Re: цензії
- 16.01.2025|Ігор ЧорнийБориславу не до сміху
- 09.01.2025|Богдан СмолякПодвижництво, задокументоване серцем
- 07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськВолодимир Полєк – жива енциклопедія
- 03.01.2025|Віктор ВербичОбітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
- 02.01.2025|Галина Максимів, письменницяПро вибір ким бути: ножицями чи папером
- 31.12.2024|Михайло ЖайворонМіж рядками незвіданих тиш
- 31.12.2024|Галина Максимів, письменницяПодорож, яка змінила світ на краще
- 30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськFemina est…
- 30.12.2024|Віктор ВербичКоли любов триваліша за життя
- 30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор«Небо єднати з полем...»
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
Літературний дайджест
6 книжкових новинок зі Сходу
Вивчення інших культур збагачує нас.
Про це знають і українські видавці, які готують до львівського Форуму книжки від класиків перської та японської літератур та давньокитайські трактати про мистецтво перемагати й домовлятися.
1. Сааді Ширазі «Бустан», НК-Богдан
«Бустан» написаний у формі віршованої поеми-маснаві. Він визнаний найпоетичнішим твором серед усієї суфійської літератури. Неперевершений майстер поетичної техніки, Сааді притчами, приповістками та історіями пропагує цілком житейський, практичний суфізм.
Описуючи любов, Сааді показує її обмеженість, оскільки предметом кохання є лише людина, «яка сотворена, як ти, з води і глини». Істинна ж любов, «духовна любов», за словами поета, може бути лише до Бога. Вона водночас і окриляє, і завдає страждань. У ній закохані зрікаються себе, стаючи схожими на метелика, який згоряє в полум’ї свічки. «Для них важливе почуття духовне й відречення від цього світу повне», — наголошує Сааді.
Переклад «Бустану» здійснено Миколою Ільницьким за найновішим критичним виданням відомого іранського вченого Ґулям-Хусейна Юсуфі.
2. Кендзі Міядзава «Ресторан, де виконують побажання. Казки», Кальварія
Кендзі Міядзава — один із письменників, найбільш читаних у Японії впродовж останніх 30 років. Його твори читають уголос і записують, за їхніми мотивами пишуть музику, роблять вистави й мультфільми. Цього року 120-та річниця від його народження.
Казки про все, що нас оточує, автор писав для своїх учнів, аби допомогти їм краще зрозуміти навколишній світ. Про геологію та астрономію, тварин і рослини, про містичних істот і духів. І в тих історіях із котячими канцеляріями, суперечками між лісовим котом і жолудями, тюльпанами-чародіями і Хованчиком причаїлися глибока і зворушлива розповідь про дружбу і подвиг та світлий і загадковий світ, де дихають і розмовляють один з одним вітер, зірки та каміння, люди, болотяники і лиси — світ, сповнений життя і щастя.
Переклад з японської зробив Ігор Дубінський. Книжка оформлена ілюстраціями в техніці суміе одеського майстра суміе та ікебани Неоніли Єфімової та акварельними роботами львівського театрального художника Михайла Євшина.
3. Ясунарі Кавабата «Стугін гори» «Cплячі красуні» «Давня столиця», Фоліо
Ясунарі Кавабата (1899-1972) — один із найвидатніших японських письменників 20 століття. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1968 року. В основу його творчості покладене традиційне японське уявлення про прекрасне.
«Стугін гори» (1954) — психологічний сімейний роман, герой якого, старий Сінґо, прагне збагнути себе й поведінку своїх не зовсім удачливих дітей. Роман цікавий тим, що досить розгорнуто трактує проблему старості. У повісті «Cплячі красуні» ця тема стане визначальною. Старий Егуці, що під кінець життя бажає повернутись у молодість, вчащає до будиночка «сплячих красунь», де, піддавшись спокусі, наче воскресає на якийсь час, аж поки несподівана смерть однієї дівчини знову не повертає його на грішну землю.
Роман «Давня столиця» — це історія випадкової зустрічі двої дівчат-близнят Тіеко й Наско, розлучених долею невдовзі після народження. Гімн колишній столиці Японії з храмовими садами й парками.
У «Фоліо» у 2008 році вийшла друком збірка оповідань і повістей Кавабати «Країна снігу».
4. Давньокитайський трактат «36 стратегем», Фоліо
36 стратегем — давньокитайський військовий трактат. У ширшому сенсі, збірник прихованих стратегічних прийомів, що використовують для досягнення прихованої мети, отримання переваги і перехоплення ініціативи.
Традиційно 36 стратегем поділяються на шість підгруп по шість стратегем у кожній. Така кількість стратегем — наслідок багатющої військової традиції Китаю.
Стратегеми допомагають, наприклад, донести до вчителя, клієнта, ділового партнера або начальника необхідну для спільної справи критику, відкоригувати його поведінку, не принижуючи гідність і статус людини. Найважливішими елементами китайського підходу до стратегії є принципи опосередкованих дій, ненасильства й уникнення конфліктів, коли докладають усіх зусиль для розв’язання будь-якої ситуації мирним шляхом і отримання вигоди обома сторонами, навіть тоді, коли одна з них програла.
5. Кендзабуро Ое «Особистий досвід» «Обійняли мене води до душі моєї», Фоліо
Кендзабуро Ое (1935) — видатний сучасний японський письменник-гуманст, Нобелівський лауреат 1994 року.
У романі «Особистий досвід» (1964) знайшла відображення душевна травма К. Ое, спричинена народженням у 1963 році хворої дитини з ураженням мозку. Герой роману вже за умов мирного, повоєнного часу постає перед дилемою свідомого вибору: він мусить або відмовитися від своєї новонародженої неповноцінної дитини, або ж чесно і мужньо прийняти випробування долі.
Роман «Обійняли мене води до душі моєї» присвячено темі морально-етичних ідеалів японської молоді. У цьому творі письменник уперше торкнувся проблеми лівого екстремізму й показав, як відсутність соціальних ідеалів позбавляє молодь чіткого розуміння, проти кого вона має спрямовувати свій опір, а також її позитивної програми, без якої будь-яке протиставлення себе суспільству втрачає сенс.
6. Сунь-цзи «Мистецтво війни». Подарункове видання від КСД
Кожен у житті неминуче має «воювати»: звільняти собі місце під сонцем, долати власні страхи, сперечатися з начальством, боротися з конкурентами й суперниками. Найчастіше від того, чи здобудемо ми перемогу, залежить не тільки добробут, але й життя.
«Мистецтво війни» – один із найвідоміших трактатів всіх часів, який є путівником для багатьох відомих воєначальників і політиків. Поради стратега й мислителя Сунь-цзи не втратили своєї актуальності й сьогодні, тому що вчать нас приймати правильні рішення й домагатися обраних цілей.
Коментарі
Останні події
- 17.01.2025|11:04Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 15.01.2025|10:48FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
- 12.01.2025|20:21Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
- 12.01.2025|08:23«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 11.01.2025|21:35«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
- 11.01.2025|09:00«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 10.01.2025|14:39У Луцьку відбудеться театралізоване дійство «вірші. хліб. вино»
- 10.01.2025|07:49«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 09.01.2025|07:59«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 08.01.2025|08:18«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Минувшина»