Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Події
«Сузір´я зачарованої Десни»
Так назвали цьогорічне свято з нагоди 190-річчя з дня народження видатного українського письменника та громадського діяча Леоніда Глібова і 15-ліття вручення Чернігівської літературно-мистецької премії імені Л. І. Глібова.
Чудового весняного дня урочистості відбулися в обласній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка. Було багато тепла, душевності, дуже позитивної енергетики, щасливих, радісних та щирих посмішок. За майже 30 років мого життя в Чернігові це свято – безперечно, одне з найкращих.
Вели дійство знаний прозаїк, очільник Літературної спілки «Чернігів», головний редактор журналу «Літературний Чернігів», голова журі премії імені Леоніда Глібова Михась Ткач та співробітник обласної бібліотеки імені В. Короленка Вікторія Солонікова. На святі було багато весни, любові та Глібова!
На церемонію нагородження завітала практично вся чернігівська літературна та мистецька еліта. Говорили гарно й зворушливо. І атмосфера в залі була щирою, невимушеною. Власне, йшлося не тільки про видатного класика української літератури, який тривалий час мешкав і працював на Придесенні (автора знаменитих байок, творів для дітей та пісні «Стоїть гора високая», в якій поет прославив краєвиди Седнева та річечку Снов); не лише про заслуги нинішніх лауреатів, цілком справедливі.
Звучали пропозиції щодо нового, достойного пам’ятника Леонідові Глібову – на чернігівському Валу – й реставрації пам’ятника славетному байкареві на Болдиній горі; створення в Чернігові його музею; ґрунтовного й ошатного видання геніальної спадщини Леоніда Івановича, котра фактично не перевидавалася... з радянських часів. Взагалі, варто говорити про феномен Чернігова, адже саме тут оселилися відомі діячі культури, які настільки полюбили наше місто, що Придесення стало для них рідним; і саме тут вони створили свої найкращі твори. Це, зокрема, Михайло Коцюбинський, котрий народився на Вінниччині, й Леонід Глібов, який родом із Полтавщини.
Майбутній видатний байкар впродовж шести років успішно навчався в Ніжинській гімназії, як і Микола Гоголь та Євген Гребінка. А переїхавши до Чернігова, почав видавати з друзями тижневик «Чернігівський листок». Причому водночас був не лише видавцем, а й редактором, кореспондентом, коректором та кур’єром. Втім, його подвижництво не оцінили: письменник потрапив в опалу, змушений був залишити роботу вчителя й кілька років мешкав у Ніжині – в адміністративному засланні. Та згодом відомий байкар таки повернувся до Чернігова й до кінця свого життя завідував тут земською друкарнею. В останні роки життя Леонід Глібов уславився і як автор творів для дітей: поезій, загадок, акровіршів…
Нагороджував лауреатів очільник Літературної спілки «Чернігів» та журналу «Літературний Чернігів», які в 2002 році заснували цю почесну відзнаку, прозаїк Михась Ткач. Він наголосив, що Україна й Чернігівщина мають пишатися таким справжнім Патріотом і видатним Подвижником, як Леонід Глібов; це – дійсно письменник світового рівня!
Тепло відгукнувся Михайло Михайлович і про лауреатів попередніх років. Це – такі відомі письменники й науковці, як Василь Струтинський (перший лауреат цієї почесної відзнаки), Тетяна та Сергій Дзюби, Василь Слапчук, Володимир Сапон, Володимир Кузьменко, Олександр Забарний, Віталій Леус, Олексій Брик, Ніна Ткаченко, Василь Буденний, громадський діяч, директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського Ігор Коцюбинський, що героїчно захищав Україну від віроломних загарбників, мужні фотожурналісти Мар’яна Харді й Ігор Волосянкін, котрі талановито і навічно зафіксували події Революції Гідності на київському Майдані, невтомний дослідник життя гетьмана України Івана Мазепи, журналіст Сергій Павленко, автор історичних романів Іван Корсак, українська письменниця з Болгарії Анна Багряна, поетеса з Австралії, наша землячка Олеся Білоцвіт та головний редактор газети «Деснянська правда», поетеса Людмила Пархоменко й інші відомі, шановані люди.
Проникливо виступили письменник, заступник головного редактора газети «Деснянська правда», президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба, актор Чернігівського Молодіжного театру Олексій Биш, капела бандуристів імені Остапа Вересая (керівник – Раїса Борщ, хормейстер – Микола Борщ), інші учасники свята.
І ось настала урочиста, хвилююча мить – нагородження цьогорічних лауреатів Літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова. Нині почесні відзнаки отримали: поет і перекладач Володимир Фриз, письменники Петро Сорока, Володимир Сенцовський, Станіслав Маринчик, громадський діяч, меценат, депутат Чернігівської обласної ради Віктор Кияновський та актори обласного театру ляльок імені Олександра Довженка – Олександр Олійник, Марина Лахно, Ольга Рудько, художник Тетяна Коваль (директор театру), режисер Віталій Гольцов (художній керівник театру), письменник, сценарист Анатолій Покришень. Співробітники лялькового театру також представили талановиту мистецьку композицію, присвячену Леонідові Глібову. Анатолій Покришень декламував вірші та чудово співав, акомпануючи собі на гітарі. Лауреатів привітала директор обласної наукової бібліотеки імені Володимира Короленка Інна Аліференко. Після завершення свята його учасники ще довго не розходилися – вшановували Леоніда Глібова, спілкувалися, домовляючись про майбутні творчі зустрічі в бібліотеці.
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року