Головна\Події\Зустрічі

Події

12.02.2019|15:00|Буквоїд

Київська конференція письменників відбулася у конфліктній атмосфері

Конференція відбулася у зв’язку з рішенням правління Національної спілки письменників України виключити зі свого складу керівника Київського міського осередку НСПУ Володимира Даниленка та керівника київського обласного осередку – Анатолія Гая.

Конференція відбулася у зв’язку з рішенням правління Національної спілки письменників України виключити зі свого складу керівника Київського міського осередку НСПУ Володимира Даниленка та керівника київського обласного осередку – Анатолія Гая. В ухвалі запропонованій керівником НСПУ Михайлом Сидоржевським зазначалося, що Даниленко та Гай виключені за «неодноразові порушення вимог статуту, за систематичні дії спрямовані проти НСПУ та її органів». Питання із зали про те, які саме конкретні порушення малися на увазі – було проігнороване. Рішення було схвалене без обговорення.

Володимир Даниленко та Анатолій Гай були відомі завдяки своїй критиці дій чинного правління та голови Спілки Михайла Сидоржевського особисто. Натомість на київській конференції обговорення були більш різнопланові. Зокрема, звучала гостра критика дій правління. Письменниця Неда Неждана підкреслила: «На київській конференції виступали всі, хто хотів, і з жорсткою критикою теж, і це не порівняти з блокуванням трибуни “тітушками” на письменницькому з’їзді».

Вона також висловила жаль із ситуації, яка відбувається: «У моїй юності Спілка – це був ковток свободи і острівець демократії: вечори БуБаБу, творчі дискусії, молодіжні студії… А ще саме там почула перше скандування “Ганьба!” Про стан сьогодні – точне слово».

Тим часом, було узгоджено, що вибори делегатів на конференцію для обрання нового постійного голови київського осередку НСПУ відбудуться до 20 лютого. Тимчасово ці обов’язки виконує Марія Мороз-Морозенко. Очікується, що новий голова київського осередку буде обраний 26 лютого.

Володимир Даниленко натомість провів прес-конференцію в Українському фонді культури щодо ситуації в Спілці, де повторив свою критику на адресу її керівництва. НСПУ відреагувало на неї: «…керівництво НСПУ і надалі буде діяти виключно в межах правового поля та спілкуватися мовою офіційних документів – згідно Статуту НСПУ та чинного Законодавства України».

Інформація: ЛітАкцентДодаткові матеріали

11.02.2019|15:12|Події
Мар´яна Савка і «Мар´яничі» презентують музично-поетичне дійство «Одного разу...»
11.02.2019|10:50|Події
Зустріч із Надійкою Гербіш у Книгарні Старого Лева
11.02.2019|17:06|Події
12-14 лютого дні дарування книжок у "Видавництві Анетти Антоненко"
11.02.2019|14:54|Події
Український ПЕН запускає проект “Мереживо. Літературні читання в містечках України”
09.02.2019|19:08|Події
Керівниця проекту "ДивоГра": ми видаємо адаптовану літературу для людей з порушенням мовлення або читання
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери