Re: цензії

14.11.2019|Уляна Гурбик
Зубси. Усмішка-це моя суперсила!
14.11.2019|Богдан Дячишин, Львів
Духовний вимір сльози
12.11.2019|Микола Адам, Білорусь
Література – це я
04.11.2019|Ігор Зіньчук
Як підкорити машину часу?
03.11.2019|Ніна Бернадська
Коли ж настане доба Дінапра?
30.10.2019|Михась Ткач, письменник, головний редактор журналу «Літературний Чернігів»
Словник Ткача – унікальне явище
29.10.2019|Наталія Мрака, кандидат психологічних наук
Паризьке літо з художником Ерделі
25.10.2019|Микола Гринь, член Національної спілки журналістів України
POST. POST.SKRIPTUM
Невпинний пошук себе і власного шляху
22.10.2019|Ярослав Поліщук
Втеча старого Пегаса

Re:цензії

18.10.2019|13:21|Юлія Юліна

Ким бути?

Лана Ра. Професіонали. К. : Новаторфільм, 2019. – 135 с.

Чи пам’ятаєте ви, ким хотіли стати в дитинстві? Хтось хотів стати пожежником, хтось – космонавтом, дехто – масажистом або перукаркою, а хтось – нічним сторожем. Більшість із нас по сто разів передумали, ким бути, поки не обрали професію до душі. А буває, що й до закінчення школи підліток не знає, чому хотів би присвятити своє життя. Саме для і про них новенька книжечка Лани Ра «Професіонали». Це – десять історій із життя хлопчиків Данилка й Богдана, які розмірковують про те, ким хотіли би працювати, коли виростуть.

Треба сказати, це вже третя книжка авторки, яка втрапила мені до рук. У всіх них є спільні особливості, особливо у першої («Щоденник котячих мандрів») та в цієї. Лана Ра вміє знаходити цікаві й доцільні історичні відомості, які в поєднанні з тонким гумором, із яким вона описує повсякденні побутові ситуації своїх персонажів, читаються легко, швидко і з задоволенням. 

Наприклад, Данилко й Богдан одного дня вирішили стати кухарями. Накалапуцяли в каструлі всього поєднуваного й непоєднуваного, збили міксером і запекли, та так, що замість страви отримали вуглинку й стовпи чорного диму. Поки хлопці відмиватимуть кухню, юні читачі зможуть дізнатися багато чого зі світу кулінарії, наприклад, те, що першого відомого нам кухаря давньоруських часів звали Торчин, а також про те, які страви полюбляли Тарас Шевченко й Микола Гоголь.

В іншому розділі йдеться про те, як хлопчики хотіли стати художниками. Читач дізнається не тільки про те, до чого призвела спроба дітлахів намалювати портрет на замовлення, а й про те, як у давніші часи навчалися цьому ремеслу. Перш за все, охочі стати художниками вчилися змішувати фарби. А потім…

«Учні повинні були навчитися ще й техніки малюнка та живопису. Для цього вони кілька років робили копії картин і фресок. Майстер уважно слідкував за учнем і, коли бачив у нього здібності, міг довірити якусь незначну частину роботи на своєму полотні… Є відомий факт про Леонардо да Вінчі. Його вчитель, Андреа дель Веррокйо, на останньому етапі довірив йому намалювати янгола на картині «Хрещення Христа». І тоді ж було визнано, що учень перевершив учителя».

Книжка Лани Ра:

- Гарно ілюстрована;

- Дотепна;

- Повчальна;

- Містить достовірні факти про сучасне й минуле, а отже, виконує наступні функції:

  • Естетичну;
  • Етичну (виховну);
  • Пізнавальну.

Слід також відзначити багатство використаних авторкою художніх засобів, зокрема оказіоналізмів (авторських неологізмів), епітетів, порівнянь.

У кожній історії присутні традиційні елементи фабули (експозицiя, зав´язка, розвиток дiї, кульмінація, розв´язка), розповідь ведеться від першої особи (від хлопчика Данилка), а мова персонажів – близька й зрозуміла для читачів цієї вікової категорії.

Найбільший мінус «Професіоналів» – це розмір і вага. Але то вже питання не до авторки, а до «Новаторфільму».коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери