Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях

Новини

04.02.2015|15:11|Буквоїд

Сергій Ухачевський. «Карпатський капкан»

Роман, заснований на реальних подіях, які охоплюють десять років (1941–1951) і п’ять країн.

А учасниками цієї історії стали: радянський герой-розвідник і воїни УПА; Йосип Сталін і Лаврентій Берія; фотокореспондент французької газети «Юманіте» і веселий білоруський партизан; 2-й Міністр Державної безпеки СРСР і Прем’єр-міністр Великобританії; чарівна агентка британської військової розвідки Бестія і безіменний Курвамать...

Невдала спецоперація Кремля на території Галичини в повоєнні роки, яка збіглася у часі з кількома іншими подіями, не залежними від радянського уряду. А на «перетині інтересів» урядів кількох країн опиняється директор дитячого сиротинця для глухонімих — професійний розвідник, доля якого видається абсолютно неймовірною саме тому, що вона є справжньою — у головного персонажа роману є реальний прототип.

«Ідея роману народилася після розповіді Сергія Гаврилюка (син актора Івана Гаврилюка — прим. ред.) про свого діда по матері, який був розвідником. — говорить письменник Сергій Ухачевський. — Довелось попрацювати і з архівами. Але варто не забувати, що це — не історична хроніка, а художній твір, і певна доля фантазії в ньому є» .

Книга ілюстрована в стилі 60-х-70-х років минулого століття. Малюнки створив відомий ілюстратор Олег Кіналь, а дизайн обкладинки та макет книги — знаний львівський художник Михайло Євшин. А такі деталі, як книжковий папір і тверда палітурка з півкруглим корінцем, роблять цю книгу не лише цікавим читанням, але й чудовим подарунком. При чому, як дорослому читачу, так і підлітку.

І — головне: купуючи цю книгу, кожен надаватиме підтримку нашим бійцям. Адже за взаємною згодою автора та видавця кошти, отримані від продажу цієї книги, а також — гонорар автора, будуть передані волонтерським організаціям, які допомагають нашим воїнам в АТО.

«Карпатський капкан» — назва реальної операції Кремля на території Галичини в повоєнні роки проти місцевого населення та воїнів УПА, яка зазнала поразки, — відзначив у коментарі порталу cultprostir.ua засновник видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич. — І мені видається символічним, що кошти від продажу цієї книги будуть передані на боротьбу проти чергової антиукраїнської операції Кремля, яка стане його черговою поразкою» .

Сергій Ухачевський відомий читачам за своїми гостросюжетними романами й повістями, а також документальною книгою «Киев бандитский. Динозавры отечественного рэкета». Він є автором теле- та кіносценаріїв для телеканалів Discovery, National Geographic, Інтер, СТБ і кількох кінокомпаній.

Має бойовий досвід: у минулому — «афганець», за останній рік — Майдан і АТО.

«Тексти Сергія Ухачевського завжди дуже «живі», насичені, динамічні. Ти не встигаєш перевести подих, як історія вже підходить до фіналу. — відзначає Петро Мацкевич. — А його бойовий досвід вберігає читача від «військових ляпів», які регулярно трапляються у письменників» .

Сергій Ухачевський. Карпатський капкан. — Львів: Кальварія, 2015. — 216 с.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери