Re: цензії

03.03.2024|Ігор Зіньчук
Моя правда
21.02.2024|Ганна Кревська, письменниця, членкиня НСПУ та НСЖУ
«Стежками босоніж» до широких доріг
19.02.2024|Ігор Чорний
Жертва на вівтарі патріотизму
Тренос за Узбережжям
Присутність відсутнього
13.02.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Неймовірні містечкові пригоди про… призначення людини на Землі
Катарсис цього місця
06.02.2024|Віктор Вербич
Крізь безмір материнського болю: драма Марії Матіос
30.01.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до пізнання – у назві
30.01.2024|Олександр Забарний, доцент Ніжинського державного університету ім. Гоголя, кандидат педагогічних наук, член НСПУ
На перехрестях Слова і Часу: сторінками нової книги Людмили Тарнашинської

Останні події

01.03.2024|13:50
«Маріупольську драму» покажуть в Ужгороді та Києві
27.02.2024|14:06
«Книжка року’2023»: оголошені результати рейтингу
21.02.2024|13:57
Український ПЕН започатковує Читацький ПЕН-клуб
21.02.2024|13:02
11 березня у Львові відбудеться концертна програма «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко»
14.02.2024|14:54
Сельма Лаґерльоф, «Морбакка» та література: книжкова розмова з Наталею Іваничук
12.02.2024|14:24
Пошуки сенсів, спогади та рефлексії матері воїна у книзі Олени Чернінької «Лемберґ: мамцю, ну не плач»
12.02.2024|13:33
Юлія Чернінька презентує у Києві свою нову книгу "Барні 613"
12.02.2024|13:29
У лютому 2024 року світ побачить нова книжка Андрія Любки "Війна з тильного боку"
12.02.2024|13:27
Міжнародна премія імені Івана Франка 2024: оголошено прийом наукових робіт
12.02.2024|13:25
Бестселер, від якого не відірватися: перші враження про книгу «Посібник з убивства для хорошої дівчинки»

Інфотека - видавництва

«Факт»

Приватне видавництво, що існує на видавничому ринку з 1997 року.

В асортименті видавництва художня література (класична та сучасна, вітчизняна та перекладена), літературознавчі студії, мистецькі дослідження.

Основні напрямки діяльності

Видання художньої літератури — твори сучасних українських прозаїків та поетів, зокрема, Оксани Забужко, Ігоря Калинця, Василя Стуса, Василя Герасим’юка, Олександра Ірванця, Василя Слапчука, Марини Соколян, Насті Байдаченко і багатьох інших.
Серія «Exceptis excipiendis» — тут є все, крім того, чого не повинно бути. Це твори, які є знаковими для сучасного літературного процесу, не є попсовими, але розраховані на масового читача. Видані твори вичерпно ілюструють погляди видавництва на те, що «повинно бути».
Серія «Містами». До серії увійшли «топоцентричні» художні прозові тексти. Тобто такі, де місто, у якому відбуваються події твору, має принципове значення. Ментальність, топонімика, фольклор — все, що відрізняє його від мільйонів інших, сотні таких самих і робить абсолютно унікальним, незважаючи на позірну, для туристів, подібність до сусіднього райцентру або столиці іншої країни.
Видавництво «Факт» також акцентує увагу на виданні перекладних художніх творів, зокрема, бестелерів світової романістики та поезії. Вже видано романи Джонатана Сафрана Фаера, Уладзімера Арлова, Василя Бикава, Маргарит Дюрас та інших всесвітньовідомих авторів. Серед поетичного доробку — двомовні «Антологія японської класичної поезії. Танка. Ренга (VІІІ-ХV ст.)» та «Збірка старих і нових японських пісень. Поетична антологія (905-913 рр.). “КОКІН-ВАКА-СЮ”».
Підготовка та друк мистецьких, літературознавчих студій — у співробітництві з найвизначнішими науковцями, основними критеріями при відборі праць даного напрямку є актуальність тематики та науковий авторитет автора. Одним із важливих аспектів цього напрямку видавництво вважає повернення українському читачеві загублених у тоталітарному минулому імен, які направду запотребовані сучасною прогресивною думкою.
Серія «Висока полиця» — цевидавничий гуманітарний проект, в якому представлені взірці української критичної думки, есеїстики, літературознавства, мистецтвознавства, всього прошарку гуманітарних наук. Проект необмежений ані в часі, ані в кількості позицій. Критерій — високий рівень майстерності авторів, актуальність, ґрунтовний науковий апарат та відповідальність перед сучасністю.
Літературний проект «Текст + Контекст» постав на перехресті публіцистики, журналістики, літературознавчих досліджень та власне літератури. У книжках серії представлено знакові літературні доробки української та світової літератури у супроводі коментарів, листів, статей та інтерв‘ю «з приводу», тематично пов‘язаних творів.
Розробка навчально-методичної літератури — від популярних, доступних книжок у серії «Ненудні підручники», які охоплюють весь курс шкільної математики і користуються попитом у всіх регіонах України, в яких навчальний матеріал подається на абсолютно іншому науковому, методичному та емоційному рівні, ніж у традиційних застарілих шкільних підручниках. До вершин просвітницької думки на зразок «Повернення втраченої геометрії» І. Кушніра, де автор не тільки пояснює, що потрібно зробити для того, щоб втрачене не зникло зовсім, а нове не загубилося, а й здійснює це практично.
Виконання замовних робіт також є одним із напрямків роботи видавництва. Це можуть бути роботи будь-якого рівня складності, обсягу та спрямування, за єдиної умови — якщо вони пройшли редакційну експертизу, а також не містять висловлювань, що суперечать чинному законодавству.
Видавництво співпрацює з громадськими організаціями та благодійними фондами (Українсько-американське бюро захисту прав людини, Благодійний фонд «Касталія», Фонд Японії (Посольство Японії в Україні), дослідницький фонд «Центр соціальної політики», фонд «Відродження», «ПРОГЕЛЬВЕЦІЯ», Комітет виборців України). Також видавництво бере участь у програмі «Сковорода», яку проводить Посольство Франції в Україні. У рамках цієї програми започатковано серію «Сучасний французький жіночий роман».
Видавництво «Факт» є провідним учасником Форуму видавців (м. Львів) та Міжнародної київської книжкової виставки («МЕДВІН»).
Видавництво залучає до співробітництва найвідоміших письменників, науковців та перекладачів України.
Книжкам видавництва «Факт» притаманні сучасний дизайн і високий поліграфічний рівень.
Каталог видавництва налічує понад 200 найменувань.

Генеральний директор

Вировий Інокентій Святославич

Головний редактор

Фінкельштейн Леонід Петрович

Контактні дані

Адреса: 04080, Україна, Київ-80, а/с 76
Телефон: +38 (044) 287-18-82, 287-18-86, 287-29-46, 287-29-48
Email: office@fact.kiev.ua
веб-сайт: www.fact.kiev.ua/


Партнери