Видавничі новинки

Евґенія Йорданова. «Таємниця. 33 історії про любов»
Проза | Буквоїд
Побачила світ збірка оповідань «Львів. Шоколад. Кам’яниці»
Проза | Буквоїд
Перше дитяче видання про коронавірус – психологічна підтримка для українських малюків
Дитяча книга | Буквоїд
Побачили світ історичні есе "Карпатська Україна" Романа Офіцинського
«Пригоди динозавриків» від Еліни Заржицької
Дитяча книга | Буквоїд
Олександр Дан. "Інсомвіта, або Життя та сновидіння Роберта Бланша"
Книги | Буквоїд
Еліна Заржицька. “Пригоди динозавриків”
Дитяча книга | Буквоїд
Реймонд Карвер. «Про що ми говоримо, коли говоримо про любов»
Проза | Буквоїд
Симор Гласенко. «Дім чистого світла»
Книги | Буквоїд
Мартін Поллак. «До Галичини. Прохасидів, гуцулів, поляків і русинів. Уявна мандрівка зниклим світом Східної Галичини та Буковини»
Книги | Буквоїд
Головна\Re:цензії\Що читати?

Re:цензії

13.11.2008|09:13|Буквоїд

Леонід Фінкельштейн: «Раджу усім перечитати українську класику»

На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?»  відповідає головний редактор видавництва «Факт» Леонід Фінкельштейн:

- Раджу читати українську класику. Я завжди розумів, що будь-яка культура, будь-яка література, ба більше – будь-який книжковий ринок починається із класичної літератури. І коли нам говорили, що російський книжковий ринок піднявся на російській «попсі» – Марініній, Донцовій, то це була брехня. Нас дурили. Російський книжковий ринок піднявся на класичній літературі, зокрема, на поезії. Він піднявся на Ахматовій, на Цвєтаєвій, на Мандельштамі, на Достоєвському і Толстом. Після цього хлинула «попса». Ми в Україні вирішили провести дивовижний експеримент над собою і ми вирішили, що будь-яке, даруйте на слові, фуфло українською мовою буде продаватись і зробить книжковий ринок. Це є брехня. І ми позбулися таким чином власної класики. Коли до мене сьогодні приходять молоді автори і розповідають про свої твори, я їм ставлю єдине запитання: чи читали вони «Кайдашеву сім’ю». І коли вони мені відповідають, що читали цей твір у школі, я знаю однозначно: із цих молодих авторів ніколи не буде українського письменника. Тому що і письменник, і читач, який не знає власної класики, ніколи не стане письменником і читачем. Тому раджу усім читати класику. Не думайте, що у школі ви прочитали всю українську класику. Вона не прочитана. Там є блискучі речі. У того ж Івана Франка. Він писав блискуче кримінальне чтиво. Читайте Івана Франка! Тарас Шевченко - не тільки Кобзар. Ніхто не знає його текстів. Зі школи пам’ятають «Катерину». Читайте його лірику! Читайте Лесю Українку. Кількість драм, написаних Шекспіром, знають усі. А те, що Леся Україна написала 28 драм і в цьому вимірі вона очолює список світових драматургів, не знає ніхто. Читайте драми Лесі Українки! Читайте українську поезію, яка має вимір світового ґатунку. Це і «шестидесятники» – Стус, Калинець, «вісім десятники» – Римарук, Забужко, Малкович. Це – велика література.

Я читаю перекладну літературу. Продовжую читати українську та російську класику. А також сучасних авторів. І читаю не лише авторів свого видавництва, а й інших авторів, книжки яких виходять у інших видавництвах. У видавництві «Факт» я друкую своїх улюблених письменників. І тому вважаю Оксану Забужко найкращою письменницею не лише Європи, а й світу. Сьогодні треба читати книжки Забужко, а не розповідати, що вона пише про секс чи про те, що вона – феміністка. Я прошу читати її тексти. У нас з’явилася дуже потужний прозаїк Маріанна Кіяновська. Я раджу читати Мар’яну Соколян, Оксану Луцишину. Думаю також, що блискучим письменником буде Сашко Ушкалов.Додаткові матеріали

11.11.2008|07:02|Re:цензії
Андрій Шевченко: «Для особистого розвитку раджу «7 навичок» Стівена Кові»
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

- фільми в кінотеатрах України

Партнери