
Re: цензії
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
Видавничі новинки
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
Події
У США назвали лауреатів «Шнобелівської премії»
У США визначили переможців премії Ig Nobel Prize, яка вручається за незвичайні та дотепні дослідження.
У США визначили переможців премії Ig Nobel Prize, яка вручається за незвичайні та дотепні дослідження. Про це повідомляє журнал Science.
Премію з літератури отримали Теа Блеклер, Рафаель Гомез, Весна Поповік та Хелен Томпсон, які довели, що більшість людей не читають інструкції з експлуатації.
Премію в області медицини отримали Марк Мчтчел та Девід Вортінгер за за відкриття нового способу виведення каміння з нирок. Вчені створили тривимірну модель нирки й поїхали у флоридський Діснейленд. Їм вдалося довести, що катання на американських гірках допомагає виводити каміння. Така «терапія» частіше спрацьовувала для пасажирів заднього вагончика.
Ще одну премію отримали урологи Джон Баррі, Брюс Бланк та Мішель Буало за нестандартний метод діагностики еректильної функції. Вони пропонували чоловікам перед сном заліпити пеніс кільцем із поштових марок, а на ранок перевірити, чи порвалися марки у місцях перфорації. Метод дає майже стовідсотковий результат та дозволяє відрізнити фізіологічну імпотенцію від психогенної.
Ще одну медичну премію отримав японський гастроентеролог Акіра Хоріучі за опис методи самостійної колоноскопії.
Премію миру отримала група дослідників, яка займалися темою лайки серед водіїв.
Премію з економіки отримали автори статті про користь ляльок вуду для знімання стресу після негативного спілкування з босом.
Серед досягнень в області хімії цього року премією відзначили групу дослідників, які довели ефективність слини як миючого засобу.
Нагадаємо, що призовий фонд премії становить 10 трильйонів зімбабвійських доларів.
Інформація: Читомо
Додаткові матеріали
- Несподівані одкровення: що підготували видавці для дітей під Book Forum
- У Києві відкриється виставка мандрівної колекції «Мовчазних книжок»
- Вільний письменник, але не художник.
- Міжнародний письменницький табір для молодих авторів: приймають заявки
Коментарі
Останні події
- 09.05.2025|12:40У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
- 09.05.2025|12:34Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
- 07.05.2025|11:45Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
- 07.05.2025|11:42Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
- 07.05.2025|11:38У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
- 06.05.2025|15:24«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
- 06.05.2025|15:20Помер Валерій Шевчук
- 02.05.2025|13:48В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
- 01.05.2025|16:51V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
- 01.05.2025|10:38В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша