Re: цензії

01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
Головна\Події\Зустрічі

Події

24.09.2019|14:51|Ярослав Савчин, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Сергій Дзюба промчав на білому коні

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Короленка відбулося ювілейне літературно-мистецьке свято «Примчу на білому коні» з нагоди 55-ліття українського письменника і журналіста Сергія Дзюби та 40-річчя його творчої діяльності.

Хоча була п’ятниця, післяобідня пора, коли люди зазвичай уже лаштуються провідати своїх близьких чи просто відпочити, на це свято чернігівці прийшли. У залі виявилося людно, а головне – з самого початку створилася напрочуд тепла, невимушена та затишна атмосфера. Взагалі, ювіляр принципово відмовився від будь-яких дифірамбів на свою адресу та нудних і пафосних доповідей-промов, запропонувавши натомість цікаві й оригінальні концертні номери.

Почалося свято несподівано – з презентації відеокліпу на нову пісню Сергія Дзюби «Примчу на білому коні» (музика композитора Петра Лойтри) у виконанні народного чоловічого вокального квартету з Полтавщини «Пісенне джерело». Ці артисти – справжні подвижники, які люблять і чудово популяризують українську пісню. Ось і нещодавно вони представили творчість С. Дзюби на Всеукраїнському святі «Осіннє золото», яке щороку проводиться на Пирятинщині для вшанування незабутнього Дмитра Луценка (автора таких шедеврів, як «Мамина вишня», «Як тебе не любити, Києве мій», «Осіннє золото»), до речі, земляка добродія Сергія.

А на ювілейному вечорі цей же колектив, завдяки відеокліпу, представив ще одну пісню – «Дощ із карими очима» (слова та музика – Сергія Дзюби). Обидві пісні – творчий подарунок Тетяні Дзюбі, дружині автора, якій він присвятив усі свої 86 книжок (на думку фахівців, це – єдиний такий випадок в історії світової літератури). Додам, що талановиті відеокліпи на пісні ювіляра створив журналіст Сергій Кордик, котрий також прийшов на свято, щоб підготувати телеверсію цієї неординарної події.

Родзинкою свята стали виступи знаних гостей із Києва. Адже до Чернігова на ювілей свого друга, президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України, редактора обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення» Сергія Дзюби завітали народний артист України, видатний поет та автор багатьох хітів Андрій Демиденко, відомий композитор Борис Раденко (котрий створює музику для кіно, театру і зірок естради) й популярний співак, заслужений артист України Павло Мрежук.

Андрій Демиденко буквально зачарував зал! Бо мало який поет уміє отак блискуче декламувати власні вірші. Андрій Петрович вразив і своєю мудрістю та проникливістю. До всього, він ще й прекрасно співає – виконав власну знамениту пісню «Хрустальные цепи». Тож народному артистові України влаштували овації. Гість, котрий звик виступати в багатотисячних залах, сказав, що просто не міг не приїхати на ювілей свого приятеля, і почувається тут дуже комфортно, адже в залі – багато любові та поваги.

Саме Андрій Демиденко став хрещеним батьком нової суперпісні Сергія Дзюби, познайомивши його з композитором Борисом Раденком і співаком Павлом Мрежуком. Тож цього дня відбулася й прем’єра пісні «Батьку мій» (присвячена Віктору Гавриловичу Дзюбі, татові автора), яка стрімко набирає популярності в Україні і отримала вже тисячі відгуків від глядачів та слухачів. Причому пісня цього дня прозвучала двічі – у дуже проникливому, душевному виконанні Бориса Раденка і неповторній, потужній композиції Павла Мрежука. Людям сподобалося! Також відомий композитор віртуозно зіграв класику на акордеоні, а популярний співак гарно виконав і пісні Андрія Демиденка, які вже стали воістину народними.

Блискуче виступили на цьому святі й чарівні сестри Інна та Тетяна Чабан, дует авторської пісні, улюблениці Чернігова, лауреати багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів. У їхньому ніжному виконанні прозвучали відомі пісні «Білі ангели» (слова Тетяни Дзюби, музика Сергія Дзюби), «Намисто і струна» (слова Сергія Дзюби, музика Тетяни Чабан), а також задушевна «Осанна осені» – неймовірна пісня, яку Таня Чабан створила на вірші геніальної поетеси Ліни Костенко.

Як президент Міжнародної літературно-мистецької Академії, Сергій Дзюба урочисто вручив нагороди: Літературно-мистецьку премію імені Пантелеймона Куліша – знаному підприємцю, інвестору та науковцеві Володимиру Хоменку з Києва (Володимир Феодосійович родом із Чернігівщини) за визначну благодійну, громадську і міжнародну діяльність; талановитій журналістці обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення» Сніжані Божок – за публіцистичні матеріали; а Міжнародну літературну премію імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» – журналісту обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення» Віталію Назаренку (автору багатьох сміливих, гострих матеріалів та незалежних журналістських розслідувань) і нашому знаному фотожурналісту та фотохудожнику Миколі Тищенку – за значну творчу діяльність.

Ювіляра привітали і заступник директора обласної універсальної наукової бібліотеки Алла Мальована та співробітник обласної ради Дмитро Никоненко. Участь у святі взяли відомі журналісти, письменники Григорій Войток, Микола Будлянський; очільник Літературної спілки «Чернігів» і журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач; генеральний директор Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко; знаний державний і громадський діяч Віталій Голець; журналістка, дитяча письменниця Євдокія Тютюнник; керівник ансамблю «Поліські дзвіночки» Юрій Карпенко; поетеса Ірина Кулаковська; працівники обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення»; викладачі та студенти вищих навчальних закладів, письменники, митці.

Прекрасно провела творчий вечір співробітник обласної наукової бібліотеки імені В. Короленка Наталія Утиро, котра доклала дуже багато зусиль і для його організації. Привертала увагу велика, ошатна виставка книг Сергія Дзюби.

Ювіляр проникливо читав власну поезію, а також порадував фрагментами з роману-серіалу «Потягуськи», котрий він створив разом з Іриною Кулаковською. Презентував і щойно видану диво-книжку «До світла. Вибрані листи письменнику Сергієві Дзюбі» (628 сторінок, десятки гарних світлин!), де зібрано понад тисячу листів, які добродій Сергій отримав від багатьох видатних людей з усього світу.

Народний артист України Андрій Демиденко урочисто вручив ювілярові Сергієві Дзюбі медаль «Почесна відзнака» Національної спілки письменників України. А Тетяна Дзюба нагороджена Почесною грамотою НСПУ. Цього ж дня С. Дзюба отримав почесну нагороду Українського Козацтва – орден Івана Богуна.

Свято завершилося, однак люди ще довго не розходилися, із задоволенням спілкувалися в неформальній обстановці, читали вірші, розповідали бувальщини.

Ювіляр щиро подякував усім, хто прийшов та приїхав на свято, і пообіцяв нові цікаві міжнародні літературно-мистецькі проекти, які вже започатковано за участю провідних письменників світу. «Взагалі, я – щасливий у Чернігові, мені з містом поталанило», – сказав добродій Сергій. Так, але й Чернігову поталанило з Сергієм і Тетяною Дзюбами!



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

06.12.2024|18:41
Вікторію Амеліну посмертно нагородили Спецвідзнакою Prix Voltaire
03.12.2024|09:25
Дискурс радянського самовбивства
28.11.2024|14:49
Видавництво Старого Лева спільно з Talents for Ukraine запускають серію подій "Читати. Говорити"
27.11.2024|12:11
"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева


Партнери