Re: цензії

16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
Головна\Події\Презентації

Події

19.12.2017|15:29|Олександр Олійник

Загадки відродженої антології «Кальміюс»

Чи зможете ви назвати декілька прізвищ сучасних українських письменників, родом зі сходу України? А чи згадаєте когось з молодих письменників сходу? Що ви знаєте про літературне життя Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей?

Антологія, яку я зараз тримаю в руках – це квінтесенція першого східноукраїнського регіонального літературного конкурсу «Кальміюс», проведеного у 2016 році, який відбувався під час фестивалю з однойменною назвою. Організатори фестивалю – Олександра Папіна, Віра Шелест, Таня Пилипець та ін., яких я не всіх знаю, нажаль. До 2009 року виходив друком альманах під редагуванням Олега Солов’я, а зараз відродив його Володимир Вакуленко. Одна з авторів антології, Марія Козиренко, ще й стала прекрасним оформлювачем цієї чудової книги обсягом в 300 сторінок. Тому читати в ній є багато чого. До збірника увійшли твори лауреатів конкурсу, серед яких знані широкому колу читачів такі письменники, що вже мають у своєму доробку видані книги, твори: Володимир Вакуленко-К., Марія Козиренко, Наталія Дев’ятко так і ті автори, твори яких друкуються вперше саме в цій антології. Твори розміщені відповідно до зайнятих у конкурсі місць по окремим номінаціям.

…А ви знаєте, що в момент, коли одна мрія в цьому світі стає реальністю, інша – повинна вмерти? А ви знаєте, що після цього конкурсу львівське видавництво «Кальварія» видало роман Олександра Олійника «Денний звук», який переміг у номінації «Проза для дорослих»? І чи відомо вам, що Наталія Дев’ятко, твори якої у 2017 році увійшли в курс шкільної програми з української літератури, приймала участь у конкурсі з новим романом «Чорний камінь»? Звісно, що розділ, пов’язаний з поезією містить вірші, в яких цікаво побачити нові ідеї, відчути настрої, поміркувати над неочікуваними алегоріями, або замислитись над тим, коли в кожному з нас може прокинутись хижак відповідно до дитячого віршика «Коли з’являється хижак» від Володимира Вакуленка. Чи знаєте ви, які думки намагались донести мешканці Алчевська, Костянтинівки та Донецька в своїх роботах –переможцях номінації «Публіцистика»? Або спробуйте почитати дитячу частину антології дитині. Гадаю, що розмаїття напрямків, стилів викладення думок та донесення ідей, має знайти відголос в її очах. Тут і п’єса про мишей, які краще за людей знають, що людяність важливіша за гроші від Кулігіної Олени, і «Пригоди сандаликів хлопчика Арті» від Дарії Железнової і напів міфічні вірші Марії Козиренко.

Читайте – і будете в курсі!



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери