Re: цензії
- 20.01.2025|Олександра СалійПароль: Маньо
- 16.01.2025|Ігор ЧорнийБориславу не до сміху
- 09.01.2025|Богдан СмолякПодвижництво, задокументоване серцем
- 07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськВолодимир Полєк – жива енциклопедія
- 03.01.2025|Віктор ВербичОбітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
- 02.01.2025|Галина Максимів, письменницяПро вибір ким бути: ножицями чи папером
- 31.12.2024|Михайло ЖайворонМіж рядками незвіданих тиш
- 31.12.2024|Галина Максимів, письменницяПодорож, яка змінила світ на краще
- 30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськFemina est…
- 30.12.2024|Віктор ВербичКоли любов триваліша за життя
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
Літературний дайджест
ТОП-10 найкращих сучасних українських книжок для дітей
З нагоди Міжнародного дня дитячої книги клуб «Щаслива мама» створили підбірку кращих зразків української дитячої книги за останнє десятиліття.
З нагоди Міжнародного дня дитячої книги клуб «Щаслива мама» створили підбірку кращих зразків української дитячої книги за останнє десятиліття. Тут ви знайдете українських та зарубіжних авторів у зразковому перекладі та найкращому оформленні.
«Чудове Чудовисько» Сашка Дерманського
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»
Це серія з трьох книг про дружбу чудовиська Чу та дівчинки Соні, які борються зі злом. Легка гумористична проза в жанрі фентезі, призначена для дітей молодшого і середнього шкільного віку. Захопливі пригоди, описані в книжках, навряд чи залишать байдужими дітлахів. «Чудове Чудовисько» вчить справжній дружбі, винахідливості та сміливості. У книгах вміщено чорно-білі ілюстрації, які вдало доповнюють текст.
«П’єр і місто лабіринтів» Маруяма Чіхіро
Це не звичайна книга, а віммельбух, що розповідає історію про детектива лабіринтів П’єра, якому необхідно знайти викрадену коштовність. Він майже не містить тексту, але сповнений яскравих малюнків. Такі книжки призначені для гри. На кожній сторінці видання вміщено цілий лабіринт, і дитині треба знайти розгадку. «П’єр і місто лабіринтів» допоможе розвинути здатність концентруватися та увагу малюка. Книжка підійде навіть для тих дітей, які ще не вміють читати самостійно.
«Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки
Книжка розповідає про Лева-казкаря, який оселяється у Львові і пише казки на друкарській машинці. До головного героя приїжджають друзі — слон, жирафа і крокодил, з якими трапляються дивовижні пригоди. Книга «Казка про Старого Лева» написана у віршовій формі і доповнена яскравими і оригінальними ілюстраціями. Вона легко сприймається і вчить дітей справжній міцній дружбі. У 2012 році ця книга потрапила до міжнародного каталогу «Білі круки», куди вносять найкращі дитячі книжки з усього світу.
«Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами» Івана Малковича і Софії Ус
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»
Це книжка про маленького Зайчика, який відправився купити мед, аби вилікувати маму. Але у великому місті головний герой заблукав і мав самостійно шукати дорогу додому. Ця книжка розрахована на малюків і дітей дошкільного віку. Цю зворушливу історію доповнюють неймовірно ніжні ілюстрації, намальовані авторкою. «Мед для мами» вчить дітей любові та турботі про близьких.
«Сузір’я Курки» Софії Андрухович і Мар’яни Прохасько
Головною героїнею цієї історії є не дівчинка, а бабуся Марія, яка живе разом зі своєю куркою Марічкою. Марія вимушена відправитися в темний ліс і зіштовхнути віч-на-віч зі своїми страхами, щоб допомогти своїм близьким друзям. На жінку та її домашню улюбленицю чекають цікаві пригоди, відкриття і небезпеки. Видання містить оригінальні ілюстрації, які розкривають зміст тексту. «Сузір’я курки» — це книга про дитинство і старість, єдність людини і природи. Вона вчить справжній дружбі, сміливості і кмітливості. Книга увійшла до каталогу «Білі круки» у 2017 році.
«Рубінова книга» Керстін Ґір
Видавництво «Школа»
Це перша частина з трилогії «Timeless», у якій йдеться про дівчинку Ґвендолін. Головна героїня — не звичайний підліток, тому що має ген мандрівника в часі. Він постійно закидає дівчину в минуле, а вона не може самостійно контролювати ці переміщення. Але місія Ґвендолін — розгадати таємницю таємного товариства і врятувати себе і близьких від небезпеки. «Рубінова книга» вчить розпізнавати добро і зло та брати на себе відповідальність за власні вчинки. Вона розрахована на дітей середнього і старшого шкільного віку.
«Лотта та її «катастрофи». Заклинателька змій» Аліс Пантермюллер
Видавництво «Школа»
Це одна із серії книг про Лотту, у якій дівчинка разом із сім’єю відправляється на відпочинок на біохутір у Баварії. Головна героїня не в захваті від цією мандрівки, але принаймні вона зможе попрактикуватися у заклинанні змій. Байдуже, що на хуторі їх немає, — згодяться і дощові черв’яки. «Лотта та її «катастрофи».Заклинателька змій» — це цікава гумористична проза для дітей молодшого та середнього шкільного віку, яка супроводжується смішними ілюстраціями. Книжка сподобається навіть тим, хто раніше не цікавився читанням.
«Бартімеус: Амулет Самарканда» Джонатана Страуда
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»
Це фентезійна історія про учня чарівника Натаніеля і джина Бартімеуса, якого викликав хлопчик, аби помститися своєму кривднику. Герої збираються викрасти у могутнього і жорстокого мага Амулет Самарканда і потрапляють у справжній вир пригод. «Бартімеус: Амулет Самарканда» — це книга про справжню дружбу і протистояння добра і зла. Видання не містить ілюстрацій і призначене для юнацтва.
«Детективи з Артеку» Андрія Бачинського
Четверо друзів — Оленка, Сашко, Сергійко і Антон — познайомилися в літньому таборі. Вони випадково дізналися про скарби славнозвісної Міледі і вирішили їх відшукати. Друзів чекають небезпечні пригоди, двобій із викрадачами музейних цінностей і безліч кумедних ситуацій. Книжка не ілюстрована, але дуже легко сприймається. Призначена для дітей середнього шкільного віку. Історія «Детективи з Артеку» вкотре нагадує читачам, як добре мати справжніх друзів.
«36 і 6 котів» Галини Вдовиченко
36 дорослих і 6 маленьких котів оселилися в помешканні пані Крепової попри її бажання. Коли жінка нарешті виявила свою прихильність до тварин, вона навіть уявити не могла, чим обернеться таке сусідство. Книжка «36 і 6 котів» — це добра і весела історія, яка ненав’язливо підводить малюків до думки, що безвихідних ситуацій не буває. Розповідь написана простою мовою і доповнена яскравими ілюстраціями, які знайомлять читачів з кожним героєм. Книга розрахована на дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.
Кажуть, люди, які не люблять читати, просто не знайшли свою книжку. Якщо ваші діти ще не відкрили для себе чарівний світ літератури, то, можливо, якась із цих книг допоможе їм у цьому.
Додаткові матеріали
- ТОП-5 книг, у яких розповідають про майбутнє
- Степан Процюк: «Справжня любов до книжок письменника – це різновид віри»
- ТОП книжок про людську поведінку
- ТОП книжок весни 2019
- ТОП-10 дитячих книг про дружбу, пригоди і здійснення мрій
- ТОП-7 книжок про приховані сенси професії музейника
Коментарі
Останні події
- 22.01.2025|11:18Англійське чаювання з Генрі Маршем: говоримо, мотивуємо, донатимо
- 22.01.2025|11:16«Інше життя» від Христини Козловської вже в книгарнях-кав’ярнях та на сайті
- 22.01.2025|09:24«Основи» перевидають фотокнигу balcony chic Олександра Бурлаки, доповнену фотографіями з 2022–2024 років
- 20.01.2025|10:41Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
- 17.01.2025|11:04Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 15.01.2025|10:48FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
- 12.01.2025|20:21Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
- 12.01.2025|08:23«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 11.01.2025|21:35«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
- 11.01.2025|09:00«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»