Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики

Літературний дайджест

29.12.2014|08:19|Gazeta.ua.

"Призначення Кириленка міністром культури - скандал, що перейде з нами у наступний рік" - письменниця

Для мене митцями року є кілька людей, твори та слова яких мають символічне значення для країни, - підбиває дляGazeta.ua./a>підсумки 2014 року письменницяЛариса Денисенко.

- Можу назвати Іллю Стронґовського - він створив символічну ялинку Революції гідності. Ірина Цілик - її ніжні рядки "Повертайся живим" для мене є словами самої України. Це і Юрій Андрухович та Сергій Жадан, котрі всіма можливими словесними інструментами пояснювали, що відбувається у нас, і своїм, і західним людям. Це і ті з моїх колег письменників, котрі пішли на війну, зокрема, Борис Гуменюк, Артем Захарченко.

Найбільший здобуток року - переможне фестивальне крокування стрічки "Плем`я" Мирослава Слабошпицького. Ці нагороди демонструють світові українську кіноестетику, можливості сучасного українського кіно, виводять Україну на перші позиції фестивального кіноринку.

Цього року ми пережили вервечка важких втрат. Пішли символи епохи, та й сама епоха іде у нескінченність. Анатолій Дімаров, Всеволод Нестайко, Євген Сверстюк, Олег Лишега - це не просто люди, не просто імена. Це – наша українська історія. Вона недосліджена, невислухана, і, можливо, недолюблена. Маємо зробити висновок, що треба слухати тих, хто залишився живим. Цікавитися минулим, щоб легше і не так болісно було відпускати його, увічнити память тих, хто пішов. Займатися архівами, екранізувати написане, зробити так, щоб вірші лунали, ідеї - впроваджувалися в життя.

Призначення В`ячеслава Кириленка міністром культури України - це скандал, що перейде з нами і у наступний рік. Частина української культурної спільноти намагається утворити діалог із Кириленком. Якщо не вийде усунути його з посади, важливо продовжити ініціативи і міністерські, і громадські, котрі працюють на розвиток культури, на забезпечення доступу до культури тощо.

Загалом, 2014 - дуже важкий рік. Рік особистих та суспільних втрат. Але саме цей історичний рік дозволив повірити в українців як у політичну націю, і в Україну як частину європейського калейдоскопа. Я вірю, що цей рік дозволить нам побачити яскраві картинки нашого майбутнього.

Катерина Кисельова



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери