Головна\Події\Культура

Події

13.04.2019|15:00|Буквоїд

Цьогорічний лауреат Global Teacher Prize Ukraine отримає сучасну бібліотеку для своєї школи

Вчитель, який переможе у змаганні за Global Teacher Prize Ukraine 2019, отримає додатковий приз для школи, в якій він працює, – сучасну бібліотеку.

Вчитель, який переможе у змаганні за Global Teacher Prize Ukraine 2019, отримає додатковий приз для школи, в якій він працює, – сучасну бібліотеку. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

Цього року переможець премії отримає рік безкоштовного навчання, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та головний грошовий приз – 250 000 гривень. Окрім того, цьогоріч вперше передбачено додатковий приз для школи, де працює переможець, – сучасну бібліотеку зі зручними робочими місцями та комп’ютерним обладнанням.

Найкращого вчителя України оберуть серед десяти фіналістів. До експертного журі національної премії увійшли голова «Освіторії» Зоя Литвин, телеведуча та куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні Олександр Елькін, заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2018 Олександр Жук та ще двоє членів журі, що стануть відомі вже скоро.

«Я закликаю бути небайдужими та номінувати вчителів, яких ви вважаєте найкращими в своїй справі. Часто дійсно достойні вчителі дуже скромні і не можуть висунути себе на премію самостійно. Але талант та велика праця мають визнаватися та винагороджуватися. Ця премія – це можливість зробити вашого найкращого вчителя відомим усій Україні»,  – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. 

Реєстрація для участі триває з 11 квітня до 1 серпня. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання.

Global Teacher Prize – «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша і єдина премія такого масштабу. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні з 2017 року реалізує громадська спілка «Освіторія», мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж професії вчителя. 

Як відомо, за два роки в національній премії взяли участь понад 5000 учителів. Переможець 2017 року – Пауль Пшенічка, вчитель фізики з Чернівців, потрапив до рейтингу «100 найвпливовіших українців» журналу «Фокус» (уперше за 26 років незалежності в такому рейтингу опинився педагог) та виступив перед депутатами з трибуни Верховної Ради. А переможець премії 2018 року – викладач інформатики із Запоріжжя Олександр Жук, увійшов до рейтингу «30 under 30» за версією Kyiv Post та до Топ-10 інноваторів України у рейтингу журналу «Фокус». 

Раніше повідомлялося, що американський письменник Джеймс Паттерсон вирішив пожертвувати $1,25 млн 4,5 тисячам вчителів США для розбудови бібліотек при навчальних класах.

Інформація: ЧитомоДодаткові матеріали

10.04.2019|13:26|Події
Чорнобильська катастрофа привернула увагу “The New York Times”
08.04.2019|13:08|Події
В Україні почали продавати футболки із зображенням Шевченка у різних образах
01.04.2019|14:47|Події
В Україні покажуть балетну інтерпретацію "Дон Кіхот"
28.03.2019|20:08|Події
Постановка шекспірівської трагедії отримала відзнаку в Україні
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери