Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Презентації

Події

14.07.2017|15:11|Буквоїд

Черкасці вдруге безкоштовно читатимуть найсвіжіші видання сучасної української літератури

До Черкас повертається «ЧЕчитка» - можливість безкоштовно прочитати найсвіжіші новинки сучасної української літератури.

 

Більше детективів та ширший вибір видань. У Черкасах вдруге стартує «ЧЕчитка» від ГО «Книжковий маестро». Це літературний проект, який дає змогу черкасцям прочитати найсвіжіші новинки сучасної української літератури абсолютно безкоштовно. Головна умова – заповнити анкету та лишити невеликий відгук про видання. 
 «ЧЕчитка-2» стартує з літа, тобто раніше, ніж минулорічна (попередній конкурс починався із листопада 2016го року). Все – аби продовжити час на прочитання видань та охопити ще більше читачів.
«Цьогоріч ми більш ретельно підійшли до вибору книг, – говорить голова «Книжкового маестро» Людмила Фіть. – Якщо раніше вибір видань був спонтанним, адже ми покладалися на рекомендації видавництв, то в цей раз ми звернулися до експертів та критиків, які радили, що обрати. Зокрема, нам допомагала Тетяна Трофименко – одна з найбільш авторитетних критиків України. І так сталось, що багато видань, які пропонуємо для читання – детективного жанру (попередньо була лише одна книга). Напевно, це пов’язано з тим, що цей жанр нині активно розвивається. Зараз маємо сім  книг, двоє з яких – від черкаських авторів. Усі – 2017 року, адже хочемо долучати наших читачів саме до найсвіжішої української літератури».
До читання «Книжковий маестро» на цей час пропонує такі видання: Олександра Ірванця «Харків 1938», Владислава Івченка «Детективна агенція «Буря і натиск», Володимира Єрмоленка «Ловець Океану», Тетяни Брукс «Ожеледиця», Назара Вівчарика «П’ятеро як один», Олександра Шелепала «На кордоні ходять чорні пси», Дари Корній «Місячне насіння». Втім список, зазначають організатори, ще буде поповнюватися.
«Ще очікуємо видання Любки Дереша. Велике поповнення у назвах буде після Львівського форуму, – говорить Людмила Фіть. – Також, хочемо щоб і черкасці нам пропонували, що хочуть прочитати. Запропонувати видання можна у нашій спільноті «ЧЕчитка» у Фейсбуці. Але лише сучасних українських авторів. Роздумували, щоб брати перекладні видання до конкурсу, але поки рано. Також були пропозиції і про дитячу «ЧЕчитку». Втім, її важче організувати, адже видання треба пристосовувати під конкретний вік. Тому не ризикнули».
Для об’єктивнішого оцінювання видань – цьогоріч пропонуватимуть черкасцям прочитати максимальну кількість назв із запропонованих. Щоб кожен міг обрати для себе фаворита. Весь перелік книг доступний безкоштовно. Натомість – варто лише заповнити паперову або онлайн анкету і лишити в мережі невеликий відгук про видання.
«Кошти на придбання видань цього разу збирали всім миром, – додає Людмила Фіть. – Якщо раніше це були здебільшого фінанси «Книжкового маестро» і друзів, цього разу за допомогою ми звернулися до черкащан. І вони нас підтримали. На цей момент зібрали майже тисячу вісімсот гривень. Грошей поки вистачило на все, а після Форуму будемо знову просить (посміхається). Назустріч нам ішли й видавництва. Деякі робили знижки, а деякі взагалі подарували видання, як наприклад «Мандрівець» та  «КМ-БУКС». Це дуже приємно, адже саме так помічаєш, що робиш потрібну справу».
Отримати книгу, як і подивитися всю необхідну інформацію та знайти анкету можна на сторінці «ЧЕчитки» у Фейсбуці. 
Додамо, пілотний конкурс читацьких смаків зібрав дев’ять назв та півтисячі учасників. Переможців оголосили на Книжковому фестивалі, який у квітні відбувся в Черкасах. Кращим стало видання Ірен Роздобудько «Тут і тепер».


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери