Події

04.11.2008|16:30|Буквоїд

11 письменників вступилися за Кундеру

Письменники із різних країн, серед яких лауреати Нобелівської премії Габріель Гарсіа Маркес, Орхан Памук і Джон Кутзеє виступили зі спільною заявою на захист Мілана Кундери.

Чеського письменника, автора знаменитого роману «Нестерпна легкість буття», дисидента й одного із головних претендентів на Нобелівську премію з літератури останніх років підозрюють у доносах. Відповідно до архівного документу, в 1950 році Кундера здав поліції Мирослава Дворжачека, дезертира, завербованого західними спецслужбами. Через донос Дворжачек був засуджений до 22 років в´язниці й відправлений на уранові рудники.

Сам Кундера відкинув всі обвинувачення, але літератори вирішили допомогти колезі й висловили співчуття, що ЗМІ поширили образливі чутки. «Проведена наклепницька кампанія є спробою очорнити одного з найбільших живучих нині письменників на підставах, які є, щонайменше , сумнівними», - йдеться у заяві літераторів, яку розповсюдило французьким видавництвом Gallimard.  

Слід нагадати, що празький щотижневик Respekt опублікував замітку, у якій Кундера обвинувачується у виказуванні й співробітництві з комуністичним режимом за радянських часів. Щотижневику дано два тижні на публікацію вибачень. Якщо вибачень у заявлений строк не піде, письменник збирається подати на видання до суду.

 

За матеріалами «Кореспондент»

 коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери