Новини

03.04.2012|07:45|Буквоїд

Раґнар Стрьомберґ. «Жовтоока»

«Жовтоока» — перша збірка так званої «Катуллової трилогії» шведського поета Раґнара Стрьомберґа, яку він видавав упродовж 1990-х років і яка називається «Вартість перевезення скульптури слона в натуральну величину».

Трилогія містить збірки «Жовтоока» (1990), «Я - з майбутнього зі смертю, що наступає мені на п´яти» (1993) та «Вартість перевезення скульптури слона в натуральну величину» (1996).

Раґнар Стрьомберґ (Ragnar Str?mberg) (нар. 1950 р. у Гетеборгу) - «батько» сучасної гетеборзької поезії, письменник, перекладач, критик.
Автор численних збірок поезії (дебютував 1975 р., остання книжка - 2000 р.), перекладав шведською Джона Ешбері та сучасну датську поезію.
Джерела натхнення Стрьомберґа - найрізноманітніші: від рок-музики та футболу - до творчості римського поета Катулла. Лауреат різноманітних премій (серед іншого - літературна премія газети «Гетеборг-Постен»1987 року та Премія Карла Веннберґа 2000 року. В Україні вірші Стрьомберґа публікувалися в антології сучасної шведської поезії «18 поетів із Гетеборга» (2011) та в журналі "Всесвіт" (№5-6, 2011).

 

Твій день у розрізі:
під-датися повітрю,
світлуі вітру
Іти за синню в слідах
крізь пісню
І йти до неї
Жовтоокої

Грицюк Лев Романович (нар. 1983 р. у Львові) - скандинавіст, перекладач зі шведської та англійської. Закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка (факультет міжнародних відносин). Шведську вивчав 5 років як «першу» мову; викладачка - Annette Nordlund. Навчався на маґістерському курсі з культурології у ЛНУ ім. І. Франка (cfh.lviv.ua). Вчився у Вищій народній школі м. Оскарсхамн (Швеція) для покращення рівня шведської мови. Книжки, що вийшла в перекладі Л. Грицюка: Екдаль, Ліна. «Про бажання стати виразною як людина» (Київ, «Факт», 2008), антологія сучасної шведської поезії «18 поетів із Гетеборга» (Тернопіль, «Крок», 2011). Веде блоґ
про переклад та літературу «WhyTranslator»: levhrytsyuk.blogspot.com.
Мешкає у Львові.

Дизайн серії, обкладинки, макет і верстання: стронґовський
Ідея: Юрій Завадський
Стрьомберґ Р. Жовтоока /Переклад зі шведської Лева Грицюка. — Тернопіль: Видавництво «Крок», 2012. — 48 с.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери