Re:цензії

18.10.2019|13:21|Юлія Юліна

Ким бути?

Лана Ра. Професіонали. К. : Новаторфільм, 2019. – 135 с.

Чи пам’ятаєте ви, ким хотіли стати в дитинстві? Хтось хотів стати пожежником, хтось – космонавтом, дехто – масажистом або перукаркою, а хтось – нічним сторожем. Більшість із нас по сто разів передумали, ким бути, поки не обрали професію до душі. А буває, що й до закінчення школи підліток не знає, чому хотів би присвятити своє життя. Саме для і про них новенька книжечка Лани Ра «Професіонали». Це – десять історій із життя хлопчиків Данилка й Богдана, які розмірковують про те, ким хотіли би працювати, коли виростуть.

Треба сказати, це вже третя книжка авторки, яка втрапила мені до рук. У всіх них є спільні особливості, особливо у першої («Щоденник котячих мандрів») та в цієї. Лана Ра вміє знаходити цікаві й доцільні історичні відомості, які в поєднанні з тонким гумором, із яким вона описує повсякденні побутові ситуації своїх персонажів, читаються легко, швидко і з задоволенням. 

Наприклад, Данилко й Богдан одного дня вирішили стати кухарями. Накалапуцяли в каструлі всього поєднуваного й непоєднуваного, збили міксером і запекли, та так, що замість страви отримали вуглинку й стовпи чорного диму. Поки хлопці відмиватимуть кухню, юні читачі зможуть дізнатися багато чого зі світу кулінарії, наприклад, те, що першого відомого нам кухаря давньоруських часів звали Торчин, а також про те, які страви полюбляли Тарас Шевченко й Микола Гоголь.

В іншому розділі йдеться про те, як хлопчики хотіли стати художниками. Читач дізнається не тільки про те, до чого призвела спроба дітлахів намалювати портрет на замовлення, а й про те, як у давніші часи навчалися цьому ремеслу. Перш за все, охочі стати художниками вчилися змішувати фарби. А потім…

«Учні повинні були навчитися ще й техніки малюнка та живопису. Для цього вони кілька років робили копії картин і фресок. Майстер уважно слідкував за учнем і, коли бачив у нього здібності, міг довірити якусь незначну частину роботи на своєму полотні… Є відомий факт про Леонардо да Вінчі. Його вчитель, Андреа дель Веррокйо, на останньому етапі довірив йому намалювати янгола на картині «Хрещення Христа». І тоді ж було визнано, що учень перевершив учителя».

Книжка Лани Ра:

- Гарно ілюстрована;

- Дотепна;

- Повчальна;

- Містить достовірні факти про сучасне й минуле, а отже, виконує наступні функції:

  • Естетичну;
  • Етичну (виховну);
  • Пізнавальну.

Слід також відзначити багатство використаних авторкою художніх засобів, зокрема оказіоналізмів (авторських неологізмів), епітетів, порівнянь.

У кожній історії присутні традиційні елементи фабули (експозицiя, зав´язка, розвиток дiї, кульмінація, розв´язка), розповідь ведеться від першої особи (від хлопчика Данилка), а мова персонажів – близька й зрозуміла для читачів цієї вікової категорії.

Найбільший мінус «Професіоналів» – це розмір і вага. Але то вже питання не до авторки, а до «Новаторфільму».коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

28.03.2020|09:14
Ярослав Маринович: Велика криза у видавничий галузі вже наступила і вивести ії звідти буде дуже не просто
27.03.2020|09:30
«Голосно, тихо, пошепки» – серед топ-50 ілюстрованих книг Японії
26.03.2020|07:52
УКФ та Інститут книги хочуть позбавити фінансування через коронавірус
25.03.2020|16:46
Названі лауреати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» за 2020 рік
25.03.2020|16:43
Керівники культурних інституцій оприлюднили звернення до уряду
24.03.2020|16:47
«Чорні вівці» розкажуть, що робити з дітьми під час карантину
24.03.2020|13:59
У Львові ініціювали «Антиконцерт»: продають квитки – акумулюють кошти для підтримки медицини
24.03.2020|11:28
Ukrainian Young Book Design Awards 2020 поновлює прийом заявок. Новий дедлайн – 10 травня
24.03.2020|09:54
Помер поет Олег Вістовський
23.03.2020|15:59
«Голосно, тихо, пошепки» творчої майстерні «Аґрафка» з´явиться у відомому видавництві «Handprint Books»


Партнери