Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета
Головна\Події\Книжковий ринок

Події

04.09.2013|07:09|Буквоїд

Як Андрій Кокотюха напророчив письменниці майбутнє

Ще 2009 року в рецензії на одну з книжок цієї Авторки відомий автор і знавець жанрової літератури Андрій Кокотюха писав, що за умов наявності в Україні повноцінної книжково-видавничої індустрії, українські видавці бились би за право видавати цю Авторку чи й взагалі — створили б окрему серію спеціально «під неї».

Як відомо, слово писане має здатність матеріалізуватись, — інколи у вельми несподіваний спосіб. Все, що напророчив Кокотюха Аллі Сєровій збулося, але... не в Україні, не українською мовою, та ще й під новим літературним іменем. Відтепер твори знаної української авторки захопливої гостросюжетної прози та володарки найпершого Гран-прі конкурсу «Коронація слова» Алли Сєрової будуть видаватись під іменем Алла Полянська... в Росії, одним з найбільших російських видавництв «ЕКСМО», яке спеціально «під Аллу» створило окрему книжкову серію «От ненависти до любви», що стартує з п’яти її романів. Перша книжка серії під назвою «Одна минута и вся жизнь» (українською цей роман ще не публікувався) — вже у книгарнях, а ще дві побачать світ цієї осені.

У народі кажуть: якщо жінка змінила зачіску — вона закохалась. А от якщо знана письменниця змінює ще й своє літературне ім’я, це може означати хіба лиш початок зовсім нового життя.

«Перемовини з  ЕКСМО  були дуже непростими, але я завжди вірив у Аллу, оскільки вона створює дуже якісні жанрові тексти, які не можуть не зачепити. І зараз я задоволений попередніми результатами,  — коментує Петро Мацкевич, директор компанії PR-Prime, котра володіє виключними правами на твори Алли Сєрової. —  Романи Алли Сєрової, вибачайте, — Полянської, не лише виходитимуть чималими накладами в окремій авторській серії, а й мають достойну, навіть за російськими мірками, промоційну підтримку, яка, зокрема, включає й рекламні щити в Московському метрополітені.  Сподіваюсь, що й в Україні нове літературне ім’я принесе успіх Аллі, яка сьогодні вже є автором 10 романів » . До речі, Петро Мацкевич, який є засновником видавництва «Кальварія», був видавцем трьох із чотирьох романів Алли, які виходили українською.

Досвідчена сценаристка, автор низки серіалів і телевізійних фільмів, письменниця Марина Меднікова переконана, що новим читачам Алли можна лише позаздрити:  «Алла Сєрова — автор розкутий, сміливий, ризиковий, який нехтує всілякими штампами. Схоже, що вона сама отримує неймовірну насолоду від своїх вигадок. Нестримна фантазія жене її вперед звивистими й заплутаними сюжетними вулицями та провулками. Здогадатися, куди приведе цей шлях — неможливо. Відірватися від читання — теж. Її герої живуть в незвичайних обставинах, вони непередбачувані, виламуються зі звичних рамок, від їх вчинків і дійзахоплює дух. Карколомний сюжет, яскраві образи, не  стоптане   середовище проживання  героїв, напруга і драйв, драйв і напруга! Можна лише позаздрити її новим читачам» .

Нагадаємо, що запорізька письменниця Алла Полянська (Сєрова) здобула Гран-прі найпершого конкурсу «Коронація слова» у далекому 2000 році за роман «Правила гри» майже за детективних обставин: більшість членів журі стверджували, що українська письменниця не могла написати такого «крутого» роману самостійно та запідозрили її у плагіаті. Лише експертиза показала, що роман — насправді оригінальний. До речі, на цьому од самого початку настоювала Євгенія Кононенко, яка тоді була експертом цього конкурсу.

Однак подальша письменницька доля Алли Сєрової в Україні, попри феєричний старт, виявилась геть не простою: після першого видання «Правил гри» 2001 року, здійсненого видавництвом «Махаон-Україна» під однією обкладинкою з романом Ірен Роздобудько «Пастка для жар-птиці», їй довелось більше 6-ти (!!!) років чекати на наступні видання своїх книжок українською: «Подвійне дно» («Кальварія», 2007); «Закон джунглів» («КСД», 2007), виданий під псевдонімом Ванда Сокольна під назвою «Дух джунглів»; «Правила гри» (видання друге, перероблене, «Кальварія», 2010); «Інший вид» («Кальварія», 2010).

Та й особиста долі Алли була зовсім не простою: Кафедру українознавства у Запорізькій інженерній академії, на якій Алла, маючи філологічну освіту, працювала майже 7 років, скоротили більш як на третину — «за нєнадобностью», і їй довелось освоювати нові професії (наприклад, рієлтора) та здобути нову освіту (юридичну) і зайнятись юридичною практикою. Звичайно, що ані її клієнти як ріелтора, ані її клієнти як юриста, навіть не здогадувались, що мають справу з чудовою письменницею.

Можливо, почати нове життя Аллі допоміг її син Павло, а також те, що в «минулому житті» вона була мотокроссером.

А «родзинкою» романів Алли Полянської (Сєрової) є те, що головними їх героями завжди є жінки, — Алла вважає, що жінки є складнішими од чоловіків, а тому й цікавішими.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери