Re: цензії

05.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, мов цвяхи, вийняті з долонь
Пароль до вирію
30.10.2024|Михайло Жайворон
Воскресіння у слові
30.10.2024|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
«Хотіла б я піснею стати...»
28.10.2024|Олена Даниліна, філологиня, письменниця, арттерапевтиня
У війни не дитяче обличчя
27.10.2024|Євгенія Юрченко
Драматично-поетичний світ Ігоря Павлюка
25.10.2024|Ігор Чорний
Примари минулого
20.10.2024|Євгенія Юрченко
Пан на своїй землі
19.10.2024|Антоніна Царук, м. Кропивницький
Видобувач поезії з буднів
17.10.2024|Альона Радецька, поетеса, літературна критикиня
Трансформація життєвих істин — шлях до самопізнання
Головна\Події\Презентації

Події

11.10.2011|10:45|Буквоїд

П’ять книжок тижня

«Буквоїд» пропонує п’ятірку книжок тижня.

Вікторія Гранецька. «Мантра-Омана»

Вікторія Гранецька. Мантра-Омана, Харків, Клуб сімейного дозвілля, 2011. - 240 с.



Лаври Стівена Кінга не дають спокою багатьом українським авторам, які працюють у жанрі фантастики, містики чи хорору. Утім, не кожен вітчизняний письменник удостоюється публічного порівняння із успішним американським колегою. Цьогоріч такої честі удостоїлася переможниця літературного конкурсу «Коронація слова» Вікторія Гранецька. Її містичний роман «Мантра-омана» припав до душі Люко Дашвар, яка у коментарі до цієї книжки написала коротко і зрозуміло: сюжет, гідний творів Кінга. Зайве сперечатися із Дашвар, тиражі книжок якої сягають вже 100 тисяч примірників. Головна героїня «Мантри-Омани» - Євпраксія, а простіше - Єва. Її життя - балансування між реальністю та ірреальністю. І зрозуміти, у який момент нині і де знаходиться головна героїня, неможливо. Тут варто було б згадати іншого автора - японського письменника Харукі Муракамі. Утім, чого у Вікторії Гранецької більше - Муракамі чи Кінга, судити читачеві.


Умберто Еко. «Празький цвинтар»

Умберто Еко. Празький цвинтар. Харків. Фоліо, 2011. - 634 с.



Довгоочікувана прем´єра на українському книжковому ринку - новий роман Умберто Еко «Празький цвинтар». Це - шостий роман італійського письменника. Рік тому він побачив світ у видавництві Бомп´яні, і вже тепер ми можемо його читати українською.

Зайве говорити щось про стиль та манеру письма автора всесвітньовідомих романів «Ім´я рози» та «Маятник Фуко». У новому його романі є все: і змови, і масонство, і вбивства і багато того, що тримає читача у напрузі. Дія роману відбувається у ХІХ столітті у Європі. Головний герой - капітан Сімоні Сімоніні, який працює то на британську контррозвідку, то на російську розвідку. Його щоденникові нотатки - розповідь про суцільні авантюри і містифікації Європи дев´ятнадцятого століття. Як каже сам автор, усі персонажі у романі, окрім головного героя, - реальні.

 

Збірник «Письменники про футбол»

«Письменники про футбол. Харків, «Клуб Сімейного Дозвілля», 2011. - 320 с.



Ім´я Сергія Жадана це - своєрідний знак якості у літературі. І не важливо, про що йдеться: про його власні твори, чи тексти, які він презентує. Упродовж останніх двох років як упорядник Жадан представив дві антології - прозову «Декамерон» і поетичну - «Метаморфози». І ось тепер маємо третю книжку. Її важко назвати антологією. Це - збірник оповідань 11 письменників на обрану тему. Про футбол. Власне, книжка так і називається «Письменники про футбол». Юрій Андрухович, Андрій Бондар, Сергій Жадан, Юрій Винничук та їхні брати по перу оспівали цей давній і улюблений українцями вид спорту. Кожен, звісно, зробив по-своєму, із притаманною їм іронією. Наприклад, письменник Андрій Кокотюха відверто зізнався: він не любить футбол, але участь у так званій літературній збірній із футболу взяв. Врешті-решт, наскільки вдалим був Жадан як капітан і Кокотюха-футболіст, читач оцінить сам.

 

Марія Матіос. «Армагедон уже відбувся»

Марія Матіос. Армагедон уже відбувся. Львів, ЛА Піраміда, 2011. - 112 с.



Початок 2011-го року для Марії Матіос розпочався із неприєностей. Її книжка «Вирвані сторінки із автобіографії» обурила радянських ветеранів і вони звернулися до прокуратури із скаргою на письменницю. Колишніх бійців Радянської Армії образило те, що Матіос порівняла пам´ятник Слави у Києві із фалосом. Слідчі, міліція, прокуратура, врешті-решт президент України. Усі вони виявилися втягнуті у якусь дуже дивну і химерну історію навколо «Вирваних сторінок із автобіографії». Випадковість? Ні. Бо вихід нових книжок Марії Матіос - завжди подія для громадськості. Навіть, можливо, і для тієї частини, яка ці книжки і в очі не бачила. «Нація», «Солодка Даруся», «Вирвані сторінки із автобіографії». Кожна із цих робіт Матіос читачів не залишала байдужими. Бо у кожній із них ми упізнаємо себе. Як зрештою - і у новій книзі письменниці «Армагедон уже відбувся». Про що ця повість? Відповідь проста: про нас. Про жорстокий світ, який котиться до прірви. Про людей, які забули, заради чого вони прийшли у цей світ. Іван Олексіюк, який помирає, і драма, яка розгортається навколо цього - із його синами, заповітом та людськими пристрастями. Це і є Армагедоном. Маленьким, але здатним помножитися і підірвати увесь світ.

 

Олексій Нікітін. «Істемі»

Алексей Никитин. Истеми. М.: Ад Маргинем Пресс, 2011.



Історія про п´ятьох студентів радіофаку Київського університету, які у 80-і вирішили пограти у віртуальну гру. Кожен із них мав свої землі, підданих, армію, зброю. Але у віртуальному вимірі. Щось на зразок гри «Цивілізація». Гралися собі хлопи, поки на них не «стукнули. КГБ їх посадило на кілька місяців. З універу вигнали. Утім, фінал роману, а саме - відповідь на те, хто їх «заклав», розчарував. Хоча книга київського автора Олексія Нікітіна читається дуже легко і приємно.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

30.10.2024|14:38
У просторі ПЕН відбудеться зустріч із письменницею Оксаною Мороз у межах Кіноклубу Docudays UA
30.10.2024|13:44
10 причин відвідати Фестиваль “Земля Поетів” у Львові 9-10 листопада
28.10.2024|13:51
Оголошено довгі списки Книги року ВВС-2024
25.10.2024|09:29
Книгарня біля Софіївського парку: "Книгарня "Є" відкрила магазин в Умані
19.10.2024|09:56
Названі лавреати Міжнародного літературного конкурсу прози рукописів «Крилатий Лев»
17.10.2024|12:48
У видавництві “Чорні вівці” розпочався передпродаж підліткового зимового фентезі “Різдвяний експрес” Карін Ерландссон
17.10.2024|11:55
Розпочався конкурс на здобуття премії Drahomán Prize за 2024 рік
17.10.2024|11:33
Що читає Україна?: аналітика по областям
17.10.2024|11:27
«Liber 24»: як Україна вперше взяла участь у книжковому ярмарку в Барселон
11.10.2024|18:46
Киян запрошують обміняти російськомовні книжки на українські по “шокуючій знижці”


Партнери