Події

10.02.2019|12:48|Буквоїд

Пішов з життя французький карикатурист, письменник та ілюстратор Томі Унгерер

Відомий французький карикатурист, автор та ілюстратор Томі Унгерер помер 9 лютого в Ірландії. 

Відомий французький карикатурист, автор та ілюстратор Томі Унгерер помер 9 лютого в Ірландії. Йому було 87 років. Він відомий своїми дитячими книжками, зокрема про пригоди родини Меллопів (в українському перекладі вони побачили світ у видавництві «Рабарбар»), а також численними ілюстраціями для дорослих, зокрема еротичними, сатиричними картинами та політичними плакатами.

Лауреат премії Ганса Крістіана Андерсена за визначний внесок у дитячу літературу (1998 рік), Томі Унгерер народився у Страсбурзі в 1931 році в сім’ї годинникарів. Втратив батька, коли йому було три роки.

Був свідком анексії Ельзасу Німеччиною під час Другої світової війни і подальшого впровадження нацистської ідеології в школах, про що він розповідав пізніше в автобіографічних творах.

Був одержимий книгами з раннього віку.

«Для мене, якби існував рай, це була б бібліотека», – сказав він в інтерв’ю AFP у 2016 році, додавши, що він «вихований на читання».

Він писав трьома мовами: англійською, французькою та німецькою. Опублікував понад 140 книг, перекладених на 30 мов.

Жив у США та Канаді, а з 1976 року – в Ірландії.

Окрім написання та ілюстрування дитячих книг, він також мав персональні виставки по всьому світу в якості дорослого художника.

Також Унгерер запам’ятався своєю громадською діяльністю: виступав проти расової сегрегації, війни у В’єтнамі та виборів президентом США Дональда Трампа.

«Він був геніальним, людиною у всьому талановитою. Він любив літературу. Він говорив: «Я пишу про те, що малюю, і малюю те, про що я пишу», – сказав Роберт Уолтер, колишній радник Унгерера і його друг протягом останніх 35 років.

Унгерер  подарував понад 11 тисяч оригінальних творів мистецтва, скульптур, книг та іграшок музею, присвяченому його роботі та життю, який відкрився в 2007 році у його рідному Страсбурзі.

Рада Європи визнала Музей Томі Унгерера одним із найкращих музеїв Європи.

Інфромація: ЛітАкцентДодаткові матеріали

25.01.2019|19:26|Події
Пішов з життя відомий американський письменник та журналіст Рассел Бейкер
21.01.2019|19:12|Події
Помер Роман Кудлик
18.01.2019|09:56|Події
Померла лауреатка Пулітцерівської премії - поетка Мері Олівер
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери