Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Події\Фестивалі

Події

29.05.2019|11:41|Буквоїд

Міжнародний фестиваль «Острів Європа» оголосив програму та учасників

Організатори та партнери Міжнародного фестивалю “Острів Європа” презентували програму та назвали учасників цьогорічного фестивалю під час прес-конференції у Вінниці 28 травня.

Заступниця вінницького міського голови Галина Якубович зауважила, що фестиваль стає потужнішим та більш представницьким, зокрема, й за рахунок його міжнародних учасників, адже цьогоріч на фестиваль приїдуть гості з Польщі, Швейцарії, Чехії, Угорщини, Словенії.

“У рамках концепції інтегрованого розвитку міста Вінниця-2030 ми опрацьовуємо, в тому числі, й інтеркультурну стратегію міста. Фестиваль “Острів Європа” відкриває місто і для гостей, і його учасників. Приємно, що кожен день фестивалю  розписаний майже похвилинно”, - зазначила заступниця вінницького міського голови та висловила сподівання, що фест триватиме й наступні роки.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук наголосив на особливому форматі фестивалю та закликав вінничан стати учасниками дискусій, обговорень та літературних зустрічей.

“Острів Європа” - це власне вінницький фестиваль, який є флагманом літературних фестів не лише Вінниці, а й України. Приємно, що фестиваль набрав таких шалених обертів, він ніби завжди був частиною культури міста. І, звісно ж, плекаємо надію, аби цьогоріч захід відбувся і на острові Кемпа”, - сказав Максим Філанчук.

Цьогоріч проект фестивалю реалізовується за підтримки Українського культурного фонду - захід є внеском у загальноукраїнський культурний процес. Заступниця керівника відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю Українського культурного фонду Анастасія Герасимова зазначила, щоВінниця тримається в десятці міст-лідерів за кількістю заявок.

“У конкурсі “Створюємо інноваційний культурний продукт” Український культурний фонд отримав 547 заявок, конкуренція була серйозна. Для учасників головним було уважно читати інструкції та не відходити від чітких вимог. Нам приємно, що проект фестивалю “Острів Європа” пройшов усі етапи відбору”,  - розповіла Анастасія Герасимова.

Підтримують фестиваль і низка міжнародних партнерів: Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Посольство Угорщини в Україні, Чеський центр у Києві, Румунський інститут культури в Бухаресті, представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські звернув особливу увагу на те, що лейтмотивами фестивалю стануть дві важливі річниці: 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР та 30-річчя падіння "залізної завіси".

“1989 рік став історичним моментом зсуву в історії Європи загалом, і кожна центральнооєвропейська країна мала свою ключову подію для власної історії. А єднання простору, локацій та літератури - унікальна річ, яка відбувається у Вінниці. У місті дійсно є специфічні простори, аби література прозвучала”, - наголосив дипломат.

Співзасновниця і програмна директорка Міжнародного фестивалю “Острів Європа”  Анна Вовченко пояснила, що під час заходів учасники фестивалю, серед іншого, говоритимуть про те, що робить європейський континент особливим, чого в України можуть повчитися розвиненіші демократії, а з міжнародними учасниками як з носіями непересічного досвіду можна буде обмінятися світоглядними досвідами.

“У кожної з країн є своя символічна подія, яка змусила на себе глянути по-іншому. Так, Україна має свій віховий 1989 рік - це, серед іншого, повернення кримських татар на свою історичну Батьківщину після депортації та початок об’єднання України у соборну державу. Так, зараз мусимо давати собі відповіді на низку дуже непростих питань: чи готові ми визнати всіх нас, дуже різних, з різними досвідами, рівною мірою українцями та європейцями, чи готові визнати Україну тією об’єднаною Європою, сповідувати її цінності, нести за них відповідальність. Про це ми й говоритимемо з міжнародними учасниками”, - зазначила програмна директорка фестивалю Анна Вовченко.

Однією зі спеціальних програм фестивалю стане феміністична програма - організатори запевняють, що в контексті виборювання свободи кожної країни не варто забувати й про боротьбу жінок, яка триває й досі. Менеджерка Міжнародного фестивалю “Острів Європа” Анна Савчинська наголошує: попри те, що у Вінниці зосередився непоганий феміністичний осередок, у місті досить мало заходів - публічних, доступних - куди можна прийти без реєстрації та взяти участь в обговоренні.

“Феміністична програма нашого фестивалю - це можливість проговорити дражливі та болючі питання, які є однаковими і для українок, і для європейок, і для жінок на всій планеті. Адже бути активною європейкою, бути почутою у країні, де твоя проблема перебуває  на задньому плані - це не просто”, - зазначає Анна Савчинська.

Директор Міжнародного фестивалю “Острів Європа”, голова ГО “Культурний Кампус” Олександр Вешелені акцентував, що протягом чотирьох днів літературного фестивалю у місті задіють десять локацій, на яких відбудеться понад 35 подій. Крім вже звичних локацій, додадуться й нові: Єрусалимка та провулок на вулиці Соборній між будинками №38 та №40. Очікується захід й на острові Кемпа.

“Острів цьогоріч буде символічним. У рамках кримськотатарської програми тут відбудуться читання кількох кримськотатарських поеток, які досі живуть на півострові та своєю творчістю роблять великий внесок у європейську культуру, пишучи кримськотатарською про те, як живуть в окупації і про те, наскільки важливо тримати зв’язок. Так само, як цей острів тримає зв’язок з вінницьким “материком”, - розповів директор фестивалю Олександр Вешелені.

Як повідомлялося, серед учасників та учасниць фестивалю – володарі престижних премій Європи: переможці центральноєвропейської премії “Анґелус” Мацей Плаза (Польща) та Оксана Забужко (Україна), лауреатка премії Адальберта Шаміссо Драґіца Райчич (Хорватія-Швейцарія), володарка Літературної премії Європейського Союзу Лідія Дімковська (Македонія).

Українську програму презентуватимуть яскраві постаті кількох літературних генерацій: Наталка Білоцерківець, Микола Рябчук, Ірина Старовойт, Катерина Міхаліцина, Катріна Хаддад, Петро Яценко, Гєник Бєляков, Юлія Мусаковська, Наталка Доляк, Юлія Броварната інші.

Поетично-музичними проектами ділитимуться зірки української літератури - Юрій Іздрик, Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук, а також львівський гурт “Три кроки в ніч”. Кульмінаційною подією стане концерт однієї з найвідоміших у Європі українських співачок Мар’яни Садовської, котра представить на закритті фестивалю фантастичну програму “Ніч тільки починається” на фольклорні тексти Донбасу та вірші Сергія Жадана і Любові Якимчук. Спецподією цьогорічного фестивалю буде виставка про класика їдишомовної літератури, вінничанина Іцхака Йоеля Лінецького, який у своїх творах описував життя Єрусалимки – одного з найбільш автентичних та колоритних кварталів Вінниці, де знову зазвучить народна мова єврейської громади міста.

 

Організатори фестивалю: громадська організація «Культурний Кампус» та департамент культури Вінницької міської ради.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

19.12.2024|11:01
Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
19.12.2024|07:49
Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
18.12.2024|13:16
Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
17.12.2024|19:44
Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
17.12.2024|19:09
Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
10.12.2024|18:36
День народження Видавництва Старого Лева
10.12.2024|10:44
На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
10.12.2024|10:38
Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
10.12.2024|10:35
Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
10.12.2024|10:30
У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”


Партнери