Головна\Події\Культура

Події

02.03.2017|15:32|Карина Галика

Літературні підсумки року «Глиняний кіт»

1 березня 2017 року, на Міжнародний день котів, у Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса відбулася церемонія вручення нагород лауреатам Літературних підсумків року «Глиняний кіт».

Організаторами підсумків були Інститут літератури НАН України, Національний музей України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка  та Київська організація Національної спілки письменників України.

Було оголошено 25 лауреатів у різних номінаціях, серед яких –  найкращі дебюти в поезії, прозі, серед історичних досліджень, антологій, перекладів і творів для дітей. П’ять нагород вручено за книжки про російсько-українську війну на Донбасі. Серед них – вірші і романи про війну, політологічні та історичні дослідження, в яких аналізуються історичні причини політичного і військового конфлікту між Україною і Росією.

Серед запрошених гостей церемонії були голова громадської організації «Центр соціальних реформ», депутат Одеської обласної ради, голова Постійної комісії з питань будівництва, регіонального розвитку та культурної спадщини Марія Гайдар, теле- і радіожурналіст Андрій Куликов, лауреат першої премії Всесвітнього фестивалю поезії «Дітет де Наіміт» та багатьох інших фестивалів Леся Мудрак, голова луганської «Просвіти» Володимир Семистяга, поет і радіожурналіст Василь Довжик, режисер Сергій Архипчук, президент Фонду сприяння ініціативам газети «День» поет Микола Гриценко, письменниця Ольга Масалітіна.  

У номінації «Поезія» дипломами нагороджено  Ростислава Мельникова за збірку поезій. «Апокрифи степу», Ярослава Корнєва за збірку поезій  «Дещо з насіння», Емму Андієвську за книжку сонетів «Маратонський біг», Михайло Каменюк за збірку «Світ пахне, як розрізаний кавун».

У номінації «Проза» дипломами нагороджено Олега Лишегу за книжку малої прози «Тепла вохра», Василя Портяка за книжку «Охоронителі Діви», Марисю Нікітюк за книжку «Безодня», Василя Трубая за книжку «Танг», Андрія Гарасима за роман «Борги нашого життя»,  Олексія Нікітіна за роман «Victory Park».

У номінації «Російсько-українська війна на Донбасі та її історичні передумови» лауреатами стали Микола Хомич за роман «Загадка гробниці», Сергій Захаров і Сергій Мазуркевич за графічний роман «Діра», Борис Гуменюк за книжку «Блокпост», Микола Давидюк за дослідження «Як працює путінська пропаганда», Лариса Якубова і Яна Примаченко за дослідження «В обіймах страху і смерті. Більшовицький терор в Україні».

У номінації «Переклад» за внесок в осмисленння українського модернізму дипломом лауретата нагороджено польську дослідницю  Агнєшку Матусяк за книжку «В колі української сецесії. Вибрані проблеми творчої поетики письменників «Молодої Музи».

У номінації антологія лауретами стали Іван Малкович за упорядкування «Антології української поезії ХХ століття» та Ярослав Векрещак за анторлогію жіночої драми «Мотанка».

А Головний приз одержала Віра Агеєва за фундаментальне видання  «Антологія української літературно-критичної думки першої половини ХХ століття».

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери