Re: цензії

19.08.2022|Михайло Жайворон
Мертві поети сраму не імуть
05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
Головна\Події\Інтерв'ю

Події

12.02.2009|23:53|Буквоїд

Олесь Ульяненко: Мій роман нічого спільного з порно не має

Роман Олеся Ульяненка «Жінка його мрії» належить до «порнографічної продукції». Такого висновку дійшла Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі, заборонивши обіг книжки лауреата Шевченківської премії.

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля» офіційно повідомило письменника, твори якого, до слова, вивчають у школі та вишах, про призупинення продажу роману та скасування його презентації у книгарні «Є», яке було заплановане на 13 лютого. 

Утім, як заявив Олесь Ульяненко, він не має наміру скасовувати презентацію книги. Вона, як і планувалося, відбудеться 13 лютого о 18.00.  

Олесю, твій роман «Жінка його мрії» вийшов друком наприкінці минулого року. Увесь цей час він продавався в українських книгарнях. І от Національна комісія з питань захисту спільної моралі нарешті зрозуміла: це - порнографія. Що сталося?
Не знаю. Порнографія у нас це – демонстрація статевого акту, де є його початок і закінчення. До мого ж роману це жодного стосунку не має. Це – просто смішно. Хоча що можна чекати від країни, де і дотепер святкують 8 березня та 23 лютого?  

Дуже дивно, що ця комісія очунявся лише тепер. Адже книга дотепер успішно продавалася і в книгарнях, і в інтернет-крамницях. Рукопис вони отримали ще у жовтні 2008 року. А відповідь дали лише у лютому 2009-го. Дивує мене аргументація комісії. Там посилання йде на законодавство, але стосується воно засобів масової інформації, а не художніх творів. Жодної юридичної сили висновок Нацкомісії не має. Заарештувати наклад вона не може. Ця комісія  колись хотіли відірватись на Карпі. Але це у них не вийшло. От вирішили відігратись на мені. Вони капость зробили не мені, а самі собі.  

Але ж твої видавці відреагували на цей висновок…

Видавці відреагували так: їм сказали прибрати книгу з полиць магазинів, вони і прибрали. Видавництво іноземне і воно ще не освоїлось у цьому просторі. «Клуб сімейного дозвілля» просто вирішив почекати.  

Тобто роману у книгарнях вже немає?
Так. Але я не думаю, що це надовго затягнеться. 

Якщо твоя книжка все ж таки не буде продаватись у книгарнях, як будеш діяти далі?
Ця справа піде у вищі інстанції. Я буду добиватись, щоб вона продавалась. Чому я маю потерпати від цього? Я підписав контракт. Книжка добре продається. Її тираж, до речі, 10 тисяч екземплярів. І тут її припиняють продавати. Я не маю наміру нести фінансові та моральні збитки.


Висновок Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі
Додаткові матеріали

11.02.2009|16:53|Новинки
Олесь Ульяненко. «Жінка його мрії»
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери