Re: цензії

08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
17.03.2024|Ольга Шаф, м.Дніпро
Коло Стефаника
Головна\Події\Фестивалі

Події

26.09.2021|19:35|Буквоїд

Війна за справжність: за кілька кілометрів від лінії фронту відбудеться Нью-Йоркський літературний фестиваль

2-3 жовтня у смт. Нью-Йорк Донецької області, за кілька кілометрів від лінії фронту, вперше відбудеться Нью-йоркський літературний фестиваль (НЛФ).

На поетичних читаннях, дискусіях, лекціях та концертах зберуться топові українські письменники, зокрема: Сергій Жадан, Галина Крук, Тамара Горіха Зерня, Вікторія Амеліна, Катерина Міхаліцина, Світлана Поваляєва, Олена Стяжкіна, Ольга Герасим´юк, Руслан Горовий, Галина Вдовиченко, Олена Гусейнова, Олексій Чупа, Сашко Дерманський, а львівська режисерка Ольга Поворозник зніматиме про фестиваль фільм.

Фокусна тема цьогорічного НЛФ — "Справжні імена. Справжні історії". Адже Нью-Йорк — не вигадана назва. Так своє поселення називали зокрема німецькі колоністи, які, як і багато інших західних європейців, їхали до України у пошуках східного Ельдорадо. Ще й досі в містечку можна знайти цеглини та черепицю XIX століття з відбитком “Нью-Йорк”. Однак протягом 70 років, з 1951 по 2021-ий, жителі Нью-Йорка вимушено звикали до радянської назви “смт. Новгородське”.

"Сталінський режим колись змінив Нью-Йорк на Донеччині до невпізнання: справжнє ім’я відібрали в 1951-му, історію — ще раніше. Коли ньюйоркців різних національностей, як і більшість українців, депортували, розстрілювали, вбивали голодом або "просто" — хоча, можливо, це і не найпростіше — навчили мовчати та забувати. Справжнє ім´я Нью-Йорк собі вже повернув, тепер — час повертати справжню історію. Чи радше — історії. Бо таке складне минуле та сьогодення, з яким маємо справу повсюди в Україні, можна повернути та осмислити лише в багатоголоссі — в добрій літературі та добрій довірливій розмові", — коментує засновниця НЛФ, письменниця Вікторія Амеліна.

Учасники та відвідувачі заходу разом відкриватимуть справжні історії Донеччини — історії європейських переселенців, підприємців, селян, дисидентів, поетів та музикантів. 

Дитячу програму НЛФ курує Катерина Міхаліцина, яка не лише візьме участь у поетичних читаннях “Від New York-а до Нью-Йорка”, які об´єднають авторів з різних куточків світу, але й організує справжні розваги для дітей та підлітків. Упродовж двох днів діти малюватимуть місто майбутнього, будуватимуть машину світла з гірлянд і шкарпеткових монстрів, гратимуть і спілкуватимуться з автор(к)ами книжок та бібліотекарками.

Головною організаторкою фестивалю є Олександра Папіна, засновниця вже відомого фестивалю “Кальміюс” на Донеччині.

 

Крім літературної програми, у рамках НЛФ відбудеться екскурсія містечком. Її проведуть місцеві активістки та активісти з ГО “Ініціативна молодь українського Нью-Йорка”. А поетки літературної студії “Голос Нью-Йорка” візьмуть участь у поетичному марафоні разом з провідними українськими письменниками. Поруч з музикантами з Торецька, Нью-Йорка та Авдіївки, виступатимуть відомий харківський гурт "Лінія Маннергейма" та вінницький проєкт "Очеретяний кіт". 

“Нью-йоркський літературний фестиваль має стати спільною справою для зірок літератури, досвідчених менеджерів культури і ньюйоркців, які лише мріють про відновлення свого містечка після всіх випробувань. Нам не цікаво просто приїхати на два дні — ми хочемо системно допомагати громаді Нью-Йорка розвивати культуру. Тож, хоч я не можу побудувати в Нью-Йорку завод, я знаю, що культура може сприяти позитивним змінам не гірше за інвестиції”, — наголошує Амеліна.

Родзинкою фестивалю стане проєкт, вартий сцений будь-якого Нью-Йорка — "Брехт & Джаз | Жадан & Токар: німецька поезія, американська музика, український Нью-Йорк".

А для старшокласників Нью-Йорка Вікторія Амеліна та Олександра Папіна започаткували конкурс есе "У пошуку справжніх історій". Журі, що складається з письменників та журналістів, визначить п´ять переможців, які поїдуть в освітню мандрівку до Києва та Львова.

Повну програму фестивалю можна переглянути на сайті НЛФ: https://www.nylitfest.com/.

Нью-Йоркський літературний фестиваль відбувається за підтримки українського осередку міжнародного ПЕН-клубу, ГО "Ініціативна молодь українського Нью-Йорка", Донецької ОДА, Торецької міської ВЦА, ГО "Твоє нове місто", Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, ГО "Студія громадських жіночих ініціатив" та Авдіївської міської ВЦА.

Інформаційні партнери НЛФ: Донеччина TV, Донбас.Реалії, Радіо Культура, Громадське Радіо, Форум Видавців, Український інститут книги, Львівський Медіа Форум та фестиваль "Авдіївка ФМ".

 

Організатор: ГО "Культурний елеватор".коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

10.04.2024|14:36
Переклади книжок Асєєва та Жадана номінували на PEN America Translation Prize
08.04.2024|17:57
9 квітня у Івано-Франківську Юлія Чернінька презентує книгу "Барні 613"
08.04.2024|13:56
Війна та нові співбесідники для України
08.04.2024|13:54
Польською вийшов друком роман Олександра Клименка «Орфей і Соломія»
05.04.2024|16:06
У ВСЛ виходить новий роман Юлії Чернінької "Спадок на кістках"
04.04.2024|17:19
Анатомія Шонди Раймс, або Як уникнути покарання за серіали? Лекція від кінокритикині Катерини Сліпченко
20.03.2024|14:23
У київському просторі PEN Ukraine відбудеться публічна розмова Мирослава Мариновича з Мирославою Барчук
20.03.2024|14:02
В Україні видадуть продовження серії «Червоний Арлекін» італійського письменника Роберто Річчі
20.03.2024|14:00
У «Видавництві 21» готують до друку перше в Україні гумористичне фентезі про ІТ
15.03.2024|16:37
У Києві презентували епічне фентезі «Кий і морозна орда»


Партнери