Re: цензії

19.10.2018|Роксолана Жаркова, літературознавиця
Незамуровані вікна поезії Миколи Істина
18.10.2018|Ігор Зіньчук
Вижити і залишитися людиною
17.10.2018|Ірина Фотуйма
Великдень долі
16.10.2018|Оксана Нахлік
Творча вершина Надії
16.10.2018|Валентин Бердт, Харків
Сімдесят відтінків однієї вишиванки
16.10.2018|Олег Гончаренко, письменник, перекладач
Підтримка, віра, усмішка
15.10.2018|Богдан Кравченко
Війна і мир у книжці Марини Варич
12.10.2018|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Казки для дорослих дітей
11.10.2018|Тетяна Винник, письменниця, громадська діячка
«Людина без людей»: осмислення себе у Всесвіті і Всесвіту – в собі
11.10.2018|Марина Штолько
«Зраду можна зрозуміти, але не можна виправдати»

Літературний дайджест

Як писати: ТОП-9 порад від авторів фентезі і фантастики

Письменництво – не таке вже й просте заняття, як могло би здатися на перший погляд, особливо якщо йдеться про фентезі чи наукову фантастику.

Письменництво – не таке вже й просте заняття, як могло би здатися на перший погляд, особливо якщо йдеться про фентезі чи наукову фантастику. Та все ж хочете прокачати свої навички в цих жанрах або лише стаєте на стежку цієї справи? Тоді ловіть кілька порад від відомих письменників, які подарували світові чимало цікавих творів. Террі Пратчетт, Ніл Ґейман, Джоан Ролінґ, Філіп Пулман та інші відкрили кілька секретів зі свого творчого досвіду. Читаймо ;)
 
Bustle
 
Використовуйте логіку там, де вона не мала би бути задіяна. Якщо є магія, запитайте себе, звідки вона береться? Чи кожен може її використовувати? Які правила вам доведеться вигадати, щоб забезпечити інтригу у вашій історії? Яким є суспільство? Звідки береться їжа? Треба знати, як працює ваш світ.
Террі Пратчетт
 
Я прагну створити для історії певний ритм, який рухатиме її вперед, бо це головна суть розповіді. Це наче подорож – ти йдеш з одного місця в інше.
Урсула Ле Ґуїн
 
Спершу забудьте про натхнення. Звичка – більш надійна, вона підтримуватиме вас, незалежно від того, є натхнення чи ні. Звичка допоможе вам закінчити та «відполірувати» ваші історії, натхнення – ні. Звичка – це наполегливість у практиці.
Октавія Батлер
 
Ми – автори історій – знаємо, що розповідаємо брехню задля виживання. Але це добра брехня, в якій йдеться про правдиві речі, і ми зобов´язані творити її якнайкраще для своїх читачів. Бо є хтось, кому потрібна така історія. Той, хто виросте в інших умовах без цього твору, буде іншою людиною. Комусь він може подарувати надію, мудрість, доброту чи спокій. І саме тому ми пишемо.
Ніл Ґейман
 
Не пиши як я. Пиши як ти. Ніхто інший так не зуміє. Закінчи цю книжку.
Джоан Ролінґ
 
 
Почнемо з початку. Одне з найважливіших рішень, які приймає будь-який письменник, – ідея, про яку слід писати. Вона лежить в основі історії, тож повинна бути чимось більшим, ніж те, що вас (письменника) цікавить. Вона мусить схопити вас за горлянку і вимагати насильно і вперто розповісти цю історію.
Мелінда Ло
 
Коли ви пишете історію, то не намагайтесь щось довести або продемонструвати заслуги чи недоліки чогось. Якщо просто, ви говорите про деякі цікаві події, ставите їх у найкращому порядку, щоб показати зв´язки між ними та розповісти їх якомога зрозуміліше.
Філіп Пулман
Потрібно навчитися робити жахливу річ – критично дивитися на те, що робите. Сукупність слів на папері, яку вам вдалося отримати під час роботи, – це глина, а не мистецтво. Вам потрібно зліпити з неї остаточний текст. Будьте готові змінити, видалити та переписати цей текст, поки він не стане настільки добрим, наскільки ви можете його зробити на тому етапі вашого художньому розвитку. Потім зробіть лячну річ, перш ніж показати свою роботу світові: підготуйте текст і віддайте його редакторові.
Нало Гопкінсон
 
Мені дуже важко відповісти на питання: «Чому ви так пишете?». Зокрема тому, що відповідь: «Бо так відчуваю». Я думаю, НЕписьменники мають уявлення, що написання творів є чимось попередньо обдуманим і стратегічним, але це не так. Я відчуваю силу. Я слухаю своє нутро. Я пишу те, від чого отримую задоволення.
 
Нора К. Джемісін


Додаткові матеріали

ТОП-6 нових книг, які варто прочитати цієї осенi
Від мрій до неймовірних винаходів: ТОП-4 книжки для дітей про історію технологій
ТОП-5 книжок про пізнавальне читання з дітьми
ТОП-3 книжки про психологію вбивць та жертв
«Нетрадиційні» книжкові вподобання: ТОП-7 гарних варіантів для обраних
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери