксана Кротюк
 
Почніть вивчати літери з дітлахами з простеньких віршиків. Наприклад, письменниця Оксана Кротюк склала дуже легкі й цікаві поезії для кожної літери української абетки. А заодно можна вивчити й нові слова. До речі, до кожної букви є тематичні ілюстрації, тож, окрім вивчення нових літер та слів, можна ще й просто розглядати малюнки.
Родинна абетка обкладинка
«Родинна абетка», Мар’яна Савка
 
Формат нової книжки від співзасновниці та головної редакторки «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки «Родинна абетка» схожий до вже вищезгаданої нами книжки. Але з книжкою Мар’яни Савки батьки зможуть познайомити та пояснити малюкам про родину, з кого вона складається, а також згадати про своїх найрідніших людей.
Так багато всього / So many things обкладинка
«Так багато всього / So many things», Майя Ганіш
 
Почати вивчати англійську з малюками – легко. Це доводить книжка Майї Ганіш «Так багато всього». Вивчайте назви тварин, птахів, риб, квітів, транспортних засобів, одягу, продуктів харчування тощо двома мовами одночасно – українською та англійською! Книжка велика, красива, з чудовими ілюстраціями, тож захопить вас і вашу малечу не на один вечір.
 
 
Що читати дітлахам, які лише обирають собі майбутню професію?
 
Якщо ви або ваші дітки навчаєтесь в школі вже не перший рік, але і до закінчення школи ще треба трошки почекати, то саме час подумати над тим, яку ж сферу діяльності собі обрати в майбутньому. Природничі чи технічні науки, творчість чи дипломатія… Коли до випускних шкільних іспитів ще кілька років, є трохи часу, аби потестувати на собі не одну професію. Що для цього потрібно? Щонайменше дізнатися більше про бажані вами сфери. Дізнаваймося з книжок:
Серія пізнавальних книжок-музеїв обкладинка
Серія пізнавальних книжок-музеїв
 
У книжках «Історіум», «Анімаліум», «Ботанікум» ви побачите величезні колекції артефактів стародавніх цивілізацій, тварин і рослин відповідно. Ці книжки-музеї відкриті цілодобово. А ще їх можна брати з собою – у парк, на пляж, на будь-який інший відпочинок. Ці видання допоможуть познайомитися з історією чи біологією здебільшого поверхнево. Але саме незвичний формат подачі матеріалу може спонукати школярів глибше вивчати ці предмети у майбутньому.
 
А ще, хтозна, можливо, після прочитання цих видань дітлахи захочуть спробувати попрацювати ще й в музеї, зробити його ще більш інтерактивним і цікавим.
Цікава хімія. Життєпис речовин обкладинка
 
Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся обкладинка
 
«Цікава хімія», «Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся», Юля Смаль
 
Для тих непосид, кому цікаві експерименти з різними речовинами, письменниця Юля Смаль підготувала дві книжки – «Цікава хімія» та «Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся». Перша допоможе дітям дізнатися більше про світ атомів, молекул і різних речовин, про горіння, кисень і Сонце, зв’язок хімії з фізикою та навіть з їжею, і наааавіть про вибухи! А випробувати отримані знання на практиці ви зможете завдяки книжці «Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся». Разом із нею спробуєте заховати туман у склянку, дізнаєтеся про незвичайний лід або про важкі надувні кульки. Цікаво, чи не так?
Комплект з трьох книжок
 
Це Моне обкладинка
Комплект книжок «Мистецький» + «Це Моне»
 
Ваші школярики більше люблять творчість? Саме для них ми приготували книжки про відомих митців – Ван Гога, Далі, Воргола та Моне. Як Ван Гог реагував на все, що відбувається у світі через мистецтво? Якими знаннями і вміннями митець відрізнявся від інших? Що ховав за своєю харизмою Сальвадор Далі? Чому Воргола називають однією з найбільш суперечливих особистостей ХХ століття? А що стало головною одержимістю творчості художника Клода Моне? Про все і навіть більше можна дізнатися з книжок, які вийшли друком у «Видавництві Старого Лева».
Як творити галерею обкладинка
«Як творити галерею», Ондржей Хробак, Ростіслав Коричанек, Мартін Ванєк, Ян Пресс
 
Якщо ваші школярики дізнались про відомих художників, вже хоча би трохи більше розбираються в мистецтві, то саме час перейти від теорії до практики. У цьому допоможе інтерактивна книжка чеських письменників «Як творити галерею». Тут дітлахи дізнаються, як працюють галереї, які вони є взагалі, навіщо туди ходити, хто там працює, як обирають, зберігають та захищають експонати тощо. Книжка буде цікава і дорослим, і малим, тому ви можете читати й розглядати її разом, а потім закріпити отримані знання на практиці, сходивши в галерею усією родиною.
Серія книжок Стівена та Люсі Гокінґів про Джорджа обкладинка
Серія книжок Стівена та Люсі Гокінґів про Джорджа
 
Познайомте своїх дітлахів з фізикою та космосом! Шкільна програма буває іноді нудна, а іноді навпаки – дууууже весела. А з книжками відомого геніального фізика Стівена Гокінґа та його доньки Люсі Гокінґ про Всесвіт усе ще простіше й цікавіше. Чи можна стрибати на кометі, коли вона летить? Які зоряні системи називють потрійними? Які завдання не під силу навіть найпотужнішим комп’ютерам? Скільки інформації може зберігатися в людській ДНК? Стіііільки питань, але на всі є відповіді. Фантастично, чи не так?
 
 
Що читати підліткам, у яких шкільне життя завершилось?
 
Після всіх прочитаних творів зі шкільної програми, десятків посібників для підготовки до випускних іспитів і зовнішнього незалежного оцінювання, звісно ж хочеться видихнути й відпочити, почитати щось, що подобається, а не те, що потрібно задля оцінки. Попереду – новий етап життя, тож як до нього підготуватись? Чого прагнути від нового навчального закладу, від свого майбутнього оточення загалом і від себе зокрема? Де шукати знання, які знадобляться в дорослому житті? Пропонуємо вам знаходити ці відповіді у таких книжках:
7 звичок високоефективних підлітків  обкладинка
«7 звичок високоефективних підлітків», Шон Кові
 
Ця книга стане постійним супутником і порадником для підлітків. Коли здається, що все недосяжне й далеке, або ж навпаки, коли здається, що все досягається дуже легко й просто, автор книжки не лише досить зрозуміло й просто пояснює, що в цих твердженнях помилкове, а й радить, що ж потрібно для того, аби зрозуміти, як рухатися у правильному напрямку. Тут є поради про те, як зайняти свою проактивну позицію, чому сила в кожному з нас, як випрацювати у собі силу волі, а як навчитися відмовляти. Книжка допоможе підліткам навчитися розуміти інших й спонукати інших розуміти їх самих. А ще тут ви знайдете підтримку для себе насамперед, якщо ви вже раптом почали втрачати надію.
Прокрастинація обкладинка
«Прокрастинація», Джейн Б. Бурка, Ленора М. Юен
 
Щоб бути високоефективним у своїх справах й досягати ще більше цілей, важливо не лінуватися й не прокрастинувати. Але ж як зрозуміти, де лінь, а де прокрастинація? – можливо запитаєте ви. І що це взагалі таке – ця прокрастинація. Відповідь на ці питання мають американські психологині та дослідниці Джейн Б. Бурка, Ленора М. Юен у книжці «Прокрастинація». Видання складається з двох частин. У першій авторки пропонують вам зрозуміти себе і прокрастинацію, чим вона шкідлива й чи справді аж така страшна, як про неї говорять, а також про те, як ви стали прокрастинатором. У другій частині ви дізнаєтесь, як подолати цю «звичку», як правильно розподілити свій час та навантаження і, що найцікавіше, як жити і працювати з іншими прокрастинаторами. 
Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років обкладинка
«Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років», Бодо Шефер
 
Закінчуєш школу – стаєш дорослим. Таке твердження випускники чують досить часто. З чого почати заробляти самому або самій, коли ти ледве досяг(ла) повноліття? Як накопичити власний капітал? Та і взагалі чи можливо це у ще досить юному віці? Відомий у Європі фінансовий консультант Бодо Шефер переконує, що можливо все. Його книжка «Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років» – це практичний посібник на шляху до першого мільйона. Тут вам і поради про те, як підвищити дохід, звільнитися від стереотипів про гроші і заможність, як уникнути боргів або швидко з ними розпрощатися та як запобігти помилок при поводженні з грошима. Осягнути фінансову грамотність непросто, але можливо. В принципі, так само, як і заробити свій перший мільйон.


Додаткові матеріали

ТОП-7 перекладних новинок художньої літератури Книжкового Арсеналу
Юлія Чернінька: Любов читача – найкращий знак якості для письменника
ТОП-10 новинок української прози Книжкового Арсеналу-2019
ТОП-12 книжок про життя в мегаполісі
ТОП-5 книг, які допоможуть пізнати життя
ТОП-5 перекладів квітня
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

10.01.2025|14:39
У Луцьку відбудеться театралізоване дійство «вірші. хліб. вино»
10.01.2025|07:49
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
09.01.2025|07:59
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
08.01.2025|08:18
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Минувшина»
07.01.2025|08:20
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
06.01.2025|23:16
«Колір граната» повертається у кіно до Дня народження генія Параджанова
06.01.2025|23:13
У «Видавництві 21» вийшла друком нова благодійна книжка письменника Андрія Мероника
06.01.2025|07:40
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Дитяче свято»
03.01.2025|17:58
14 січня Олег Скрипка зіграє Різдвяний концерт у Львові в межах туру “Щедрик”
31.12.2024|09:21
Надія Мориквас: Якби не війна, я б написала про митця психологічний роман


Партнери