Re: цензії

20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
Головна\Події\Презентації

Події

20.04.2012|19:40|Вадим Мисник, спеціальний кореспондент регіонального медіа-центру Міністерства оборони України (м. Чернігів), підполковник

Сергій Дзюба презентував свою 31-у книгу

Письменник представив свою нову книгу в Чернігівському літературному музеї Михайла Коцюбинського.

На зорі незалежності, в 1991-му, молодий поет Сергій Дзюба, лауреат видавництва «Смолоскип», під час своєї першої в житті презентації відверто сказав: «Звісно, я – щасливий, що Україна виборола свою державність. Однак не поділяю загальної ейфорії –  на душі тривожно. Адже, крім багатьох позитивних рис, чимало наших співвітчизників мають кілька недоліків: вони – надто заздрісні, жадібні і продажні. Тому мине не менше двадцять років, коли в нашій багатостраждальній і вже незалежній України щось почне змінюватися на краще. Втім, знадобиться ще принаймні два десятиліття, аби ми нарешті відчули себе нацією».

І ось, через двадцять років, відомий письменник, журналіст, керівник громадської організації «Чернігівський інтелектуальний центр» Сергій Дзюба пригадав власний прогноз (який, на жаль, цілком справдився) на презентації своєї вже 31-ї книги «Троянці». Власне, так називається давно написана, проте вперше оприлюднена повість, яка увійшла до його нової книги прози та публіцистики. Це – твір про «стукачів» КДБ, створений за реальними фактами. Отож головні герої мають своїх прототипів. Тема – дратівлива, гостра, та автор, як і двадцять років тому, – такий же щедрий на дотепні передбачення та афоризми. З ним – не занудьгуєш! Тому кожна творча зустріч із письменником – свято, і зал у Чернігівському літературно-меморіальному музеї М. Коцюбинського на його презентаціях – завжди переповнений.  


Сергій Дзюба та меценат Олександр Шкурат     

Здається тільки-но, в 2011-му, одна за одною побачили світ дві публіцистичні книжки Сергія Дзюби – «Королі і „капуста”. Неймовірні пригоди українця Павлюка» та «Життя між кулями». Кожна – під 500 сторінок, наклади – по 5 тисяч примірників. Та ще й і з радіоверсіями на DVD-дисках (тобто водночас вийшли книги і радіокниги). Крім того, окремо з’явився радіофільм «Улюбленець неба» (про легендарного льотчика Олександра Молодчого). І все це успішно розійшлося: за короткий час автор провів 40 презентацій!

Також п’ять книг Сергія Дзюби, виданих за сприяння регіонального медіа-центру Міністерства оборони України (м. Чернігів) і мецената Олександра Шкурата, з дозволу письменника, викладено на об’єднаному сайті чернігівських бібліотек та українсько-канадського центру: http://librarys.at.ua/load/knigi_chernigivskikh_avtoriv/3. Коли інформація про це з’явилася в соціальних мережах, то лише за два місяці зафіксовано понад півтисячі скачувань (а ознайомлень із книжками – вдвічі більше)!

Тепер же автор пообіцяв безкоштовний доступ в інтернеті до своїх «Троянців». І подякував меценату. Почесний президент Благодійного фонду імені двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого, депутат Чернігівської міськради Олександр Шкурат пообіцяв і надалі підтримувати талановитого письменника, наголосивши, що книжки Сергія – патріотичні, зворушливі й цікаві. Причому їх із задоволенням читають люди будь-якого віку, професій і політичних уподобань.

Про творчість Сергія Дзюби та його шляхетність і людяність говорили на презентації директор музею М. Коцюбинського, правнук класика Ігор Коцюбинський, видатний підводник, капітан першого рангу Ігор Галутва, ветеран війни в Афганістані, герой-розвідник, а нині – відомий художник Олександр Павленко, директор Благодійного фонду імені Олександра Молодчого Тетяна Кузнецова-Молодча, заступник начальника Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України Юрій Гриськов, керівник Клубу творчої інтелігенції «Оберіг-Чернігів» Ольга Качановська…

Участь у презентації взяли начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Валентин Буряченко, ветерани праці Антоніна Коцюбинська, Надія Галутва, Софія Поляк, письменники Володимир Коваль, Ірина Кулаковська, художник Дмитро Зуганов, дизайнер Анатолій Кульченко (саме завдяки йому «Троянці» мають такий ошатний вигляд), студенти Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої молоді, вчителі чернігівських шкіл, співробітники музею М. Коцюбинського.

Блискуче співали Світлана Макаренко, Ольга Рогожа та Світлана Філін – солістки Військово-музичного центру. А заслужений артист України, автор славетної «Козачки», композитор Микола Збарацький проникливо виконав пісню на слова Сергія Дзюби «Побудь на моїх устах».

Презентація завершилася, але присутні ще довго не відпускали автора – того дня йому довелося розписатися на сотнях примірників своєї книжки.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери