Re: цензії

17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик

Новини

16.04.2018|12:58|Буквоїд

Олександр Вівчарик. «Подорож у каторжні місця»

У своїй першій книзі автор – журналіст і громадський активіст Олександр Вівчарик розповідає про подорож на Північ Росії, у місто свого народження Інту, в якій свого часу каралися за любов до України його батьки.

Однак та подорож водночас стає мандрівкою в минуле каторжного Комі краю і нашого нескореного народу. Книга складається з окремих розповідей, котрі в одне ціле об’єднує Інта, особистість автора і його спогади.

На жаль, сучасне українське суспільство досі розхитують накинуті завойовниками різні погляди на історію України і на людей, які її творили. На цих розбіжностях і спекулюють пропагандисти та ЗМІ недружньо налаштованих до нас країн, нав’язуючи нам свої стереотипи і кліше. Через історію своєї родини і тих людей, в оточенні яких він зростав, або з якими познайомився під час подорожі, автор намагається показати весь трагізм існування вільного духом українця в умовах тиранії, відчайдушну боротьбу звичайних людей за свою гідність. Ми бачимо й тих, кого скалічила облудна і цинічна пропаганда як радянських, так і путінських, окличників, заплутавши в тенета брехні, вигадок і лицемірства.

Книжка певною мірою розвінчує ворожі міфи. Вона цінна своєю безпосередністю, чесністю, щирим прагненням розповісти все, як було, і як є, справжніми емоціями і зануреністю в дійсність сучасної російської глибинки. А також – неприхованою любов’ю до Півночі (місця народження автора), і до Батьківщини його предків.

Ця книга доступна для широкого кола читачів, але рекомендується, насамперед, тим, хто насправді хоче більше знати про непросту долю нашого народу за радянських часів, про життя українців у сучасній Росії, тим, хто має відкрите і гаряче серце і хто почувається українцем, якому не байдуже майбутнє його країни…

Олександр Вівчарик. Подорож у каторжні місця. Документально-публіцистичні розповіді. - Черкаси: Видавець Олександр Третяков, 2017. - 256 с. Видано за фінансової допомоги Фундації імені Івана Багряного.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери