Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Головна\Події\Фестивалі

Події

26.05.2017|13:47|Буквоїд

Дитячий форум у Львові: понад 400 учасників, «Космовізія» та «Книгоманія»

1-4 червня у Палаці Мистецтв (Львів, вул. Коперника, 17) відбудеться Дитячий Форум – одна з найбільших в Україні подій для розвитку та радості дітей. «Буквоїд» попросив організаторів фестивалю розповісти про події, які відбудуться у межах Форуму.

- 1 червня у Львові стартує традиційний Дитячий форум. Він називається «Космовізія». Чи означає це, що все дійство буде присвячено виключно космічній тематиці?

Відповідає Ярослава Яковлєва, авторка ідеї «Космовізії»

Окрім традиційного книжкового ярмарку, ми готуємо велику програму просторової гри-квесту «Космовізія: супергерої та книжкова туманність». Крізь Книжкову туманність (ярмарок книжок), на ракеті «Космовізія», діти летітимуть в космос, мандруватимуть літературною Галактикою,  відвідають  9 альтернативних планет,  мешканці яких володіють певними суперсилами. Здобувши всі 9 суперсил діти стануть супергероями і порятують Всесвіт від космічного сміття.  Для цього дітям доведеться не лише здобути знання-суперсили, а й виявити свої найкращі людські якості: доброту, чесність, співчуття, взаємодопомогу, толерантність, відповідальність. Тільки таким дітям можна довірити Землю і Всесвіт

Кожна з 9 ігрових зон  матиме свою унікальну тематику - спорт, література, театр/музика, мистецтво, екологія/мандри, музейна/бібліотечна справи, перформативне мистецтво,  наука/винахідництво, ігри. Заняття на кожній з цих локацій певним чином  пов’язані з космосом, адже навіть заняття  скелелазанням  знадобляться в космічних мандрах, не кажучи вже про читання фантастичних книжок.  Крім просторів для дітей, які можуть виконувати завдання самостійно, тобто віком від 5 до 13 років, передбачений також простір для малюків 0-4 роки. Окремий простір - для інклюзивних занять дітей з особливими потребами, де всі діти зможуть спробувати  ненадовго відчути себе особливими.  

- Це вже – 10 Дитячий форум, ювілейний. Очевидно, цей фестиваль буде особливим. Скількох гостей і учасників форуму ви очікуєте?

Відповідає Анна Батищева, координаторка Дитячого форуму від 2015 року

Всі заходи розраховані орієнтовно на 12 тисяч осіб.  Разом з нами реалізовуватимуть заплановану програму: 436 учасників, 164 організації, 35 видавництв, 11 музеїв, 7 бібліотек, 6 театрів і  потужна волонтерська команда, що нараховує понад 150 осіб. Крім «космічного» масштабу, цьогорічний Дитячий форум  матиме декілька особливостей: літературні зустрічі в Геокуполі, захоплюючий мейкерський  майданчик (робототехніка, 3D друк, програмування, пайка, моделювання, фізичні та хімічні досліди, астрономічна наука), презентація експонатів Житомирського музею космонавтики ім. С.П. Корольова, практикуми з роздільного сортування сміття та культури ресайклінгу, заняття з йоги, катання на поні, лицарські турніри, співання  рок-пісень під акомпанемент  бандури, створення пластилінової анімації та фестиваль настільних ігор. А для переможців просторової гри-квесту ми готуємо бонусні пропозиції - апарати віртуальної реальності та баланс-скейти.

- Розкажіть, яких дитячих письменників з України ви очікуєте?

Софія Челяк, прогамна директорка Форуму видавців, координатор літературної програми на Дитячому Форумі 

 

Перш за все, варто зауважити, що у цьому році на дітей чекає велика кількість читань про, інтерактивних занять за мотивами книг: презентація книг Люсі та Стівена Гокінґів, читання Станіслава Лема та подорож в цікавий світ Фізики.

Цього року також ми запросили найпопулярніших письменників сучасної української дитячої літератури: Галина Малик, Леся Воронина, Марія Морозенко, Галка Крук, Прохасько Мар’яна.

Ще одна з фішок літературної програми: спецпроект від інтернет-портал БараБука, разом з ними приїдуть:  Галина Ткачук, Таня Стус, Кузько Кузякін, Мія Марченко, Олеся Мамчич. Діти почують історії з найцікавіших новинок цього року.

Якщо говорити про орієнтири в книжковій сфері, то зараз вся Європа орієнтується на шведський ринок. І цього року в діти і їхні батьки, зможуть познайомитися на виставці плакатів про шведську літературу від Астрід Ліндґрен до сучасності.

Вперше на фестивалі буде програма від офісу “Львів - місто літератури ЮНЕСКО”: лаунж-зона, де відбуватимуться читання і малювання. А також, майстерня, де діти оволодіватимуть літературними професіями. За 4 дні вони зможуть відкрити для себе таємницю створення книги від написання тексту - до виготовлення паперової книги. 

- Скільки зараз людей працює над створення дитячого свята? Чи не плануєте Ви переносити Дитячий форум, наприклад, до Києва – до більшої дитячої аудиторії?

Творить Дитячий Форум команда Форуму видавців у Львові та декілька запрошених координаторів, загалом це 12 осіб. Але над створенням дитячого свята зараз, а це вже фінішний етап підготовчого процесу, працює понад 500 осіб - це майстри, викладачі, тренери, мейкери, ілюстратори, письменники, видавці, бібліотекарі, музейні працівники, працівники театрів, освітяни та багато інших. І звісно - волонтери, без яких, неможливо собі уявити жоден масштабний захід.

В якому б місті України не проводився б Дитячий Форум, він мав би своє особливе обличчя. Ми знаємо як та вміємо організувати дитячий фестиваль, ми наповнюємо його змістом. Особливості йому надають безпосередні учасники, які проводять заходи для дітей. У Львові серед тих, хто  працює із дітьми насправді дуже багато завзятих фахівців, які професійно та з любов’ю роблять свою справу. І це неможливо не помітити під час самого Дитячого Форуму. І діти це відчувають.

Хочете, щоб Дитячий Форум відбувся у Вашому місті? Запрошуйте, все можливо :)

- Чи відчуваєте Ви нині підтримку від постмайданної влади? Іншими словами: чи змінилося ставлення у нинішньої влади до майбутнього України – до дітей?

Відповідає Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців»

В нашій країні і, зокрема,  у Львові відбулося багато змін, вони здебільшого позитивні, але добрі наміри  влади щодо розвитку дітей наразі здебільшого за лишаються декларативними.  Фінансування Дитячого форуму з міського бюджету встановлено в сумі 150 тис. грн. в рамках програми «Львів - місто літератури ЮНЕСКО» і   зменшене на 25%  порівняно з 2016 роком і майже в 5  разів,  у  доларовому еквіваленті, порівняно  з 2007-2009 роками.  Але особливо мені прикро, що міська влада не бачить потенціалу  Дитячого форуму не лише для розвитку і розваги львівських дітей, але й   для розвитку нового напрямку туристичного бізнесу у Львові, не гастрономічного, а  родинного, культурно-освітнього.

Львівська обласна рада  традиційно надала Палац Мистецтв у безкоштовну оренду, а також вперше  виділила 80 тис. грн. на проведення Дитячого форуму.

Міністерство культури, також  традиційно,  не має коштів на підтримку подібних заходів, от тільки подібних практично й нема, хіба що київський Арсенал Ідей.

Дитячий форум  у Львові  - це, напевно, один з найпотужніших заходів в Україні, який пропонує цілий комплекс занять для дітей різного віку. В просторі Космовізії  можна провести повних 4 дні і більшість заходів  на наших 9-ти планетах не повторюватимуться.  До цього долучилися багато інституційних партнерів, авторів, митців, майстрів, організацій, які займаються дитячим розвитком і розвагами. Ми всі їм безмежно вдячні за їхній талант і запал, вміння і час, які вони віддають  дітям  безкоштовно, оскільки  ми не маємо коштів, щоб їм заплатити.

Кілька років поспіль ми мали потужного партнера і спонсора - фундацію Кока-Кола, але  у 2014 році фінансування припинилося через зміну пріоритетів глобальної компанії.  У 2015-му Дитячий форум відбувся у вересні разом з Форумом видавців, а у 2016 р. ми вперше запровадили продаж квитків, щоб відвідувачі могли зробити свій внесок у його проведення. В цьому році, щоб компенсувати бюджетний дефіцит в 500 тисяч грн. встановили ціну на квиток 50 грн. і дуже сподіваємося, що 10 тисяч квитків   таки будуть продані.  Очікуємо, що керівники компаній, як і торік, закуплять квитки для дітей  з інтернатів і дитячих будинків, з малозабезпечених і багатодітних родин, дітей героїв Майдану і учасників. АТО, переселенців, дітей з особливими потребами, адже веселитися і зростати діти мають всі разом, незалежно від статків їхніх батьків чи особливостей розвитку. Якщо ж благодійників не знайдеться - вхід для цих дітей все одно буде безкоштовним, але...

Кошторис прямих витрат на проведення Дитячого форуму становить понад 700 тис. грн., втім,  в цій сумі  не враховані ані гонорари за роботу учасників ДФ по проведенню заходів, ані витрати ГО «Форум видавців» на підготовку, яка триває не менше 4 місяців щоденної праці  5-7 осіб.  Для нашої організації це збитковий проект, він вже багато років дофінансовується коштом Форуму видавців у Львові, але, на жаль, надалі це   неможливо, оскільки витрати вересневого форуму зростають, а надходження  залишаються на тому ж рівні вже багато років через обмеженість виставкової площі.  Тому, якщо влада і бізнес не знайдуть можливості підтримувати і розвивати Дитячий форум, - 10-им ювілейним і завершиться його прекрасна  історія.

 

- Ми знаємо, що ви є організаторами Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія». Розкажіть, як саме Конкурс проходив цьогоріч?

Відповідає Уляна Бундз, координаторка конкурсу «Книгоманія»

Цього року конкурс у всеукраїнського вимірі  відбувається вже 13-ий раз, а участь в ньому за весь час взяли понад 1 мільйон дітей з усієї України. Проходив він в 21 області та місті Львові. 

Основна ідея «Книгоманії» – зробити читання для дітей веселим і цікавим, допомогти їм навчитись обдумувати прочитане, дійсно полюбити книги. А найголовніше  - щоб кожна прочитана книжка стала для дитини захопливою подорожжю у цікавий та новий світ і щоб діти навчилися комунікувати зі своїми однолітками, з зовнішнім світом за допомогою читання. 

Переможці Конкурсу отримують головний приз - подорож до Львова, де вони візьмуть участь у Фестивалі дитячого читання «Книгоманія-2017», який відбувається 1-4 червня 2017 року і є частиною Дитячого Форуму. В рамках цього Фестивалю для переможців ми підготували неймовірну насичену програму заходів, яка включає в себе зустрічі з дитячими письменниками, спілкування та інтерактиви за їх участі, цікаві театралізовані дійства, оригінальні авторські квести, створені спеціально для «Книгоманії».Додаткові матеріали

24.09.2016|09:03|Події
Підсумки 23-го Форуму видавців. Ксенія Мацкевич, PR-директор видавництва «Кальварія»
22.09.2016|17:11|Події
Підсумки 23-го Форуму видавців. Сергій Батурин, письменник
21.09.2016|19:49|Події
«Чорні вівці» побували на Форумі видавців
21.09.2016|19:14|Події
Топ-7 книжок "Фонтану казок" за продажами на Форумі видавців
21.09.2016|19:00|Події
Підсумки 23-го Форуму видавців. Андрій Кокотюха, письменник
20.09.2016|23:06|Події
Підсумки 23-го Форуму видавців. Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо»
18.09.2016|18:54|Події
23-ий Форум видавців у персонах. ФОТО
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери