Буквоїд

Олесь Ульяненко: Мій роман нічого спільного з порно не має

12.02.09 23:53 / Буквоїд
Роман Олеся Ульяненка «Жінка його мрії» належить до «порнографічної продукції». Такого висновку дійшла Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі, заборонивши обіг книжки лауреата Шевченківської премії.
Видавництво «Клуб сімейного дозвілля» офіційно повідомило письменника, твори якого, до слова, вивчають у школі та вишах, про призупинення продажу роману та скасування його презентації у книгарні «Є», яке було заплановане на 13 лютого.  Утім, як заявив Олесь Ульяненко, він не має наміру скасовувати презентацію книги. Вона, як і планувалося, відбудеться 13 лютого о 18.00.   Олесю, твій роман «Жінка його мрії» вийшов друком наприкінці минулого року. Увесь цей час він продавався в українських книгарнях. І от Національна комісія з питань захисту спільної моралі нарешті зрозуміла: це - порнографія. Що сталося?
Не знаю. Порнографія у нас це – демонстрація статевого акту, де є його початок і закінчення. До мого ж роману це жодного стосунку не має. Це – просто смішно. Хоча що можна чекати від країни, де і дотепер святкують 8 березня та 23 лютого?   Дуже дивно, що ця комісія очунявся лише тепер. Адже книга дотепер успішно продавалася і в книгарнях, і в інтернет-крамницях. Рукопис вони отримали ще у жовтні 2008 року. А відповідь дали лише у лютому 2009-го. Дивує мене аргументація комісії. Там посилання йде на законодавство, але стосується воно засобів масової інформації, а не художніх творів. Жодної юридичної сили висновок Нацкомісії не має. Заарештувати наклад вона не може. Ця комісія  колись хотіли відірватись на Карпі. Але це у них не вийшло. От вирішили відігратись на мені. Вони капость зробили не мені, а самі собі.   Але ж твої видавці відреагували на цей висновок… Видавці відреагували так: їм сказали прибрати книгу з полиць магазинів, вони і прибрали. Видавництво іноземне і воно ще не освоїлось у цьому просторі. «Клуб сімейного дозвілля» просто вирішив почекати.   Тобто роману у книгарнях вже немає?
Так. Але я не думаю, що це надовго затягнеться.  Якщо твоя книжка все ж таки не буде продаватись у книгарнях, як будеш діяти далі?
Ця справа піде у вищі інстанції. Я буду добиватись, щоб вона продавалась. Чому я маю потерпати від цього? Я підписав контракт. Книжка добре продається. Її тираж, до речі, 10 тисяч екземплярів. І тут її припиняють продавати. Я не маю наміру нести фінансові та моральні збитки.


Висновок Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі


Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/interview/2009/02/12/235347.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.