Re: цензії
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
- 27.11.2025|Віталій ОгієнкоРозсекречені архіви
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
- 16.11.2025|Ігор ПавлюкЛірика поліської мавки
- 08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськСвітлойменність
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Google присвятила дудл українській шахістці Людмилі Руденко
27 липня пошуковик Google присвятив дудл українській шахістці Людмилі Руденко, яка народилася 114 років тому.
27 липня пошуковик Google присвятив дудл українській шахістці Людмилі Руденко, яка народилася 114 років тому.
У блозі компанія пояснила свій вибір героїні малюнку – «однієї з найвпливовіших шахісток світу».
Людмила Руденко стала першою чемпіонкою світу серед жінок у цьому спорті від Радянського Союзу. Вона також врятувала 300 дітей з Ленінграда напередодні блокати.
Пані Руденко народилася 1904 року в Лубнах на Полтавщині. Коли дівчинці було десять років, тато навчив її грати в шахи. У 1928 році вона виграла чемпіонат серед жінок у Москві, а в 1950-му році – чемпіонат світу з шахів серед жінок. Людмила Руденко утримувала першість три роки. Спортсменка померла в травні 1986 року, а в 2015-му її включили до Світової зали слави шахів.
Людмила Руденко вважала найбільшим досягненням в своєму житті не кар´єру, а порятунок дітей колег. На початку Другої світової війни вона працювала на заводі в Ленінграді, що виробляв озброєння. В липні 1941 року завод терміново евакуювали в Уфу, а діти робітників залишилися в місті – їх забрати не встигли. Коли стало зрозуміло, що відбудеться блокада, Людмила Руденко повернулася до Ленінграда і організувала спеціальний потяг, який вивіз дітей до батьків до оточення міста.
«Кар´єра, яку зробила Руденко, проклала шлях для жінок. Ми віддаємо належне її заслугам як на шаховій дошці, так і поза нею», – зазначають автори дудлу.
В Google також розповіли, що художники надихалися графічним мистецтвом та плакатами 1960-х років, зобразивши шахістку зосередженою та рішучою під час чемпіонату світу.
Цей дудл сьогодні відображається в Україні, Росії, Білорусі та деяких країнах Європи, а також у США, Канаді, Аргентині, Австралії та Новій Зеландії.
Нагадаємо, ідея дудлів у засновників Google Ларрі Пейджа та Сергія Бріна виникла ще в 1998 році – до заснування самої компанії. Тоді вони змінили корпоративний логотип, щоб повідомити про свою участь у фестивалі Burning Man у пустелі штату Невада.
Mediasapiens розповідав, що навесні пошуковик Google присвятив дудл американській письменниці та поетесі Майї Енджелоу (Maya Angelou), яка виступала за права жінок і гендерну рівність.
Інформація: Media Sapiens
Додаткові матеріали
- З 26 по 29 липня Одеса стане літературною столицею
- Ше.Fest запрошує 27 липня на концерт у парку Шевченка
- Порошенко створив стипендію ім. Левка Лук’яненка для заручників, утримуваних у Росії
- Олександра Коваль очолить Український інститут книги
- Легендарне піаніно Леонтовича «оживе»
Коментарі
Останні події
- 02.12.2025|10:33Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
- 27.11.2025|14:32«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
- 08.11.2025|16:51«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 05.11.2025|18:42«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
