Re: цензії

21.01.2022|Сергій Ковалевський
Руді Мартін і його детектив Маттеус
21.01.2022|Надія Гаврилюк
Пташиним криком полечу
20.01.2022|Роксолана Жаркова, літературознавиця
Голосами з далеких доріг: французький роман про Україну
18.01.2022|Ніна Головченко
Пам‘яті Вікторії Рутковської
13.01.2022|Ігор Зіньчук
Життя заради України
08.01.2022|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Пірнання в мореокеання дум
07.01.2022|Захарі Іванов, голова Асоціації письменників Південносхідної Європи та Асоціації софійських письменників (Софія, Болгарія)
Маг напівтонів
Все, що було і чого не було, або Сповідь ґедоніста
05.01.2022|Валентина Семеняк
У лабораторії матриці Слова Володимира Кравчука
Селфі з містом

Інфотека - письменники

Вергелес Тетяна

Народилася 18 лютого 1960 року у Львові.

Перший літературний досвід – вірші у третьому класі про Карпати, Україну, дружбу і… Чилі та Леніна, які доводилося декламувати на шкільних лінійках. До десятого класу – член Літературного об’єднання «Перші кроки», яким у Львові керувала чудовий педагог з дніпропетровсько-полтавським корінням Марія Тихонівна Шевченко. Завдяки їй була учасницею всеукраїнських літературних конкурсів для дітей та юнацтва і, траплялося, перемагала. Дитиною пишалася теплим відгуком Олеся Гончара на свою адресу, не знаючи, що Олесь Терентійович підбадьорював усіх юних письменників, твори яких йому надсилали.

«Зав’язала» із поетичними вправами років у 20-ть.

У 1984 році закінчила заочно факультет журналістики Львівського університету ім. І.Франка – поєднання роботи й навчання тоді дуже цінувалося на факультетах журналістики, бо ж «досвід життя». Пройшла шлях від конвеєра заводу (ВО «Кінескоп») до конвеєра новин – в Інформаційному агентстві ZIK («Західна інформаційна корпорація). Активно друкувалася в заводській багатотиражці з веселою назвою «Лампочка Ілліча», була робкором газети «Львівський залізничник».

А далі все пішло по-дорослому. Працювала журналістом і редактором у львівських газетах: «Молода Галичина», «Діло», «Високий Замок».

Із 2006 року – заступник головного редактора Інформаційної агенції ZIK (IA ZIK).

Лауреат обласної журналістської премії «Сучасність», нагороджена Національною спілкою журналістів України «Золотою медаллю української журналістики» (2013 р.).

2014 р. в антологію «Львів… Львів’янки… Любов» (видавець – ЛА «Піраміда») ввійшло оповідання Тетяни Вергелес «Мандрівка з невидимкою на хвості». Цього ж року у львівському видавництві «Аверс» побачила світ її книга «Моя грішна журналістика».Партнери