Головна\Події\Фестивалі

Події

18.09.2018|18:03|WoMo

7 блискучих non-fiction книжок Форуму видавців

Допитливі читачі чекають на нові мотивуючі, розвиваючі та корисні книжки. Нон-фікшн до Форуму видавців саме такий. Обирайте, що цікавить, і вперед до самовдосконалення.

21 урок для 21-го століття
Ювал Ной Харарі, Book Chef
 
Культовий автор глибокого аналізу про минуле людства у книзі «Sapiens. Людина розумна», надихаючого і бентежного прогнозу про далеке майбутнє у книзі «Homo Deus. Людина божественна», повертається до сьогодення і запрошує поміркувати разом з ним, чому ми є свідками. Підйом правих ідей. Війна фейкових новин. Криза релігії. Загроза Світової війни. Що робити з іммігрантами і хто ж сильніший: Захід, Китай чи іслам? Однозначних відповідей автор не пропонує. Але подорож глибокого смислу подій, що відбувається сьогодні, захоплює і змушує замислитись.
 
 
#НАШІ на карті світу
Уляна Скицька, «Видавництво Старого Лева»
 
Що зробили українці для світу? Чим здивували? Як змінили хід історії? Тепер у нас є 80 історій про українців за походженням чи місцем народження, якими захоплюється світ та повинні пишатися ми. Про деяких наших славетних земляків ми знаємо: Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Енді Воргол, Софія Яблонська, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. Але є ще Володимир Титла — оскароносний мультиплікатор студії «Дісней». А ще вчений-математик, чиї розробки лягли в основу першого у світі комп’ютера, Михайло Кравчук. Юрій Кнорозов, який розшифрував писемність майя. І інші просто неймовірні люди, яких потрібно знати.
 
Наснага. Побудувати культуру свободи та відповідальності за результат
Петті Мак-Корд, «КМ-Букс»
 
Петті Мак-Корд працювала HR-директоркою на Netflix. Вона вважає, що у більшості компаній не вміють працювати командно. Підхід Петті радикальний і багато в чому суперечливий: це радикальна щирість у висловлюваннях на робочому місці, звільнення без жалю будь-якого працівника, що не підходить під нововиниклі потреби підприємства, і мотивація цікавою роботою, а не бонусами чи обіцянками. Трохи незвично. Але Netflix – таки успішна компанія.
 
Дизайн-мислення. Спроектуй своє життя
Білл Барнет, Дейв Еванс, «Наш Формат»
 
Два спеціалісти з дизайну вирішили написати книгу про те, як створити свій власний, дуже функціональний дизайн життя. Є диплом – нема роботи, є робота – щастя нема, щастя є – та немає мети. Як зробити так, щоб відшукати життєвий баланс? Збудувати, кар’єру й бізнес, які приносять задоволення й дають сенс життю? Як зробити щось вартісне, що змінить цей світ? Подивіться на своє життя очима дизайнера. Переплануйте, перепроектуйте, тестуйте й користуйтеся результатами.
 
Століття змін
Ієн Мортімер, «Фабула»
 
Ми зрідка розуміємо велич одних історичних подій та постатей і підносимо інші, теж важливі, але не настільки, аби вплинути на хід історії. Часом це відбувається тому, що ми живемо у суспільствах, де історія «переписується» за вимогами пропаганди, часом тому, що нам просто бракує глобального бачення об’єктивних даних. Ієн Мортімер, відомий історик, член Королівського історичного товариства, уважно аналізує історію західної цивілізації від ХІ до ХХ століття включно. Він пропонує читачам захоплюючу «екскурсію» десятьма віками історії Європи, в ході якої намагається дати відповідь на запитання про найвизначніші зміни у суспільстві, які сталися у кожному столітті.
 
Ілюзія бога
Річард Докінз, «Клуб сімейного дозвілля»
 
Чи настали вже «сутінки богів»? Наскільки релігія потрібна сучасному суспільству?  Саме від нашого упередженого ставлення і виникають всі ці конфлікти аж до безглуздих кровопролить між «вірними» й «невірними», «чистими» й «нечистими». Але чи є релігія регулятором моральності? Позиція автора — так звана «ейнштейнівська релігія», за якою Бог — це метафора на позначення загадковості Всесвіту.
 
Вчення дона Хуана
Карлос Кастанеда, «Terra Incognita»
 
Езотерика цікавить не всіх, але Кастанеда – культовий автор, гуру для цілого покоління, тому не згадати про перший переклад його твору українською, було неможливо. І навіть якщо бог – це метафора, то потреба у духовності, у контакті з божественим началом – глибоко вкорінена в нас. Мудрість дона Хуана – один з ключів до більш свідомого життя тут і тепер.
 


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

12.06.2024|18:55
Олександр Михед презентував у Лондоні книжку "Позивний для Йова", перекладену англійською
10.06.2024|18:18
Не тільки про дикий Захід
10.06.2024|18:13
Оголошено конкурс на літературну премію ім. Б.-І.Антонича "Привітання життя"
23.05.2024|11:49
Завершується передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
19.05.2024|11:47
В Україні видали першу частину з трилогії Соми Морґенштерна
19.05.2024|11:41
«Мій розмір – Чернівці»: у «Видавництві 21» триває передпродаж нової книжки Володимира Килинича
19.05.2024|11:36
Вільні голоси Криму. До друку готують документальну книжку про кримських політв’язнів
17.05.2024|14:06
Оголошено короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
10.05.2024|18:25
ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Сергія Руденка "Анатомія ненависті. путін і Україна"
07.05.2024|08:27
11-12 травня у Львові відбудеться Coffee, Books & Vintage Festival #4


Партнери