Головна\Події\Конкурс

Події

10.04.2019|15:21|Буквоїд

У Тернополі стартував конкурс «ТЕРНОcлов-2019»

Літературно-мистецький конкурс «ТЕРНОслов» розпочався у 2018 році, організаторами були Тернопільська міська рада, управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, Тернопільська міська централізована бібліотечна система (далі - ЦБС), креативна студія «ІРИска».

Діти від 5 до 10 та від 11 до 17 років змагалися у п`яти основних номінаціях: «Проза», «Поезія», «Сценарій», «Ідея» та «Живопис, Графіка, Комікс» і двох альтернативних:  «Історія Тернополя», «Сучасний герой Тернополя».

Конкурс має на меті: пошук талановитої та креативної учнівської та студентської молоді, дітей дошкільного віку; розвиток літературних, художньо-мистецьких здібностей дітей; підтримка молодих талановитих українських поетів прозаїків, драматургів, юних любителів мистецтва; популяризація творчості українських письменників, художників; виховання високоморальних, національно свідомих патріотів України, поваги  до  української мови, художнього слова, традицій свого народу; підвищення рівня мовної та мистецької освіти в Україні.

Участь у конкурсі «ТЕРНОслов-2018» взяли 57 учасників, які представили 86 робіт. За результатами оцінювання журі визначило 23 фіналісти, які були нагороджені відзнаками та призами під час БІБЛІОФЕСТ VIII. Із творів фіналістів була сформована збірка «Перлини ТЕРНОслову», яка вийшла друком у березні 2019 року завдяки підтримці директора видавництва «Підручники і Посібники» Ярослава Гринчишина. Усі фіналісти отримали свою збірку та поставили перший автограф на сторінці свого твору 18 березня під час презентації збірки та оголошення конкурсу «ТЕРНОслов 2019» в Центральній міській бібліотеці міської ЦБС.

Літературно-мистецький конкурс відбувся за підтримки та сприяння заступника міського голови Тернополя, голови правління благодійного фонду "Єднання поколінь" Леоніда Бицюри. До складу журі увійшли митці, громадські діячі, письменники Тернополя, Києва, Львова.

Цьогоріч організатори дещо змінили положення даного заходу. Зокрема додали нову вікову категорію – 15-20 років. Також з’явилась тема літературних робіт – «Діалог поколінь» (Висвітлення суперечливих питань між поколіннями. Що діти хочуть пояснити, донести, чого навчити дорослих?). Твори на конкурс «ТЕРНОслов 2019» приймають на електронну скриньку irma21@i.ua із позначкою «Конкурс ТЕРНОслов» та у всіх бібліотеках міста і міському управлінні освіти з 1 квітня.

Умови подання літературних та художніх робіт подано в положенні.

Організаторами конкурсу «ТЕРНОслов-2019» є Тернопільська міська рада, Тернопільська Кінокомісія, управління культури та мистецтв, управління освіти і науки, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу, Тернопільська міська централізована бібліотечна система, творчо-мистецька група «Євген Удін і Компанія», креативна студія «ІРИска», Тернопільське міське об´єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Літературно-мистецький конкурс відбувається за підтримки заступника міського голови Тернополя, голови правління благодійного фонду «Єднання поколінь» Леоніда Бицюри.

З усіма питаннями щодо конкурсу можна звертатися за тел 096 125 21 37, у бібліотеки міської ЦБС, міську "Просвіту", шкільні бібліотеки.

Положення про

літературно-мистецький конкурс

«ТЕРНОСЛОВ – 2019»

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цим Положенням регулюється процедура проведення літературно-мистецького конкурсу «Тернослов» (далі Конкурс).

1.2. Організаторами Конкурсу є Тернопільська міська рада, управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу (ТКМЦ НОІМ), управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, Тернопільська міська централізована бібліотечна система (ЦБС), креативна студія «ІРИска»,  творчо-мистецька група «Євген Удін і Компанія», Тернопільське міське об´єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

2. МЕТА КОНКУРСУ

Метою Конкурсу є пошук талановитої та креативної учнівської та студентської молоді, дітей дошкільного віку; розвиток літературних, художньо-мистецьких здібностей дітей; підтримка молодих талановитих українських поетів прозаїків, драматургів, юних любителів мистецтва; популяризація творчості українських письменників, художників; виховання високоморальних, національно свідомих патріотів України, поваги  до  української мови, художнього слова, традицій свого народу; підвищення рівня мовної та мистецької освіти в Україні.

3. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

3.1. В конкурсі можуть брати участь учні закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, студенти закладів професійної та вищої освіти.

Конкурс проводиться у трьох вікових категоріях:

 • 5-10 років 
 • 11-14 років
 • 15-20 років
 • У номінації «Краща книга ТЕРНОслову» вікова категорія необмежна.

 

Приймаються колективні роботи.

 

4. УМОВИ КОНКУРСУ

4.1. Підготовкою та проведенням Конкурсу займається оргкомітет (додаток 1), який  здійснює прийом робіт на участь у конкурсі, проведення рекламної кампанії, нагородження учасників Конкурсу, висвітлення у ЗМІ.

Планується проведення творчих зустрічей, майстер-класів із літераторами, художниками тощо.

4.2. Час і місце проведення:

Конкурсні роботи приймаються:

-         з 1 квітня 2019 по 1 травня 2019 року з позначкою «На конкурс «ТЕРНОслов», номінації «Живопис», «Рисунок» або «Комікс») мистецькі роботи – в управлінні освіти і науки Тернопільської міської ради (каб.41). У цей період в школах будуть проведені тематичні підготовчі майстер-класи з бібліотекарями у рамках «Арт-платформи» від ЦБС.

-         з 1 квітня 2018 по 1вересня 2019 року з позначкою «На конкурс «ТЕРНОслов», номінації «Проза», «Поезія», «Сценарій» або «Ідея») літературні роботи – в міських бібліотеках м. Тернополя. У літній період в бібліотеках будуть проведені тематичні підготовчі майстер-класи з бібліотекарями у рамках «Арт-платформи» від ЦБС.

Електронний варіант літературної конкурсної роботи надіслати на email irma21@i.ua у форматі Word, шрифт Times New Roman, кегль – 14, міжрядковий інтервал – 1, назва файлу має містити назву твору латиницею.

У темі листа вказати «Конкурс "ТЕРНОслов». Назва номінації».

 

Оголошення підсумків Конкурсу та нагородження переможців у вересні 2019 року під час щорічного фестивалю БІБЛІОФЕСТ.

4.3. Номінації Конкурсу:

- «Проза»,

- «Поезія»,

- «Сценарій»,

- «Ідея!»

-    «Краща книга ТЕРНОслову - 2019»

- «Живопис»,

- «Графіка», 

- «Комікс».

4.3. Умови  подачі та вимоги до конкурсних робіт:

Теми літературних робіт: «Діалог поколінь»(Висвітлення суперечливих питань між поколіннями. Що діти хочуть пояснити, донести, навчити дорослих?) та «Скарби Файного Міста».

 • Для участі у Конкурсі необхідно подати :

заявку (додаток № 4), фото та коротку інформацію про автора.

 

 • Номінації «Проза»,  «Поезія», «Сценарій», «Ідея!»

У номінаціях «Проза»,  «Поезія», «Сценарій», «Ідея!» допускаються твори, написані українською мовою, які раніше не друкувались, не розповсюджувались будь-яким чином, і права на які не були передані  третім особам.

Обмежень щодо жанру, теми, стилю та техніки виконання робіт  немає. 

Конкурсну роботу подати в друкованому вигляді на аркушах білого паперу формату А-4. Аркуші пронумерувати, починаючи з титульної, не зшивати, не скріплювати.

 

На титульному аркуші друкованої конкурсної роботи потрібно вказати наступні дані: ім`я та прізвище конкурсанта, вік, місце навчання (школа, клас), номінація, назва твору.

 

Обсяг прозового твору – не більше 35 000 знаків, загальний обсяг поезій – до 20 000 знаків. 

За бажанням автори можуть оздобити свої твори малюнками. 

 

 • Номінація «Сценарій»

У  номінації «Сценарій» подаєтьсяоригінальний Сценарій (рекомендований обсяг - до 5 сторінок тексту; шрифт Times New Roman, кегль – 12).

Сценарії надсилаються на Конкурс у зручній для автора формі: кіносценарій (бажано), синопсис, опис сценарної ідеї для фільму.

На Конкурс приймаються Сценарії до короткометражних ігрових фільмів тривалістю близько 3 хвилин

Сценарії повинні бути оригінальними творами.

Історія, подана у Сценарії, має бути зрозуміла та цікава для широкої глядацької аудиторії, завершеною, життєствердною, мотивувати до дії, надихати.

Фільми, що передбачаються Сценаріями, жанрових обмежень не мають.

 

У номінації «Ідея!» можна подати синопсис твору, сценарію чи кіносценарію на актуальну тему (викласти у формі опису - шрифт Times New Roman,

кегль – 14).

 

 • Номінації «Живопис», «Графіка»,  «Комікс»

 

Рекомендовані теми:

У номінації «Живопис», «Графіка»: «Тернопіль і тернополяни», «Добрі вчинки тернополян», «Тернополяни на вулицях Тернополя», «Люблю тебе, Терно-поле моє», «Найкраща, наймиліша тернопільська земля», «Літературні герої очима юних тернополян» (з творів українських авторів), «Скарби Файного Міста».

 

У номінації «Комікси»: теми «Пригоди з життя маленьких тернополян», «Пригоди героїв літературних творів українських авторів».

 

Техніки виконання, розміри робіт: у номінації «Живопис» - олія, акварель, гуаш, акрил - на вибір; у номінації «Графіка»,  - чорна гелева ручка, простий або кольорові олівці. Формат А-3.

 

Вимоги до коміксу: українська мова, обсяг – не більше п’яти  аркушів формату А-4. Комікс треба малювати від руки на папері у техніці акварель, гуаш, олівець, фломастер, вугілля, туш, чорнило, маркери або в графічному редакторі. 

 

4.4. Запитання, що виникають у зв’язку із участю у Конкурсі, можна поставити за тел.бібліотек або надіслати на e-mail: irma21@i.ua (Мацко Ірина Олександріна, 0961252137)) або 3194879@ukr.net (Федун Галина Павлівна, 0973194879)

 

 • Номінація «Краща книга ТЕРНОслову 2019»

Впроваджено з метою популяризації сучасних українських авторів та прозових україномовних видань у м. Тернополі та регіоні, презентація авторської концепції сучасних українських письменників та дизайнерів книжкових обкладинок, залучення населення до читання українських книг.

До участі у конкурсі запрошуються автори від 20 років, які мають у своєму доробку прозові україномовні видання, видані в українському видавництві накладом не менше 500 примірників, що відповідають умовам (нижче).

До 31 серпня 2019 р. конкурсанти мають надіслати один примірник видання, заявку (додаток 4) і ПДФ-файл тексту книги на адресу: irma21@i.ua

Учасники
Учасником Конкурсу є автор, який має у своєму доробку друковану книгу, що відповідає умовам.

 

Умови участі:

 1. Кожний учасник подає окрему Заявку на прозове україномовне видання (додаток 4).
 2. Кількість поданих одним автором книг не обмежується.
 3. Книга, яка бере учать у Конкурсі, повинна мати International Standard Book Number – міжнародний стандартний номер .
 4. Книга має бути  видана не раніше 2016 р. накладом не менше 500 примірників.
 5. Книги, які не супроводжуються заявкою, журі не розглядаються.
 6. Книги, надіслані на Конкурс, під час Церемонії нагородження будуть урочисто вручені представникам міського комунального закладу культури «Централізована бібліотечна система».

