Головна\Новини\Історія/Культура

Новини

17.07.2015|17:40|Буквоїд

«Афонська спадщина»

Перший випуск наукового альманаху «Афонське спадщина» («The Athonite Heritage») вийшов в світ у рамках видавничих проектів Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ).

У першому випуску альманаху опубліковані матеріали міжнародної наукової конференції «Русь і Афон: тисячоліття духовно-культурних зв´язків», що відбулася у Чернігові (Україна) 28-29 листопада 2014 р. Присвячений 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні і 220-річчю преставлення преп. Паїсія Величковського (+28 листопада 1794).

Випуск спрямований на системне і різностороннє висвітлення історії та духовно-культурної спадщини Святої Гори Афон у розвитку слов´янських країн і Київської Русі. Покликаний розширити уявлення про тисячолітні духовні і культурні зв´язки Київської Русі і Афону, про вплив афонських традицій на численні пласти духовного, культурного і навіть політичного життя слов´янського світу.

Видання унікальне тим, що на його сторінках вперше українські і закордонні дослідники намагаються ретельно розглянути історію взаємовідносин України і країн Центрально-Східної Європи зі світовим центром православного чернецтва і містицизму на Афоні.

Головний редактор альманаху – директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Шумило Сергій Вікторович.

Альманах розрахований на науковців, викладачів, священнослужителів, студентів, аспірантів і всіх, хто цікавиться церковною історією і афонскою спадщиною.

Альманах «Афонська спадщина» рекомендований до друку Рецензійною комісією Української Православної Церкви та Вченою радою Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.

До складу редакційної колегії альманаху увійшли: професор Оксфордського університету, митрополит Діоклійський Калліст Уер (Оксфорд, Великобританія); ректор Київської духовної академії і семінарії, митрополит Антоній Паканич (Київ, Україна); директор Інституту археології НАНУ, д.і.н., академік НАНУ П. П. Толочко (Київ, Україна); член-кореспондент Афінської академії, д.і.н., професор А.-Е. Тахіаос (Салоніки, Греція); старший науковий співробітник Оксфордського центру візантійських досліджень, відповідальний секретар Міжнародного товариства «Friends of Mount Athos» д-р Грехем Спік (Оксфорд, Великобританія); директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні С. В. Шумило (Київ, Україна), та інші.

Афонское наследие: Научный альманах («The Athonite Heritage», a Scholar’s Anthology). Вып. 1 – 2: Материалы международной научной конференции «Русь и Афон: тысячелетие духовно-культурных связей», Чернигов, 28-29 ноября 2014 г. Киев – Чернигов: Издание Международного института афонского наследия в Украине, 2015. – 512 с.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери