Re: цензії

23.01.2025|Ігор Чорний
Жертва не винна
20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
Головна\Події\Фестивалі

Події

19.11.2012|09:23|Буквоїд

ТОП-10 книжок від Книгарні «Є»

Пропонуємо десятку найпопулярніших книжок у мережі книгарень «Є».

1. Надійка Гербіш. «Теплі історії до кави»



У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Герої цих історій - прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави - хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятки, на дні яких і збереглися ці історії.

Надійка Гербіш. "Теплі історії до кави". Брайт Стар Паблішинг, 2012. - 168 с.

2. Мирослав Дочинець. «Многії літа. Благії літа»



Невеличке видання - всього 145 сторінок, це - заповіти ста чотирьохлітнього карпатського мудреця Андрія Ворона.

В дуже стислій формі - тезово він ділиться своїми правилами життя. Вони прості і зрозумілі, перевірені часом і життям столітнього чоловіка. Андрій Ворон розповідає про те, як і що потрібно їсти; скільки води необхідно вживати і як відпочивати; як ставитися до ближніх своїх і як боротися із неприємностями. Навряд чи карпатський мудрець чув про Стівена Кові і про його 7 навичок високоефективних людей. Але у Ворона також присутня сімка: 7 благ; 7 головних речей, яких треба навчитися; 7 заповітних страв та 7 заповітних рідин. Словом, аби Андрій Ворон жив не в Карпатах, а у США, його поради давно б вже принесли солідні статки. Хоча, як каже мудрець, грошей дається у житті стільки, скільки людині потрібно.  

Мирослав Дочинець. Многії літа. Благії літа. Ужгород: Карпатська вежа, 2011. - 143 с.   

 

3. Ліна Костенко. «Триста поезій»



До книги Ліни Костенко - улюбленої української поетеси кінця другого-початку третього тисячоліття - увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості - від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це айповніше вибране поетеси за часів Незалежності.

Ліна Костенко. Триста поезій. К.: А-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. - 416 с.

4. Андрій Кокотюха. «Червоний»



Їм закидають масові вбивства вчителів. бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув`язнених злодіїв.

Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!

"Хтось не повірить, але все описане автором має документальну основу - аж до того, як сцепслужба ловила повстанського ватажка "на жінку". Або те, що у 1950-х роках у радянських таборах Півночі діяла розгалужена підпільна націоналістична мережа. Або те, що за збирання фактів про повстанців у 70-х потрапляли в "дурку", - написав у передмові до книги журналіст Вахтанг Кіпіані. 

Роман отримав спеціальну відзнаку за найкращий історико-патріотичний твір Міжнародного літературного конкурсу " -2012". Коронація слова

Андрій Кокотюха. Червоний. Харків:  КСД, 2012. - 320 с.



5. Юрій Винничук. «Танго смерті»





«Танго смерті» - це роман про Львів 30-их років. У творі йдеться про долю чотирьох повстанських родин: української, німецької, польської і єврейської.
Манеру Юрія Винничука можна миттєво упізнати, настільки вона відрізняється від усього, що для нас звичне у нашій літератур. Але манера письма у цьому романі - це також і новий Винничук із захоплючим сюжетом, в якому є і пошуки давнього манускрипту, і таємниця «Танга смерті», яке виконували в´язні Янівського концтабору у Львові. Це книга, яку мовби не читаєш, а живеш у ній.

Юрій Винничук. Танго смерті. Харків: Фоліо, 2012. - 379 с.


6. Віктор Суворов. «Кузькіна мать»




Віктор Суворов (Володимир Різун) - письменник, історик, дослідник, у минулому - розвідник, капітан ГРУ. Автор історичних бестселерів «Криголам», «Акваріум», «День "М"». Ворог Радянського Союзу, заочно засуджений до розстрілу. Персона нон ґрата в пострадянських країнах.
Книга «Кузькіна мать» розкриває тему Карибської кризи - ядерного протистояння Радянського Союзу та США, яке мало не поставило крапку у розвитку людської цивілізації. «Кузькіна мать» - це не тільки крилатий вислів Хрущова, це ще й назва 50-мільйонної ядерної бомби, яку Радянський Союз підірвав на Новій Землі, щоб залякати імперіалістів. Яка стала головним інструментом блефу Радянського Союзу у так званій „гонці" озброєнь.
Несподіваний погляд на події, живий фірмовий «суворовський» стиль, сміливість у поглядах - все те, до чого звикли шанувальники Суворова, ви побачите у новій книжці.

Віктор Суворов. Кузькіна мать. К.: Зелений пес, 2012. - 360 с.

7. Лілія Мусіхіна. «Магія українців устами очевидця»



Книга тернополянки Лілії Місіхіної це не теорія, а її особисті дослідження, зроблені під час численних експедиційних розвідок. Її праця ґрунтуєтья на особистих зустрічах та розмові із мольфарами, відьмами, знахарями та очевидцями магічних дій.

Етнолог та фольклорист Лілія Мусіхіна, яка вже більше 7 років займається вивченням народних вірувань, неодноразово й сама була очевидецею обрядів, магічних дій, безпосередньо знайомилась із чарами українців.

Це - книжка для фахівців з магії, для тих, хто цікавиться таємним українським світом, для тих, хто хоче пізнати приховану душу народу. Магічні рослини, Магічний час, Магічні дії, Магічні стихії - саме так структуровано інформацію і об´єднано у розділи, які дозволяють швидко зорієнтуватися у книзі.

«Магія українців вустами очевидця» це книга про те, якою була і є народна магія, якою вона входить у ХХІ століття.

«Як в моє життя увійшло зацікавлення народною магією, сказати важко. Може, коли у селі часто вимикали світло, куди батьки спроваджували нас з сестрою на літо і бабуся, аби втихомирити свій десяток онуків розповідала історії про сусідок-відьом, про перевертнів, що гуляють селом опівночі, про мертвого та живого упирів?... Не знаю. Але одного разу зрозуміла, що щось у цьому є. Вічне, правдиве і правильне. І як би ми не закривали на нього очі, як би не відхрещувалися від нього, воно живе в нас...» - розповідає авторка. 

Лілія Мусіхіна. Магія українців устами очевидця. К.: Зелений пес, 2012. - 400 с.


8. Макс Кідрук. «Бот»



Головний герой книги - звичайний українець, молодий київський програміст, що працює над розробкою ігрових ботів. Спокусившись на великі гроші, хлопець відправляється у віддалену лабораторію, де стає одним з членів міжнародної наукової групи. Але, замість обіцяних тисяч доларів, він отримує смертельні пригоди. Боти, яких йому треба зупинити, це нанороботи, що вирвалися з-під контролю. Їм до вподоби смак людської плоті...

«Бот» - це перший український технотрилер, гостросюжетний роман, в якому поєднуються сучасні технології, людська психологія та чисто голлівудський «екшн». Події в книзі вигадані, проте все решта - місця, природні об´єкти, техніка, зброя, фізіологічні особливості живих організмів і т.п. - цілком реальне. Майстерно описані технічні деталі роблять роман небувало реалістичним. 

Під час роботи над романом автора консулювали кандидат наук з хімії, лікар-фізіолог та психіатр. Всі технології, описані в романі, існують насправді. Щоб розібратись з ними, письменник опрацював близько сотні наукових статей, що стосуються нанотехнологій, мікробіології та людського мозку.

Події відбуваються в пустелі Атакама, Чилі.

Реалістичності книзі додають авторські фотографії цієї пустелі, зроблені у 2009 році, а також схеми, карти місцевості, де відбуваються основні події, та 3D-малюнки, що не просто ілюструють текст, а є частиною сюжету.

Макс Кідрук. Бот.   КСД, 2012. - 480 с.


9.
Мирослав Дочинець. «Вічник»




Це - сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це - подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду?» Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.  

Мирослав Дочинець. «Вічник». Ужгород. Карпатська вежа, 2011. - 284 с.   

10. Бруно Шульц. «Цинамонові крамниці та всі інші оповідання»




Це перший повний переклад творів Бруно Шульца на українську мову. Здійснив його один із найзнаковіших сучасних письменників Юрій Андрухович.

Бруно Шульц - письменник світової слави з Дрогобича, який писав польською мовою. 
Навчався у Львівській політехніці та Віденській академії мистецтв (стажувався в Парижі й Варшаві). У 1924-41 рр. працював учителем малювання в Дрогобицькій чоловічій гімназії. 
Його дебютна збірка оповідань «Цинамонові крамниці» стала сенсацією в Польщі. Його оповідання радо публікують столичні часописи. Виникає дискусія, у якій Шульц формулює бачення основ поетики «Крамниць»: «...це автобіографія, а радше - духовний родовід, оскільки в ній відтворено духовне походження аж до тих глибин, де воно переходить у міфологію, тоне в міфологічному сні... Це останнє дно, далі за яке проникнути не можна». 

Посмертна слава письменника й митця спричинилася до змагання кількох країн за право вважати його «своїм». 
ЮНЕСКО проголосила 1992 рік роком Бруно Шульца.

Бруно Шульц. Цинамонові крамниці та всі інші оповідання. К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. 2012, 384 с.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

22.01.2025|11:18
Англійське чаювання з Генрі Маршем: говоримо, мотивуємо, донатимо
22.01.2025|11:16
«Інше життя» від Христини Козловської вже в книгарнях-кав’ярнях та на сайті
22.01.2025|09:24
«Основи» перевидають фотокнигу balcony chic Олександра Бурлаки, доповнену фотографіями з 2022–2024 років
20.01.2025|10:41
Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
17.01.2025|11:04
Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
15.01.2025|10:48
FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
12.01.2025|20:21
Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
12.01.2025|08:23
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
11.01.2025|21:35
«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
11.01.2025|09:00
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»


Партнери