Re: цензії

Часоплину течія
18.03.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Зізнання у любові… допоки є час
18.03.2026|Віктор Вербич
Відсвіт «Пекторалі любові» у контексті воєнних реалій
17.03.2026|Василь Кузан
Делікатна загадковість Михайла Вереса
13.03.2026|Марія Федорів, письменниця
«Цей Великий день»: свято, закодоване у слові
11.03.2026|Буквоїд
«Коли межа між світами така тремка і непевна...»
09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
100 тонн світла
07.03.2026|Надія Гаврилюк
“А я з грядущих, вочевидь, епох”
06.03.2026|Микола Миколайович Гриценко
Дефіцит людського спілкування. Проблематика «Відступників» Христини Козловської
04.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Хтось виловлює вірші...

Події

25.02.2021|16:09|Буквоїд

Гурт «Рокаш» презентував кліп про вирубку карпатських лісів

Саунд-треком до соціальної новинки стала найвідоміша закарпатська пісня минулих років «Верховино, мати моя»

Музиканти з колоритного закарпатського гурту «Рокаш» згадалипісню, яка 50 років тому була шлягером, відомим далеко за межами України, а її автор Михайло Машкін - суперзіркою свого часу. Пісня «Верховино, мати моя» стала візитівкою краю. Її мотив багато десятиліть був позивними закарпатського радіо. 

У новому музичному прочитанні і у супроводі проникливого відео життєствердний радянський текст пісні набув філософського забарвлення, адже «щасливе майбуття», про яке писав Михайло Машкін, - це наше сьогодення. І воно не таке вже й «щасливе», особливо з огляду на екстенсивне незаконне природокористування. 

«Лісозаготівлі часто є єдиним шансом вижити для місцевих жителів. З іншого боку, потім самі ж вони і потерпають від повеней, - коментує лідер гурту «Рокаш» ВікторЯнцо. - Цю дилему ми й показали у кліпі - в момент зустрічі лісоруба та алегоричної постаті природи Карпат. Залежно від того, який вибір зробить людина при зустрічі з природою, природа її нагородить або покарає. Нам потрібно про це пам´ятати, щоб цей скарб - красу карпатських гір - побачили наші нащадки».

За знімальний майданчик для музикантів обрали унікальну кузню «Гамора» - єдину у Європі діючу водяну кузню. Самі ж учасники гурту тимчасово перетворилися на ковалів і перейняли від майстрів кузні ази ковальского ремесла.

Мальовничі карпатські краєвиди зняли у Міжгірському районі - місці паломництва закарпатських художників. Авторка ідеї проекту ІринаЯ нцо каже, що навіть у такому соціальному ролику замість понівечених лісів та драматичних повеней хотілося показати людям максимум краси, якої в Карпатах дуже багато! Відеографу Андрію Олагу і оператору аерозйомки Юрію Рєзвому це вдалося. Дивимось – прем’єра від гурту «Рокаш» «Верховино, мати моя»:

Найближчий сольний концерт гурту «Рокаш» відбудеться 26 лютого у Львівському клубі «Малевич». Квитки можна придбати за посиланням: 

https://concert.ua/uk/booking/rokash-osinnii-koncert



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

19.03.2026|09:06
Писати історію разом: проєкт «Вишиваний. Король України» розширює коло авторів
18.03.2026|20:31
Україна візьме участь у 55-му Брюссельському книжковому ярмарку
17.03.2026|10:45
У Івано-Франківську відкривається нова “Книгарня “Є”
11.03.2026|18:35
«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
09.03.2026|08:57
Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
06.03.2026|08:40
Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
24.02.2026|15:53
XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
22.02.2026|12:34
1 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
18.02.2026|17:24
«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
18.02.2026|17:14
Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року


Партнери