 

Номінації Конкурсу

 1. Дитяча література (проза).
 2. Прозові твори (романи, повісті).
 3. Кращий дизайн книжкової обкладинки.

 

Для участі у Конкурсі в одній посилці за рахунок авторів надсилаються:
1. 
На адресу: Нова пошта № 2, м.Тернопіль,  Центральна міська бібліотека, (конт. тел. моб.: 096 125 21 37, Ірина Мацко) або 46000, м. Тернопіль, вул.. Руська, 31, ЦМБ
1 екземпляр професійно надрукованої й оформленої у видавництвах книги з наявністю ISBN
 заявка, роздрукована на аркуші А4 (додаток 2)
2. На електронну адресу irma21@i.ua надсилаються:
– ПДФ-файл тексту книги (для оцінювання членамі журі зі всієї України);
Заявка (додаток 2).

 

5. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ЛАУРЕАТІВ КОНКУРСУ

5.1. Для визначення переможців Конкурсу створено журі, до складу якого входять письменники, літературознавці, літературні критики, видавці, художники, представники засобів масової інформації, представники профільних інститутів громадянського суспільства та експерти (за згодою).

 

5.2. Для визначення переможців Конкурсу кожен з членів журі ознайомлюється з конкурсними творами й оцінює їх у 5-бальній системі.

 

5.3. Визначення абсолютних переможців у кожній номінації Конкурсу відбудеться в рамках проведення фестивалю «БІБЛІОФЕСТ – 2019».

 

5.6. Місце та час проведення церемонії нагородження переможців Конкурсу визначається оргкомітетом.

 

5.4. Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами та призами від партнерів Конкурсу.

Передбачено Приз глядацьких симпатій та спеціальні подарунки.

 

5.5. За рішенням журі твори учасників Конкурсу можуть бути включені до збірки художніх творів із метою її подальшого видання.

 

5.6. Повідомлення про результати Конкурсу публікується в комунальних засобах масової інформації та розміщується на офіційній веб-сторінці парнера конкурсу міської ЦБС, управління освіти і науки ТМР,

ТКМЦ НОІМ, управління культури і мистецтв ТМР.

 

6. ФІНАНСУВАННЯ КОНКУРСУ

 

6.1. Організація та проведення Конкурсу здійснюється за рахунок організаторів та залучених коштів.

7. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

7.1. Організатори не несуть відповідальності за помилки й неточності, що містяться у поданій заявці та/або творі.

7.2. Листування з авторами не ведеться, роботи, подані на Конкурс, не рецензуються.

7.3. Письмові твори та мистецькі роботи після проведення заходів Конкурсу авторам не повертаються, а стають частиною бази Конкурсу.

 

Додаток 1

Оргкомітет Конкурсу

Леонід Бицюра  - заступник міського голови з питань виконавчих органів влади, Член Національної спілки журналістів України, громадський діяч;

Ольга Похиляк – начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради;

Ірина Мацко - письменниця, Член Національної спілки письменників України, керівник креат-студії «ІРИска», керівник літературної студії «Майстерня казки», голова тернопільського відділення ЦДЛДЮ;

Галина Литвинюк – директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу.

Галина Федун, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу;

Світлана Козелко – директор Тернопільської міської ЦБС.

