Re: цензії

16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
Головна\Події\Фестивалі

Події

14.11.2016|12:58|Буквоїд

Оголошено набір на резиденцію «Точки наближення» для кураторів і художників

CSM і Korydor запрошують художниць/ків, культурних менеджерок/ів, а також журналісток/ів і дослідниць/ків із різних регіонів України взяти участь у проекті «Точки наближення», присвяченому роботі зі складним досвідом та травматичною пам´яттю мешканців і мешканок України.



Третій рік війни сформував у медіа певні типи історій – розповіді про нових героїв і тих, хто найприкріше постраждав під час воєнних дій. Щойно óбрази цих людей зникають зі стрічки новин та екранів, людський вимір історії розсіюється, і на перший план виходять державницькі інтереси й ритуальні фігури мовлення політичного дискурсу. Історії болю та обтяжливий досвід залишаються особистим тягарем для людей, які стають героями лише одного медіа-дня, або ж узагалі ніколи не потрапляють у фокус медіа, бо не відповідають ідеї «успішної історії». 

Окрім медійного виміру, всі ці щоденні досвіди війни й тих, хто вже повернувся з неї (чи живе поруч), існують в усних історіях, приватному просторі, в межах родин, часом – у спільних дискусіях, соціальних проектах, де озвучуються різні відчуття, спогади й позиції учасників. Однак цього приватного простору недостатньо, щоби важливі питання не зникали й не були витіснені домінантним наративом про війну. Запобігти цьому може збирання й осмислення «пересічних» досвідів різних спільнот і окремих людей, зокрема – через мистецькі практики, які здатні увібрати в себе все розмаїття часом суперечливих позицій. Подоланню дистанції між тими, хто слухає і тими, хто розповідає, присвячений проект «Точки наближення».

Поєднуючи точки зору «різного наближення»: митців, журналістів, культурних менеджерів, учасників із різних регіонів України і з-за кордону, – проект прагне наблизитися до розуміння досвіду вразливих спільнот, а також, використовуючи мистецтво як медіум, зробити його частиною досвіду ширшої аудиторії. У центрі нашої уваги опиняться Дніпро та Харків – міста, де розташовані найбільші волонтерські організації, центри допомоги військовим та внутрішньо переміщеним громадян(к)ам, – обласні центри, що розташовані найближче до лінії фронту.

Мета проекту – актуалізувати й відкрити ширшій аудиторії досвід спільнот, які стають найбільш вразливими внаслідок війни на Сході України, серед них – внутрішньо переміщені особи, для яких Дніпро та Харків стали місцями постійного або тимчасового проживання; учасники та ветерани АТО, що часто лишаються без належної психологічної допомоги та суспільної підтримки; волонтери, потреба яких у психологічний, якщо не фізичній, реабілітації може бути не менш серйозною, ніж в учасників військових дій; мешканці обох міст, що, виявляючись найменш інституціалізованою групою, часто опиняються поза публічним діалогом. 

Подати заявку можна за лінкомhttp://bit.ly/2g023EF

Більш детальна інформація проект у Facebook: http://bit.ly/2elbNZX

Із запитаннями звертайтеся до координаторки проекту Руслани Козієнко за тел. 093 391 15 25 або rusia.lana.k@gmail.com

Проект реалізується за підтримки The Black Sea Trust, A Project of the German Marshall Fund of the United States. 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери