Інфотека - письменники

Мацко Ірина

Народилася 21 травня 1978 року на Тернопільщині. Шкільні роки пройшли у с. В.Ходачків Козівського району, Тернопільської області. З 1995 року живе у Тернополі.

Пише дитячі казки, оповідання та жіночі новелли, есе. Ілюструє, укладає хрестоматії та прописи для дошкільнят.

Писати почала після народження другої дитини – сина. Спочатку це були казки для своїх діток, пізніше переживання, враження почали виливатись у жіночі історії для душі.

 

Перший власний доробок створений у 2004 році - фотоальбом-казка для новонароджених «Казка твого народження», який побачив світ у видавництві «Навчальна книга Богдан» у березні 2007 року.

З квітня 2007 року – почала публікуватись серія дитячих казочок про маленькі букви з власними ілюстраціями у Чернігівській газеті «Деснянська правда».

У жовтні 2007 року - надруковано перші жіночі новелли у львівському журналі «Найкращі жіночі історії», у львівському тижневику «Життя», літературні замальовки у журналі «Історії про кохання».

Казки про маленькі букви, а також пізнавальні казки про природу друкуються у дитячому журналі «Ангелятко» та у журналі «Літературний Тернопіль»

Фіналіст першого конкурсу малої прози «Сила малого». Твір увійшов у 100 кращих творів та книгу «Сила малого», що була видана за результатами конкурсу.

Статті «Коли «Попешюшка» стане принцесою» про проблеми українського казкарства та «У пошуках «ЛУ», «Сонце-віконце» опубліковані у газеті «Літературна Україна» у 2008-2009 рр. Є публікації у журналі «Телерадіокур’єр».

З січня 2007 року - початок роботи приватним підприємцем-видавцем, видавництво „ІрМа” та видання чотирьох книжечок з серії розмальовок «Розмалюй та вивчи».

Призер конкурсу творів для дітей «Мистецької Сторінки» та часопису «Захід-Схід» (казка «Пригоди дубового листочка»).

Призер конкурсу «Рукомесло 2009» у розділі дитячої прози за твір «Медовий сухарик» (2 місце).

Редактор газети «Історія кохання» та «Попелюшка».

Контактні дані

Email: ira-matsko@rambler.ru


Партнери