Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
Головна\Події\Премії

Події

29.10.2017|15:25|Буквоїд

Названі володарі Відзнаки імені Івана Багряного за 2017 рік

У Дніпрі урочисто нагородили володарів Відзнаки імені Івана Багряного 2017 року.

Іван  Багряний, видатний  письменник і політичний діяч, автор книг поезії і прози «Золотий бумеранг», «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», «Огненне коло», «Людина біжить над прірвою» та ін.
Відомо, що внаслідок московсько-більшовицької окупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подиху боровся за незалежність рідної України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді. 
З метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця, Фундація Івана Багряного (США) та Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Івана Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного. 
У 2017 році лауреатами почесної нагороди стали: 
Владика Симеон, керуючий Дніпропетровською Єпархією УПЦ КП (м. Дніпро)  – за розбудову Української Церкви на теренах Наддніпрянщини, патріотичну діяльність та підтримку бійців АТО, волонтерів і родин українських воїнів. 
Тетяна Дзюба, поетеса, перекладач, літературознавець, журналістка, науковець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор (м. Чернігів) – за високоталановиті переклади українською мовою віршів видатних поетів світу.
Світлана Талан, письменниця (м. Сєверодонецьк Луганської області) – за визначну творчу діяльність та систематичне висвітлення боротьби українського народу за свою незалежність і сучасне життя Донбасу в  художніх творах та публіцистичних статтях у журналі «Бористен».
Родина  Івана та Світанни Свириденко (Коннектикут, США) – за багаторічну, протягом не одного десятиріччя, просвітницьку роботу в діаспорі та Україні  спрямовану на збереження  національної ідентичності українців, примноження духовності нашого народу, сприяння поширенню   національної культури, мови, стародавніх  народних  традицій. А також за  волонтерську діяльність щодо  підтримки  Збройних Сил України у війні з російськими агресорами на Донбасі.
Сергій Дзюба, письменник, журналіст, перекладач, критик, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України (м. Чернігів) – за видатну міжнародну діяльність на благо України. 
Подружжя Антона та Ольги Філімончук (Нью-Джерзі, США) – за  сприяння посиленню впливу діаспори на прийняття політичних рішень  влади США на користь України, поширенню правди на Заході про  Голодомор в Україні 1932-1933 років,  організацію та участь у численних  громадських акціях, спрямованих на утвердження демократії і незалежності  України. 
У ході святкової імпрези, окрім віншування переможців, прозвучав усний випуск журналу «Бористен»; відбулося знайомство з новою книжкою видавництва щомісячника – «Мобілізовані серцем. Волонтери російсько-української війни»; виступили талановиті митці.


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери