Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
Події
30.10.2024|13:44|Буквоїд
10 причин відвідати Фестиваль “Земля Поетів” у Львові 9-10 листопада
- Причина перша. Дев’ять Шевченківських лауреатів. “Земля Поетів” у поетичних читаннях, літературних тандемах та музичних перформенсах об’єднає шість десятків українських поетів і поеток всіх поколінь. Частина із них - діючі військові. Наживо можна буде почути вірші в авторському виконанні від Ігоря Калинця, Юрія Андруховича, Катерини Калитко, Дмитра Лазуткіна, Мар’яни Савки, Юлії Мусаковської, Ярини Чорногуз, Івана Малковича, Маріанни Кіяновської, Артура Дроня, Костянтина Москальця, Гриця Семенчука та інших. До речі, серед авторів, які зберуться на фестивалі, - аж дев’ять лауреатів Національної премії України ім. Т. Шевченка. А ще, на “Землі Поетів” віртуально побуває і Сергій Жадан: читатиме вірші з екрану, бо, з огляду на військову службу, не зможе бути присутнім особисто.
- Причина друга. П’ять локацій. Усі події будуть розділені на п’ять тематичних локацій на !FESTrepublic. Зали отримали імена українських поетів-пророків: «Шевченко», «Франко», «Леся», «Стус» і «Антонич». Так, у «Шевченкові» відбуватимуться наймасштабніші презентації, зокрема вечірні концерти, а в «Антоничі» аудиторію збиратиме наймолодше покоління поетів та поеток.
- Причина третя. Топ-концерти. Потужну і різноманітну поетичну програму доповнить музична - концерти Юрія Андруховича із «Карбідо», Віктора Морозова і «Четвертого кута», сестер Тельнюк, Соломії Чубай, гуртів «Мертвий півень», «Пиріг і Батіг», «Кому Вниз» та «NAZVA».
- Причина четверта. Голоси Поетів. Також фестиваль представить проєкт «Голоси Землі Поетів», створений за партнерства з платформою LitCom, компанією Audiostories та Радіо Культура. Завдяки проєкту, на фестивалі можна буде почути в записі голоси тих, хто вже не з нами: від Ігоря Римарука, Олега Лишеги, Юрка Покальчука - до голосів Павла Тичини, Миколи Бажана, Максима Рильського, Володимира Сосюри. А також голоси тих, кого забрала в нас російська агресія, - Максима Кривцова, Вікторії Амеліної, Гліба Бабіча.А ще, записи класичної української поезії у виконанні легендарних артистів - зокрема, Тараса Шевченка голосом Марка Кропивницького та Гната Юри, Лесю Українку голосом Наталії Ужвій, Івана Франка голосом Даниїла Антоновича.
- Причина п’ята. Іноземний десант. До українських авторів приєднаються поети із Польщі, Литви та Хорватії. Зокрема, Яцек Подсядло та Адам Поморський (Польща), Томіца Байсич та Іван Герцег (Хорватія), Лаурінас Каткус, Марюс Бурокас та Рімас Ужґіріс (Литва).
- Причина шоста. Акторський десант. Потужний на фестивалі й акторський десант: Ада Роговцева, Катерина Степанкова, Римма Зюбіна, Олексій Гнатковський, Олег Онещак – із власними акторськими перформенсами. А ще - покази двох фільмів: «Чубай. Говорити знову» Михайла Крупієвського і «Вітер зі сходу» Катерини Степанкової (про волонтерські поїздки Ади Роговцевої та інших митців на схід).
- Причина сьома. Вагон Поетів. У співпраці з Укрзалізницею напередодні старту фестивалю «Земля поетів»у потязі Київ-Львів буде створено спеціальний «Вагон Поетів», який привезе учасників заходу.
- Причина восьма. Доброчинна складова. Благодійність супроводжує зараз практично усі культурні події. «Земля Поетів» підтримає наших воїнів збором на нічні приціли для 225-го окремого штурмового батальйону (мета фестивалю - 350 тисяч гривень). А також кожен охочий може пожертвувати книжки для Публічної бібліотеки Снігурівської міської ради на Миколаївщині (містечко було в окупації).
- Причина дев’ята. Атмосферність локації. Про крутість атмосфери самої локації !FESTrepublic вже ходять легенди. І поетичний фестиваль не стане винятком: окрім унікальної програми, відбуватиметься книжковий ярмарок, де можна купити новинки для автографів, а також відвідувачі можуть поласувати всілякими смаколиками, попити кави й глінтвейну: буде понад 20 точок смачної їжі.
- Причина десята. Єдиний квиток. На два дні «Землі Поетів»- на усі-усі презентації, читання, покази, концерти - діє один квиток. Його можна придбати заздалегідь онлайн: https://concert.ua/event/festival-zemlja-poetiv або https://gastroli.ua/events/19025. Для воїнів (за наявності посвідчення УБД) та дітей до 12 років (включно) - вхід безкоштовний.
У суботу й неділю, 9 та 10 листопада, у Львові, на території !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24/26), вперше відбудеться Міжнародний фестиваль «Земля Поетів».
Пів сотні подій об’єднають за два дні близько сотні учасників, з яких - шість десятків українських поетів і поеток всіх поколінь: від Калинця - до Дроня. «Поети творять націю», - під таким гаслом у третій листопад війни у Львові започаткують нову нову потужну традицію в сучасній українській культурі.
- Наша місія - бути ґрунтом, з якого проростають важливі сенси, каже засновниця фестивалю «Земля Поетів» Мар´яна Савка. - Ми запросили на наш фестиваль поетів усіх поколінь, аби нагадати, що культура – це те, за що точаться війни та триває боротьба. Зрештою, «Земля Поетів» - це наша країна, яка тримається завдяки українському війську. Кожен, хто прийде на поетичний фестиваль, стане частинкою нової важливої традиції. Поети творять націю: сіють важливі українські сенси, які проростають міцною вірою в нашу Перемогу!
Ми зібрали для вас 10 причин, чому варто завітати на Міжнародний фестиваль “Земля Поетів” 9-10 листопада у Львові:
Фестиваль «Земля Поетів» відбувається за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». При цьому зміст подій заходу не є офіційною позицією МФВ.
Програма усіх подій фестивалю «Земля Поетів» на 9 та 10 листопада: https://poetry.fest.lviv.ua/
Коментарі
Останні події
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”