 

 

Додаток 2

ЖУРІ КОНКУРСУ

 

Богдан Мельничук – голова журі, український письменник, драматург, редактор, журналіст, краєзнавець, Заслужений діяч мистецтв України, член національних спілок журналістів та письменників України,  краєзнавців, Наукового товариства ім. Т. Шевченка;

Євген Удін – співголова журі, Заслужений художник України, член НСХУ, член Спілки журналістів України,   лауреат премії ім. Іванни Блажкевич, лауреат  Всеукраїнської літературно – мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких, лауреат  премії ім. Петра Медведика, лауреат конкурсу «Людина року – 2015», співзасновник творчо-мистецької групи «Євген Удін і Компанія»;

Ірина Мацко – письменниця, Член Національної спілки письменників України, керівник креат-студії «ІРИска», керівник літературної студії «Майстерня казки», голова тернопільського відділення ЦДЛДЮ;

Світлана Козелко - директор Тернопільської міської ЦБС;

Марія Морозенко - українська поетеса, член Національної спілки письменників України, літературний редактор, керівник та ведуча культурологічної студії «Духовність української родини» при Національному музеї літератури, голова Творчого об´єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України, м.Київ;

Валентина Семеняк - українська письменниця, журналістка, фотохудожник, член Національної спілки журналістів (1996) та Національної спілки письменників України (2012), м.Тернопіль;

Наталя Турчин - співзасновник Кінокомісії, лінійний продюсер фільму "Червоний", керівник КіноШколи, голова тернопільського міського об´єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка журналіст, м.Тернопіль;

Ярослав Омелян – Заслужений художник України, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких; «Людина року-2002»;

Микола Кафтан, художник, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких;

Микола Дмітрух - графік, живописець, педагог, заслужений художник України, член НСХУ, володар 2-і премії Всеукраїнського конкурсу екслібриса (Тернопіль, 1995) та Міжнародної виставки «Високий Замок» (Львів, 2000), м.Тернопіль;

Сергій Гармаш – режисер-аніматор GarmaStudio, м. Львів;

Ганна Осадко - письменниця, літредактор, доктор філософії, м. Тернопіль;

Слава Світова - письменниця, коуч зі словесної майстерності та творчості, головна редакторка книжкової серії "Теплі історії", м. Київ;

Тетяна Винник - громадський діяч, письменниця, автор п’єс та кіносценарію, які були відзначені на Коронації слова, журналіст, перекладач з російської, англійської та болгарської мов, м. Київ

Ярина Каторож - українська письменниця-фантастка, журналіст, мЛьвів;

Любов Відута – поетеса, письменниця, м.Львів.

 

Додаток 3

ЕКСПЕРТИ КОНКУРСУ:

Дара Корній – українська письменниця-прозаїк, лауреат третьої премії «Коронації слова» за роман «Гонихмарник», м. Львів; 

Сашко Дерманський - український дитячий поет, прозаїк та казкар. Член Національної спілки письменників України (з 2006 року), м. Київ;

Віктор Андрієнко – український  актор  та  режисер  театру і кіно, сценарист, продюсер, каскадер, м. Київ;

Наталя Гузєєва - український  сценарист та редактор мультфільмів, дитяча письменниця;

Надійка Гербіш - українська письменниця, журналістка, перекладачка, м.Тернопіль.

 

 

Додаток 4

ЗАЯВА

Заява пишеться в довільній формі, але обов’язково має містити наступну інформацію:

 

 • прізвище, ім’я, по батькові (за паспортом або свідоцтвом про народження),
 • домашню адресу,
 • контактний телефон,
 • електронну адресу (якщо є),
 • назву номінації,
 • назву твору,

 

Приклад:

Оргкомітету конкурсу

«ТЕРНОСЛОВ — 2019»
Петренка Петра Петровича,
який проживає за адресою:
Тернопіль, 46000, вул. Руська, 10
телефон (038) 111-22-33

 

ЗАЯВА

Прошу розглянути в конкурсі «ТЕРНОСЛОВ — 2019» у номінації «Проза» мій твір «………».

З умовами конкурсу ознайомлений та зобов’язуюсь їх виконувати.

У випадку перемоги свою роботу дозволяю друкувати у збірці, яка буде видана за результатами конкурсу.

 

Дата                                                                                                  Підпис

                            

 

 

Міський голова                                                                                 С.В. Надалкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери