Re: цензії

19.10.2021|Віктор Вербич
Еліна Форманюк: «Тихо триватиме срібло і світло»
14.10.2021|Богдан Смоляк
Із книг неразових
08.10.2021|Надія Гаврилюк
Звук, що торкається серця
07.10.2021|Богдан Дячишин, Львів
Світло розуму любові
05.10.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Коли ангел із зоряним крилом, тоді у серці - сонце
03.10.2021|Роман Ткаченко, Київ
Quo vadis?
"Доторки до первісної правди слів"
02.10.2021|Ірина Фотуйма
Кого слухатися Адамові?
01.10.2021|Михайло Жайворон
Емоційно предивні історії по-павлюківськи
Старші та молодші
Головна\Події\Інтерв'ю

Події

12.02.2009|23:53|Буквоїд

Олесь Ульяненко: Мій роман нічого спільного з порно не має

Роман Олеся Ульяненка «Жінка його мрії» належить до «порнографічної продукції». Такого висновку дійшла Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі, заборонивши обіг книжки лауреата Шевченківської премії.

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля» офіційно повідомило письменника, твори якого, до слова, вивчають у школі та вишах, про призупинення продажу роману та скасування його презентації у книгарні «Є», яке було заплановане на 13 лютого. 

Утім, як заявив Олесь Ульяненко, він не має наміру скасовувати презентацію книги. Вона, як і планувалося, відбудеться 13 лютого о 18.00.  

Олесю, твій роман «Жінка його мрії» вийшов друком наприкінці минулого року. Увесь цей час він продавався в українських книгарнях. І от Національна комісія з питань захисту спільної моралі нарешті зрозуміла: це - порнографія. Що сталося?
Не знаю. Порнографія у нас це – демонстрація статевого акту, де є його початок і закінчення. До мого ж роману це жодного стосунку не має. Це – просто смішно. Хоча що можна чекати від країни, де і дотепер святкують 8 березня та 23 лютого?  

Дуже дивно, що ця комісія очунявся лише тепер. Адже книга дотепер успішно продавалася і в книгарнях, і в інтернет-крамницях. Рукопис вони отримали ще у жовтні 2008 року. А відповідь дали лише у лютому 2009-го. Дивує мене аргументація комісії. Там посилання йде на законодавство, але стосується воно засобів масової інформації, а не художніх творів. Жодної юридичної сили висновок Нацкомісії не має. Заарештувати наклад вона не може. Ця комісія  колись хотіли відірватись на Карпі. Але це у них не вийшло. От вирішили відігратись на мені. Вони капость зробили не мені, а самі собі.  

Але ж твої видавці відреагували на цей висновок…

Видавці відреагували так: їм сказали прибрати книгу з полиць магазинів, вони і прибрали. Видавництво іноземне і воно ще не освоїлось у цьому просторі. «Клуб сімейного дозвілля» просто вирішив почекати.  

Тобто роману у книгарнях вже немає?
Так. Але я не думаю, що це надовго затягнеться. 

Якщо твоя книжка все ж таки не буде продаватись у книгарнях, як будеш діяти далі?
Ця справа піде у вищі інстанції. Я буду добиватись, щоб вона продавалась. Чому я маю потерпати від цього? Я підписав контракт. Книжка добре продається. Її тираж, до речі, 10 тисяч екземплярів. І тут її припиняють продавати. Я не маю наміру нести фінансові та моральні збитки.


Висновок Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі
Додаткові матеріали

11.02.2009|16:53|Новинки
Олесь Ульяненко. «Жінка його мрії»
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери