Інфотека - письменники

Мельник Ярослав

письменник, філософ

Народився в Західній Україні, закінчив українську філологію Львівського університету й аспірантуру Літературного інституту ім. М.Горького в Москві.

Автор книг прози, виданих різними мовами в основному за кордоном, які отримали схвальну оцінку критиків. Мельника західна преса  називає «неосимволістом», а його творчість порівнює з прозою Борхеса і Кафки. Видав також книги філософії, поезії і критики. Прийнятий до Спілки письменників України у 1989 році. У минулому був відомий як критик.

Французька преса про творчість Ярослава Мельника:

«Розповідаючи, у формі казок для дорослих, історії життя шести персонажів, що кинулися із захватом в один з найбільших, які тільки можна собі уявити, хаосів душі, Ярослав Мельник з вражаючою переконливістю піднімає питання про табу, які обмежують людську свободу» (LIRE).

«Вони потрапляютьне в пекло, як слід було би очікувати, а прямо в рай. І оповідач... запитує цих ізгоїв, що спустилися в рай, чому вони тут» (LE MONDE). 

«Його батьки познайомилися в ГУЛАЗі, він є «сином Сталіна». Він говорить про все з ніжністю, про свої філософські книги, в яких розмірковує, демонструючи добру школу Достоєвського,про зв´язок між гріхом і свободою» (LA CROIX). 

«Шокуючі за своєю тематикою, ці шість історій, що складають романне ціле, не викликають жодного спротивуу читача: одні лише життєві обставини штовхають цих загублених   персонажів до переступання норм - єдиного виходу з їх задушливого існування. Автор, використовуючи схвильований стиль, коротку фразу і вражаючу тонкість психологічного аналізу, виходить на рівень філософського роздуму про межі людської свободи, про заборони, що накладаються християнською мораллю» (L´AISNE NOUVELLE). 

«Дивовижна тонкість психологічного аналізу» ( LA PENSEE RUSSE). 

Про автора (англійською, французькою, німецькою мовами) 

Про його творчість (англійською) 

http://archive.is/gaSK7

 

Про останній роман «Далекий простір» (англійською

 

 http://archive.is/0HcRr

 


Про автора українською мовою - Вікіпедія

Europe book prize EN
http://www.livre-europeen.eu/?p=2159

Europe book prize FR
http://www.livre-europeen.eu/?p=3460

Контактні дані

Email: jaroslavasmel@gmail.com


Партнери