Re: цензії

Залишатись живим
29.01.2025|Ігор Зіньчук
Прийняти себе, аби стати сильнішою
27.01.2025|Марія Назар, м.Тернопіль
Ключик до трансформації сердець
Моя калинова сопілка...
23.01.2025|Ігор Чорний
Жертва не винна
20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
Головна\Події\Фестивалі

Події

09.12.2013|16:29|Буквоїд

Українські письменники закликають не створювати проблем з поваленого пам’ятника Леніну

Подаємо заяву Національної спілки письменників України. 

«8 грудня під час протестів на євромайдані був повалений пам’ятник організатору збройного перевороту в Російській імперії восени 1917 року Володимиру Ульянову (Леніну).

Пам’ятник Леніну давно перестав бути авторитетом для нових поколінь українських громадян, які виросли за незалежності. Це символ тоталітарної епохи, яка забрала життя мільйонів українських людей. Створена Леніним партія була організатором червоного терору, ввела цензуру, ліквідувала молоду українську державу – УНР, організувала Голодомор, концтабори ГУЛАГ, знищувала кращих письменників, художників, режисерів, учених та підприємців.

У цивілізованому світі засуджені тоталітарні режимі та їхні символи. У 1996 та 2006 роках ПАРЄ ухвалила резолюції «Стосовно заходів з ліквідації спадщини колишніх комуністичних тоталітарних режимів» і «Про необхідність міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів». А 3 вересня 2009 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 928, за якою пам’ятник Леніну на бульварі Тараса Шевченка був позбавлений статусу пам’ятника національного значення.

Ми не схвалюємо методів, якими повалено символ тоталітарного минулого в Києві, але народ зробив те, що мала зробити влада. В українському суспільстві давно назріла необхідність ліквідації символів тоталітарного минулого. В Україні сьогодні 2018 пам’ятників Леніну, які нічого не мають спільного з історією та майбутнім України.

Для побудови прогресивної політики треба звертатися за досвідом до європейських країн. У Латвії, Естонії, Литві, Польщі, Чехії, Угорщині одразу після здобуття незалежності були заборонені компартія та символи тоталітарного минулого, тому в цих країнах розпочалася незворотня модернізація гуманітарного та економічного простору та піднявся рівень добробуту людей, чого не можна сказати про Україну.

Закликаємо владу не створювати з поваленого пам’ятника проблеми. Це не підстава для репресій чи введення надзвичайного стану. Пропонуємо владі сісти нарешті за стіл переговорів із лідерами опозиції та євромайдану. Цього вимагає нинішня політична ситуація, мир, спокій і майбутнє нашої країни».

Інформація: Укр.Літ



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери